NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1251 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuçtan sayfa başı 50 ile 63 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mulaka okumanızı rica ediyorum..

Bu konu 8217 kez görüntülendi 62 yorum aldı ...

Mulaka okumanızı rica ediyorum.. 8217 Reviews

Konuyu değerlendir: Mulaka okumanızı rica ediyorum..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8217 kez incelendi.

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.güle güke kullanın.
    Teşekkür ederim Seyit hocam.Kaç gündür gözüme uyku girmiyor..Biraz takıntılı adamım..En ufak bir aksaklık olsa acaip derecede rahatsız olurum..Biraz mükemmelliyetçiyim sanırım..Ama artık rahatladım

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki Berk. Berklee'deki eğitimin ilerledikçe ; yaptığın veya kısa dönemde yapacağın ekipman tercihlerinin yanlış olduğunu anlarsan (ki bu bence yüksek bir olasılık ) , o zaman ne olacak ? Bu durumda yanlış ekipmanları satıp doğru ekipmanları mı alırım diyeceksin ? Yani yeniden mi sil baştan yapacaksın ?
    Neden yanlış olsun ki abi..Sonuç olarak high-end dönüştürücü - high-end mastering EQ - High-End Stereo Compressor..Bunlar zaten standart..Ben ekipman alırken sadece ucuz kapadığım için almıyorum ki..İleriyi hesap ederek alıyorum..Çok araştırıyorum..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden yanlış olsun ki abi..Sonuç olarak high-end dönüştürücü - high-end mastering EQ - High-End Stereo Compressor..Bunlar zaten standart..Ben ekipman alırken sadece ucuz kapadığım için almıyorum ki..İleriyi hesap ederek alıyorum..Çok araştırıyorum..
    High-End ve mastering seviyesi aldığın ekipmanlar yanlış seçim olmaz.Olsa olsa bir üst versiyonu çıktığı için biraz elindeki değer kaybeder.High-End ses kartı alırken iş akışına iyice karar ver.Giriş çıkış sayısı,giriş çıkış özelliklerine (adat,aes/ebu,spdf,kanal sayısı,driver desteği,db25,xlr....vs) dikkat et.Analog summing,analog masa bağlantısı...vss yapacakmısın baştan karar ver.Driver desteği,latency ve kalite için çoğu insan mac te apogee, pc de rme tercih eder.Apogee ve rme den kaliteli şeylerde vardır.

Mehmet abinin dediği gibi sonradan tekrar ekipman değişikliği,para ve zaman kaybıdır.

Yanlış seçim sadece ses kartında olabilir oda I/O seçenekleri nedeniyle. Ama sympony mytek lynx gibi seçenekler zaten stüdyo standartları olduğu için hata ihtimali pek yok bunları alırsam. Hıgh end analog aletlerde Seyit hocamın söylediği gibi en fazla yeni Modeller çıkar eskileri farklı renk olarak elinde kalır. Değiştirmeye veya satmaya gerek yok. Ha ben ticaret adamıyım 3 é aldığım şeye 5 verirlerse ve ben ondan daha iyisini 4 é bulursam 5 é satar 4 é öbürünü alır geri kalan 1 lede yeni birsey alırım. Ben aldığım aletlere fanatıklık derecesinde baglanmam. Kar edip daha iyisini bulursam aynen satarım

Q10 cihazımdan gönderildi

Yanlış seçim sadece ses kartında olabilir oda I/O seçenekleri nedeniyle. Ama sympony mytek lynx gibi seçenekler zaten stüdyo standartları olduğu için hata ihtimali pek yok bunları alırsam. Hıgh end analog aletlerde Seyit hocamın söylediği gibi en fazla yeni Modeller çıkar eskileri farklı renk olarak elinde kalır. Değiştirmeye veya satmaya gerek yok. Ha ben ticaret adamıyım 3 é aldığım şeye 5 verirlerse ve ben ondan daha iyisini 4 é bulursam 5 é satar 4 é öbürünü alır geri kalan 1 lede yeni birsey alırım. Ben aldığım aletlere fanatıklık derecesinde baglanmam. Kar edip daha iyisini bulursam aynen satarım

Q10 cihazımdan gönderildi
    Hayırlı işler.Bol güneşler.

