NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1527 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 31 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Sound Module - DAW

Bu konu 7294 kez görüntülendi 30 yorum aldı ...

Sound Module - DAW 7294 Reviews

Konuyu değerlendir: Sound Module - DAW

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 7294 kez incelendi.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bunlar xml dosyalarımı

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Arkadaş biraz önce JV1080 ı getirdi..Al abi sende kalsın..Emin ol işine yarayacaktır..Yıl olmuş 2015 benhala işlerimde kullanıyorum dedi..Bende öyle bedava olmaz..Söyle birşeyler vereyim dedim..İstemedi..Ama ben böyle şeylerden pek haz almadığım için 250 TL verdim..Yetermi yetmezse daha vereyim dedim..Abi buna bile gerek yok ben zaten yanımda götüremem dedi..Böylece nur topu gibi bir sound modul oldu elimde..Yanlız işte kablom olmadığı için hiçbirşey yapamıyorum şu an..

Usb to midi kablo gelene kadar ;
    1 Midi kablo
    2 audio kablo yetiyordu değilmi arkadaşlar.

Yoksa 2 midi kablomu alayım..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Benim dediğim gibi bağlayacaksan 1 midi kablo yeter Berk.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Hocam telefonda dediğim gibi, kıymetli bir modüle sahip oldun...
    En azından rackda olması bile keyifli...
    sahibinden de 2 tane var, birine 1500 istiyorlar...
    temizini bulmak ise çok zor...

Ch.

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ch.
    Bahadır hocam 1-2 saattir yorumları okuyorumda, millet o kadar övüyorki, sanırsın Yamaha XF...
    Alttaki siteden en aşağıda milletin muhabbetlerini okudum çok enteresan bir şekilde bayılıyor insanlar bu alete..Yani 1994-2001 yılları arasında popüler olan bir aletin hala bu kadar çok övgü alması ve kullanılması enteresan..

Ayrıca bende baktm adamın biri 1500 TL istiyor..Diğeride 300 dolar..
    Ben bedava aldım o zaman..İyi oldu bu iyi..

Güle güle kullan kardeşim. Roland,ın eskisi yenisi olmaz. Benzer drum ve synth modülleriyle çok iş yaptım.

D20 yi hala mıdı klavye amaçlı kullanıyorum. CPM120 hala duruyor kenarımda. Ben eskidim onlar eskimedi desem yeridir.

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ch.
    Bahadır dostum,

1500.-TL bu alete çok para. Bence o kadar etmez. Bu tip cihazların piyasası belli. Bana göre en fazla ederi 600-700.-TL

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahadır hocam 1-2 saattir yorumları okuyorumda, millet o kadar övüyorki, sanırsın Yamaha XF...
    Alttaki siteden en aşağıda milletin muhabbetlerini okudum çok enteresan bir şekilde bayılıyor insanlar bu alete..Yani 1994-2001 yılları arasında popüler olan bir aletin hala bu kadar çok övgü alması ve kullanılması enteresan..

Ayrıca bende baktm adamın biri 1500 TL istiyor..Diğeride 300 dolar..
    Ben bedava aldım o zaman..İyi oldu bu iyi..
    Berk,

Bu cihaz 80'ler , 90'lar müziğinin yapılabileceği bir alet. Yani günümüz sound'una pek hitap etmez. Pianoları da dediğin gibi büyük ihtimal zayıftır. Ama üzerinde enteresan pad'lerin olması kuvvetle muhtemel. Yalnız biliyorsun, bu aletin üzerinde expansion slotlar var. Eğer JV serisi expansion board bulabilirsen senin için enteresan olabilir. Çünkü Roland'ın expansion board'larındaki sesler, factory presetler'den genellikle daha iyi oluyor. Özellikle "Orchestral" board'u çok güzeldir tavsiye ederim.

Cihazın hayırlı olsun.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan kardeşim. Roland,ın eskisi yenisi olmaz. Benzer drum ve synth modülleriyle çok iş yaptım.

D20 yi hala mıdı klavye amaçlı kullanıyorum. CPM120 hala duruyor kenarımda. Ben eskidim onlar eskimedi desem yeridir.
    Teşekkür ederim abi..Zamanında sahnede jv 2080 kullanmıştım ama bu modeli daha çok tavsiye ediyorlar..Mehmet abi her ne kadar günümüz müziklerinde kullanılmaz desede ( ki haklılık payı var ) ama o kadar ses arasında mutlaka işime yarayan olacaktır..Vst parası bile değil koca aletin baan gelişi..Nostalji olur en azından gözümün önünde durur eskileri yad ederim..

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nacip dostum, Roland'ın D serisi bir efsanedir ama. Özellikle D-50... Hem güzeldirler, hem de taş gibi sağlamdırlar. Özellikle tuş takımlarına kolay kolay hiç bir şey olmaz. Dolayısıyla D-20'yi hala kullanmana hiç şaşırmadım. Tuş takımı olarak günümüzdeki bir çok klavyeyi , dereye götürür susuz getirir.

Berk bu arada şimdi aklıma geldi. Tünel'de La-Fa Müzik vardır. Sahibinin adı Ferhat. Muhtemelen O'nda JV serisi board vardır. Çünkü böyle antin kuntin şeyler kendisinde hep bulunur. Yalnız biraz pahallıcıdır. Ama sen işini bilirsin nasıl olsa ...