NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1166 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 6 ile 6 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Akustik Enstruman Kayıtlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar...

Bu konu 2453 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...

Akustik Enstruman Kayıtlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar... 2453 Reviews

Konuyu değerlendir: Akustik Enstruman Kayıtlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2453 kez incelendi.

Ogretici Akustik Enstruman Kayıtlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar...

Sayın Mehmethan Dişbudak hocamız, bu başlıkta bize özellikle akustik enstrumanların audio kayıt işlemlerinde kullanılacak teknikler ve incelikler hakkında bazı püf noktalar paylaşacaktır. Özellikle enstrumana uygun mikrofon-preamp kombinasyonları, mikrofonlama teknikleri, mixaj aşamasında dikkat etmemiz gerekenleri kendisinin bakış açısı ile göreceğiz. Şahsım adına , özellikle bağlama kayıtlarında yaşadığım vokal mikrofonlarının tiz boostları sayesinde aldığım metalik-sert tınılardan nasıl kurtulabileceğimi öğrenmek için can atıyorum. Sözü üstada bırakıyorum...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Mehmethan Dişbudak hocamız, bu başlıkta bize özellikle akustik enstrumanların audio kayıt işlemlerinde kullanılacak teknikler ve incelikler hakkında bazı püf noktalar paylaşacaktır. Özellikle enstrumana uygun mikrofon-preamp kombinasyonları, mikrofonlama teknikleri, mixaj aşamasında dikkat etmemiz gerekenleri kendisinin bakış açısı ile göreceğiz. Şahsım adına , özellikle bağlama kayıtlarında yaşadığım vokal mikrofonlarının tiz boostları sayesinde aldığım metalik-sert tınılardan nasıl kurtulabileceğimi öğrenmek için can atıyorum. Sözü üstada bırakıyorum...
    Uğur hocanın isteklerine katılıyorum. Mehmethan hocamızın bu konuda yardımlarını esirgemeyeceğini umut ediyorum.

Böyle genel bir başlık açacağına , akustik enstrüman cinsleri itibariyla ayrı başlıklar açsa idin daha iyi olmaz mıydı Uğur hocam ?

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle genel bir başlık açacağına , akustik enstrüman cinsleri itibariyla ayrı başlıklar açsa idin daha iyi olmaz mıydı Uğur hocam ?
    Hocam ilgili ayrıntılandırmayı Mehmethan üstadımız yapacaktır, kendisine özelden ön bilgi vererek açtım zaten, telli, yaylı, üflemeli gibi farklı türlerde örnekler haliyle gelecektir. sizler de özellikle bilgi almak istediğiniz enstrumanları mesaja ek olarak yazabilirsiniz. misal ben bağlama kayıtlarını özellikle sorarak bu tarz bi ayrıntılandırma rica etmiş oldum.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770