NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1043 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 17 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: TormentaDeNieve Çalışmaları

Bu konu 7291 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

TormentaDeNieve Çalışmaları 7291 Reviews

Konuyu değerlendir: TormentaDeNieve Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 7291 kez incelendi.

Alıntı TormentaDeNieve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sativus; tıkladığımda açılıyor bende. Şu şekilde tekrar kopyalıyorum,umarım açılır.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Merhabalar,

Varsın vst falan olmasın. Kaydınız son derece organik geliyor, çok iyi geldi gerçekten. Hafiften bir pad var sanki arkada...

Gitar kayıt yönteminizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Vokale çok ufak dokunuşlarla EQ gerekli gibi geldi sanki, bir de hafif sibilant var. Mikrofonu bir miktar off-axis kayıt alırsanız çok iyi olabilir.

Genel itibariyle çok güzel bence, yeni demolarınızı dinleyebilmek ümidiyle... Müzikle kalın...
    Tezcan

Dipnot: Açtığınız konu, daha önce açmış olduğunuz bu başlık ile birleştirilmiştir. Bundan sonraki demo paylaşımlarınıza bu başlık altında devam edebilirseniz seviniriz. Forum düzeni açısından demo paylaşımlarında bu yöntemi izliyoruz.

TormentaDeNieve Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (10 Ekim 2016 Saat 17:46 ) değiştirilmiştir.
    Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Varsın vst falan olmasın. Kaydınız son derece organik geliyor, çok iyi geldi gerçekten. Hafiften bir pad var sanki arkada...

Gitar kayıt yönteminizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Vokale çok ufak dokunuşlarla EQ gerekli gibi geldi sanki, bir de hafif sibilant var. Mikrofonu bir miktar off-axis kayıt alırsanız çok iyi olabilir.

Genel itibariyle çok güzel bence, yeni demolarınızı dinleyebilmek ümidiyle... Müzikle kalın...
    Tezcan

Dipnot: Açtığınız konu, daha önce açmış olduğunuz bu başlık ile birleştirilmiştir. Bundan sonraki demo paylaşımlarınıza bu başlık altında devam edebilirseniz seviniriz. Forum düzeni açısından demo paylaşımlarında bu yöntemi izliyoruz.
    Merhaba TezcanKoray;

Dinlediğin ve yorumladığın için çok teşekkürler öncelikle.Referans monitörüm olmadığı için oldukça çekinerek paylaşıyorum kayıtlarımı.Optimal bir tonlama yakalayabilmiş miyim diye çok merak ediyor insan.(Kayıt ile uğraşan her arkadaşın hissettiği bir duygudur elbette) Şu an ritm ve bas gitar gibi unsurlar için vst kullanmam ve bir midi klavye edinmem şart da olsa şimdilik en azından bu şekilde kendimi geliştirmeye gayret ediyorum.Kayıt yöntemi olarak şöyle söyleyeyim;

1.Ses kartında gain seviyesi gitar kayıtlarında tam olarak yarı seviyede.
    2.Mikrofon ses deliğinin hizasında ancak diyafram 45 derecelik bir açıyla 12. fret e bakıyor.çok hafif de yere doğru eğik.20-30 derecelik bir açı gibi.( sesin çok bas-boomy olmaması ama çok ta tiz olmaması için).Sürekli takip ettiğim bir profesyonelin tavsiyesi ile bu şekilde yapıyorum.
    3.Ses deliğinin mikrofona olan uzaklığı 40 cm civarında.

4. Bu kayıt için de; tam sağa ve tam sola 2 farklı pozisyonda arpej / tam sağa ve tam sola duble kayıt tek solo çaldım.Bir miktar söz ve eşlik gitar eklenmiş halini birazdan paylaşacağım.Önerilerinizi yorumlarınızı beklerim.

