NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 676 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 18 ile 18 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Acustica Nebula 3 Pro & Acqua Plugins

Bu konu 4756 kez görüntülendi 17 yorum aldı ...

Acustica Nebula 3 Pro & Acqua Plugins 4756 Reviews

Konuyu değerlendir: Acustica Nebula 3 Pro & Acqua Plugins

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4756 kez incelendi.

Yanlız aralarındaki fiyat farkı kadar sound da fark varmı o tartışılır..Çünkü aralarında 1 adet manley massive passive kadar fiyat farkı var..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Baya eski bir konu ama Cubase üzerinden açmak için nebulayı daha sade nasıl anlatabilirsiniz ?

[I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

Ben programı kurdum çalıştırdım fakat cubase içinde göremiyorum. Çalışma prensibi sanırım Waves Q-Cloneun daha teknolojik ve gelişmiş biçimi. Videolarda serverlarla bir şeyler yapıyorlar pek anlayamadım. Belki de bildiğimiz insert kısmından kullanılamayan bir şey şeydir.Siz yazmışssınız vectorlar vectorlara programlar programlara diye ama genel prensibini tam kavrayamadım ve şimdi anlatabildiysem ve bir cevabınız varsa şimdiden teşekkür ederim.

[I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

server kapsamlı bi konu CUDA destekli nvidia kartlar gerektiriyor o şu an gerekli değil. Kurulum yapınca yaptığı yerlere dikkat edin ve VSt.dll yi klasik kurulumlar gibi vst klasörünün içine atın zaten bunu yapınca direk görüyor. Program ve vector ise, nebulanın ekranında indirdiğiniz emulasyonun görünebilmesi için gerekli olan list name bilgisi "program", sesin emulasyonunun bilgiside vector. Siz nebulayı install yapınca C de bir klasör açıyor uzun bir ismi var. dll dışında genel kurulum için. O klasörün içine girip, indirdiğiniz emulasyonun içindeki program klasörünün içini, C deki belirtilen klasörün içindeki programa, diğerinide vectore atıyorsunuz bu sayede nebula inilialize yapıyor açılışta ve indirilen library görüyor, ekranın ortasına bir kez tıklayınca listede çıkıyor.
    En kestirmeden yolla server gerekli değil. Ayrıca vst olarak kurduğu yerdeli dll yi alın diğer vst dll lerinizin yanına koyun. Sonra C deki uzun nebula klasörünün içinede yazdığım şekilde program ve vectorleri kopy edin hepsi bu. Programları ve vectorleri indirip eklemesseniz içerikte emulasyon olmadğı için haliyle çalışmaz. Bir player gibi düşünün bunu, ne eklerseniz onunla çalışıcak. Ben son 1 yıldır kullanmıyorum, V4 gelene kadarda kullanmayacağım bazı sebeplerden dolayı fakat kullananalr içni güzel bir plgin.

Konu eser karaca tarafından (13 Kasım 2016 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Çok teşekkür ederim ilginize. Bunun üzerinden tekrar deneyeceğim

Bunu dediğiniz gibi yaptım açıldı teşekkürler. Yalnız bende ki free olan nebula. Diğer harici indirdiğim hiç bir şeyi içinde henüz açamadım. Nebulanın içinde ne varsa onunla bakabildim bir şeylere. Youtube videolarında farklı pluginler üzerinden bunu çalıştırıyorlar sanırım.Bu daha farklı bir yöntem mi ? Bilginiz var mı ?

ACqua ları açmaz sadece kendi library lerini açabilir. Çok sayıda kullanıcı library yazıyor sisteme, ilki örneklerden birisi, preamp ya da eq kategorilerinden birini satın alıp kuruyorsunuz direk görüyor nebula. ikinli link ise tüm library paylaşımlarını içeriyor o sitelere gidip tek tek emulasyonları inceleyip, satın alabiliyorsun. Ben hali hazırda Slate Digital+Waves+Metric Halo ve McDSp +Samplitude Stok Plug vs kullandığımdan son 2 yıldır nebulayı kullanmayı bıraktım. V4 gelirse tekrar bakabiliriz.

link1

link2