+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 13 ile 13 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Bağlama kayıt ve mixi üzerine tavsiyeler

Bu konu 4388 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...

Bağlama kayıt ve mixi üzerine tavsiyeler 4388 Reviews

Konuyu değerlendir: Bağlama kayıt ve mixi üzerine tavsiyeler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4388 kez incelendi.

Mehmet hocam müthiş tecrübe ve bilgi aktarımı yazısı olmuş. Ben bu yazıların daha da artması ve arşivlenmesi taraftarıyım. Bilgilerinizden daha fazla istifade etmek isteriz. Temel konular dahil. Teşekkürler.

Mehmethan Dişbudak'ın yıllar süren tecrübesiyle aktardığı çok önemli bilgileri dönüp dönüp okuyorum. Ancak aklıma takılan bir cümlesi oldu. "Bilirsiniz bağlamalar genelde bugünkü müziğimize saçma sapan oturmuş duble mantığı ile kaydedilir." cümlesini tam anlayamadım. "Bağlama kaydını duble almaya gerek yok." mu demek istiyor. Eğer öyleyse duble kayıt gereksiz şekilde oturmuş bir gelenek midir?

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

RME Babyface / Rode NT1-A / AKG K77 / Korg PA 800 / Cubase Pro 8

bağlama formu gereği kayıtta hacim vermiyor kolaylıkla, gitar gibi ön cepheden mikrofonu koy sound al gibi olmuyor. bağlama kaydı konusunda ben takıntıya ulaşacak seviyelere geldim, sonra baktım sonu yok artık önemsememe kararı aldım bağlama ortaya mono tek kanal solo bırakılıp kaydedildiğinde sığ, metalik, kulağın duyduğuna uzak bir sound veriyor malesef. aranje içinde sağı solu başka alt yapı enstrumanlarıyla doldurulmuşsa tek kanal da kaydetseniz sonuç veriyor. duble kaydettiğinizde hacim farkı ciddi ciddi hissediliyor, tondaki o sığ, metalik yapı bir nebze topluyor, ama burda çok iyi oturtmak önemli, çatallaşan bir duble kayıt berbat olur, hele mono kaynakta sizi daha da üzer. stereo ya da mid-side mikrofonlama bir nebze tek kanaldan daha iyi, ama dublenin tadı yine yok

averen, EsbaB, wade21 Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu ugur86 tarafından (16 Temmuz 2017 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770