Çok teşekkürler tekrar.

tezcankoray Şu üyeler, TormentaDeNieve adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Saygılarımla, Boran

Steinberg UR22 Ses kartı- sEX 1 Mikrofon-Prodipe 580 Kulaklık-DAW : Reaper

Bir miktar daha ilerleyebildim arkadaşlar.Eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum.Sevgiler.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB Şu üyeler, TormentaDeNieve adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Saygılarımla, Boran

[QUOTE=TormentaDeNieve;40451]Bir miktar daha ilerleyebildim arkadaşlar.Eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum.Sevgiler.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... [/Q

Referans kulaklıklarla iyi duyulan kaydı 5+1 de dinleyince çok üzücü sonuçlarla karşılaştıgım için sildim.Epeyde canım sıkıldı bu işe.Bir süre daha çalışmamız gerekiyor anlaşılan paylaşmadan önce.Saygılar cümleten.

Saygılarımla, Boran

[QUOTE=TormentaDeNieve;40475]
    Bir miktar daha ilerleyebildim arkadaşlar.Eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum.Sevgiler.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... [/Q

Referans kulaklıklarla iyi duyulan kaydı 5+1 de dinleyince çok üzücü sonuçlarla karşılaştıgım için sildim.Epeyde canım sıkıldı bu işe.Bir süre daha çalışmamız gerekiyor anlaşılan paylaşmadan önce.Saygılar cümleten.
    Arkadaşım;

Silinmeden önce kaydınızı dinlediğim için canınızı bu kadar sıkmanıza gerek yok diyorum..

Kaydınız benim iki kanal masa üstü hoparlörlerimden de sony kulaklığımdanda da gayet güzel geliyordu. Ben mutluydum yani.

Sadece 5+1 i olan dinleyiciler için müzik üretiyorum diyorsanız sorun yok tabi.

Doğru referans için çalışmalarınızı youtube ve benzeri platformlara koyup tv den ya da bilgisayarınızdan dinlemenizi pratik bir yöntem olarak önerebilirim.

Bu sayede bas tiz dengeleri gain vs gibi çeşitli parametreleri miks ve masteringi yapılmış profosyonel kayıtlarla

karşılaştırma olanağı bularak daha sağlıklı soundlar yakalayabilir ve bunları baz alarak kayıt olanaklarınıza özel teknik parametreler oluşturabilirsiniz.

Kolay gelsin...

gitarist1975, TormentaDeNieve Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben de kulaklıkla dinlemiştim, gayet güzel geliyordu çalışmanız. Benzer sorunlarla karşılaşıp ben de çok kafaya takıyordum bir ara. Sonra o kadar büyütmeye gerek yok dedim, hoparlörden güzel gelmiyorsa kulaklığımı takıp dinlerim, ne olacak.

TormentaDeNieve Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

[QUOTE=nacib;40480]

Arkadaşım;

Silinmeden önce kaydınızı dinlediğim için canınızı bu kadar sıkmanıza gerek yok diyorum..

Kaydınız benim iki kanal masa üstü hoparlörlerimden de sony kulaklığımdanda da gayet güzel geliyordu. Ben mutluydum yani.

Sadece 5+1 i olan dinleyiciler için müzik üretiyorum diyorsanız sorun yok tabi.

Doğru referans için çalışmalarınızı youtube ve benzeri platformlara koyup tv den ya da bilgisayarınızdan dinlemenizi pratik bir yöntem olarak önerebilirim.

Bu sayede bas tiz dengeleri gain vs gibi çeşitli parametreleri miks ve masteringi yapılmış profosyonel kayıtlarla

karşılaştırma olanağı bularak daha sağlıklı soundlar yakalayabilir ve bunları baz alarak kayıt olanaklarınıza özel teknik parametreler oluşturabilirsiniz.

Kolay gelsin...
    Merhaba;
    Yorumunuz çok iyi geldi gerçekten.Sounclouddan silsemde pc de hala duruyor.Yeniden yüklerim."Ben mutluydum" demişssiniz.Daha güzel bir söz olamaz benim için.Bu beni toparladı birazElbette 5+1...3+1 ve ya her ne ise için değil çalışmalarım...ortak olarak her yerden dinlenebilecek optimal bir sound olsun yeter bana..Cesaret verdiniz.Çok teşekkür ederim.Üzerine eğiliyorum hemen.Saygılar.Sevgiler.

Saygılarımla, Boran