NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1156 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 41 adet sonuçtan sayfa başı 44 ile 44 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ev Stüdyolarında Kablo Meselesi...

Bu konu 10001 kez görüntülendi 43 yorum aldı ...

Ev Stüdyolarında Kablo Meselesi... 10001 Reviews

Konuyu değerlendir: Ev Stüdyolarında Kablo Meselesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 10001 kez incelendi.

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Hocam;

Bu nedenle mixlerimde neredeyse monitör hiç kullanmaz oldum, tamamen DT770 e atmış durumdayım topu...
    Sizce bu doğru bir tercih mi?
    Kulaklıkla mix yapmak aslında çok doğru bir tercih değil. bende dt770 kullanıyorum.Yıllardır alıştım. Şu an kafama göre yaptığım bir EQ var kulaklık çıkışında. Kulaklıkla yaptığım mixleri mutlaka stüdyoda revize ve kontrol ediyorum.
    Uzun bir dönem red-line monitör plugin eşliğinde kulladım.
    Birde Bu aralar bunu deniyorum. pek alışamadım ama mantık doğru
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Mehmethan Dişbudak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stüdyoda su an 2 adete Lynx Aurora 8 , Mytek studio clock, birde benchmark dac kullanıyorum. (benchmark daha mobil amaçlı) mytek konvertorlede kullandım ama su an yok.

Şimdi benden lynx, mytek,benchmark kıyaslaması istersen. Bunu bambaşka sebeblerden ötürü yapamam. Ama Konvertör meselesi ile ilgili ciddi veriler var elimde. Belki ilerleyen zamanlarda paylaşabiliriz. Kısaca markaya çok takılma diyim. Hepsi çok iyi diyelim hatta gerçekten öyle konu kapansın.
    ..Yanlış anlamayın bunu eleştiri maksadıyla söylemiyorum ama çok değişik bir tarzınız var Mehmethan hocam..Yani kapalı kutu gibisiniz ve bunun nedenini sorgulamak bana düşmeyeceği için ekipman konusunda daha fazla birşey sormak istemiyorum..Elbetteki konu kapanabilir..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Mehmethan abi hoş geldin foruma. Paylaştığın bilgiler için teşekkür ederiz Konuya henüz dahil olamadım hepsini okuyacağım tek tek

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Arkadaşlar dün yaşadığım bir tecrübeyi aynen aktarmak istiyorum. Bir yerde sahne alacaktık, arkadaş roland gw8 klavyeye ek olarak, macbook-logic-midi klavye üçlüsünü de kullanmak istedi. yani roland gw8 hem kendi ses çıkışından normal seslerini verecek, logic'ten bir ses kullanmak isteyince de onun ses çıkışları kısılıp bilgisayarınki açılacak ama orayı da usb'den midi tetikleyici olarak kontrol edecekti. plan gayet güzel işledi ama sanki siren sesini andıran çok fena bir dipses vardı. elektronikçi bir abiye gösterdik bilgisayarın ana şasesi ile bağladığımız mixer'in şasesi uyum sağlamadığından oluyor dedi. kaliteli kablo ile çözeriz dedi. Emek marka yerli üretim kalın bakır kablolarla yan sanayi orta kalite neutrik taklidi uçlar kullandı. sonuç dipses'te müthiş bir düşüş oldu. tamamen yok olmadı ama kabul edilebilir, rahatsız edici olmayan bir seviyeye indi. oran olarak söylersek %100'den %10-20'lere indi. özellikle sahne sistemlerinde kaliteli kablo kullanmanın önemini bir kere daha tecrübe etmiş olduk...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770