Şimdi şöyle düşünün..Elimde mesela Drawmer 1960 var..Biri dediki bunu bana 5000 TL ye sat..Benim kaça aldığım zaten belli ..Bir bakıyorum 5000 TL ye iki tane distressor ( 12 bin lira ) veya 2 tane crane song trakker ( 16 bn lira ) buldum ( ki gerçekten buldum ) Niye satmayayım ki..Bunlar higg-end inde end i

High-end olması senin kurduğun sistemde sorun çıkmayacağının garantisi anlamına gelmiyor malesef.

Geçenlerde @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşimle adını yad ettiğimiz Yavuz Yurtgüder , özellikle high-end multi-kanal konvertör seçimi konusunda , Müziktek'de bak ne diyor :

Multi -kanal konvertörlerde ; sound kadar sistem uyumu ve gecikme performansının da çok önemli olduğunu belirtiyor. Özellikle çalışma sistemine olan uyumun , bu tip cihazlarda çok kritik bir nokta olduğunu vurgulayarak , kendisinin bu tür tercihlerde ;

-Cihazın arayüz yazılımının olması,
    -Firmanın güncellemeleri zamanında yapması,
    - DAW 'lar ile uyumu vs.

gibi çok önemli kriterleri dikkate aldığını söylüyor. Mesela bu konuda çok vurucu bir örnekte verilmiş. Türkiye'nin önde gelen stüdyolarından birine , ciddi yatırım yapılarak alınan multi-kanal PrismSound AD/DA'nın çalışma sistemine uymaması sonucu atıl kalması gibi....

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    High-end olması senin kurduğun sistemde sorun çıkmayacağının garantisi anlamına gelmiyor malesef.

Geçenlerde @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşimle adını yad ettiğimiz Yavuz Yurtgüder , özellikle high-end multi-kanal konvertör seçimi konusunda , Müziktek'de bak ne diyor :

Multi -kanal konvertörlerde ; sound kadar sistem uyumu ve gecikme performansının da çok önemli olduğunu belirtiyor. Özellikle çalışma sistemine olan uyumun , bu tip cihazlarda çok kritik bir nokta olduğunu vurgulayarak , kendisinin bu tür tercihlerde ;

-Cihazın arayüz yazılımının olması,
    -Firmanın güncellemeleri zamanında yapması,
    - DAW 'lar ile uyumu vs.

gibi çok önemli kriterleri dikkate aldığını söylüyor. Mesela bu konuda çok vurucu bir örnekte verilmiş. Türkiye'nin önde gelen stüdyolarından birine , ciddi yatırım yapılarak alınan multi-kanal PrismSound AD/DA'nın çalışma sistemine uymaması sonucu atıl kalması gibi....
    Valla o kadarını bilmiyorum abi..Neden bir ses kartı veya bir dönüştürücü uyum sorunu olsun anlayamadım olayın teknik boyutunu..
    Dediğim gibi tek sorun sistemin kalbi olan dönüştürücüde çıkar..Onuda dikkatli seçeriz..
    Şimdi Türkiye nin önde gelen stüdyosunda ekipman tercihi yapan insan mutlaka ki oldukça bilgilidir..Eğer onun bile hata yapma lüksü varsa benimde olsun artık ..
    Abi o atıl kalan prism sound şu anda nerelerdedir bir bilgin var mı Atıl malları severim bilirsin

Valla o kadarını bilmiyorum abi..Neden bir ses kartı veya bir dönüştürücü uyum sorunu olsun anlayamadım olayın teknik boyutunu..
    Dediğim gibi tek sorun sistemin kalbi olan dönüştürücüde çıkar..Onuda dikkatli seçeriz..
    Şimdi Türkiye nin önde gelen stüdyosunda ekipman tercihi yapan insan mutlaka ki oldukça bilgilidir..Eğer onun bile hata yapma lüksü varsa benimde olsun artık ..
    Abi o atıl kalan prism sound şu anda nerelerdedir bir bilgin var mı Atıl malları severim bilirsin
    Cihazın son durumunu ( şu an nerede olduğunu ) bilmiyorum açıkçası. Ama büyük ihtimal BL biliyordur.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro