NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1075 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 17 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Sequoia/Samplitude Pro X2 Türkçe Ders Videoları (eserkaraca)

Bu konu 4263 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

Sequoia/Samplitude Pro X2 Türkçe Ders Videoları (eserkaraca) 4263 Reviews

Konuyu değerlendir: Sequoia/Samplitude Pro X2 Türkçe Ders Videoları (eserkaraca)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4263 kez incelendi.

önemli kişilerin bu iki yazılımla ilgili görüşlerini içeren bir foto yayınlamak isterim, bu bana mix dergisinde yayınlanmadan önce yollanmıştı fakat yazılımlar çıkmadan paylaşmama sözü vermişdim abd manageri ne , fakat artık mix dergisinde yayınlanınca, bende rahatlıkla paylaşabiliyorum.

Bu muhabbet yeteri kadar uzamadı mı ?...Forum yapı itibarı ile genelde birbirini tanıyan insanlar tarafından bir aile havası içinde kullanılıyor..Bu nedenle huzur katsayımızda had safhada..Bu huzur ortamı ufak tefek atışmalar dışında hiç bozulmadı..Bozulmasınıda istemiyoruz açıkcası..

O nedenle rica ediyorum şahsi tartışmalar ö.m sistemi üzerinden devam etsin..Bu başlık olması gerektiği şekilde kalsın..Çünkü bu atışmanın sonu gelmez..Bir kişi birşey söyler, diğeri ona cevap verir ve uzar gider..
    Bu atışma şahsi meselelerden uzak, bilgiye dayalı bir atışma olsaydı eyvallah, ama artık işin boyutu farklı yerlere geldi..Üsluplar saygı sınırını aşıyor yavaştan..
    Çok çabalayarak yarattığımız aile ortamı ve huzurun bozulmasını forum olarak istemiyoruz..

Rica ediyorum arkadaşlar..

Konu Bestematik tarafından (15 Mayıs 2015 Saat 10:48 ) değiştirilmiştir.
    İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu muhabbet yeteri kadar uzamadı mı ?...Forum yapı itibarı ile genelde birbirini tanıyan insanlar tarafından bir aile havası içinde kullanılıyor..Bu nedenle huzur katsayımızda had safhada..Bu huzur ortamı ufak tefek atışmalar dışında hiç bozulmadı..Bozulmasınıda istemiyoruz açıkcası..

O nedenle rica ediyorum şahsi tartışmalar ö.m sistemi üzerinden devam etsin..Bu başlık olması gerektiği şekilde kalsın..Çünkü bu atışmanın sonu gelmez..Bir kişi birşey söyler, diğeri ona cevap verir ve uzar gider..
    Bu atışma şahsi meselelerden uzak, bilgiye dayalı bir atışma olsaydı eyvallah, ama artık işin boyutu farklı yerlere geldi..Üsluplar saygı sınırını aşıyor yavaştan..
    Çok çabalayarak yarattığımız aile ortamı ve huzurun bozulmasını forum olarak istemiyoruz..

Rica ediyorum arkadaşlar..
    Haklısınız.

gün içinde yeni özellikler için paylaşımlar yapacağım

Konu eser karaca tarafından (15 Mayıs 2015 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.

Eser Hocam ;

Samplitude da solo safe var mı ? Yani buss kanallarına routing yapıldıklarında kanalları, protools üzerindeki bu önceli safe işlemini yapabiliyormuyuz ?

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Solo safe normalde samplitude X1 de Global ayarlarda mixer de sağ tıkla S harfine basılarak seçiliyordu, şimdi X2 gelince Multiple output desteği gelmişti fakat ufak bir eksik bırakmışlardı "bir ses aynı anda çok sayıda BUSS kanalına yollandığında" yollandğı buss kanalına gelip solo ettiğinizde ses gelmiyordu yani sadece seçili olan buss duyuluyordu ama diğer multiple buss lar duyulmuyordu, forumdan gelen yüksek şikayet ve talep üzerine hemen update e eklediler ve artık 13.1.162 versyon da, mesela şu şekilde yapabiliyoruz, ana sesi solo yapmadan evvel, sesin altındaki output bölümü var stereo out, oraya gelip CTRL basılı tutup, yollanacağı BUSS ları seçince, kanaldaki ses örneğin track 1, birkaç buss a aynı anda yollanıyor tek seferde, mixbuss gibi düşünün, tüm synth grubu bir buss da toplarız, presonusda ki gibi hepsini seçip selected buss veya protools daki kanala gelip out kısmına CMD basılı tutup bus 1-2 / bus 3-4 seçmek, protools da outputa tıklamadan cmd basılı tutmak gerekiyor çoklu seçim için, samplitude da outputa basdıktan sonra CTRL yapabiliyoruz, amaç çok sayıda buss grubuna bir sesi aynı anda yollamak, müthiş bir özellik, tabi sonra sesin kaynağına tıklayıp solo dediğinizde otomatik olarak diğer seçili busslarda fotoda görülndüğü gibi Solo aktif oluyor hemen, bunu X2 de otomatik hale getirmeleri güzel oldu. protools da çok beğendiğim bir özellikti ama artık X2 de de mevcut. bu buss roting sınırsız miktarda mevcut yani 100 buss varsa hepsine aynı anda seçilerek ses yollanabiliyor.

Konu eser karaca tarafından (15 Mayıs 2015 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

merhaba, #3 isimli videoyu hazırladım
    42 dk kadar
    izlediğiniz için teşekkürler.

konu içeriği :

*buss routing
    *submixbuss multiple routing
    *range edit get/store range F1f2f3f4f5f6f7f8f9 kullanımı
    *marker edit get/store marker shift123456789/ctrl123456789 kullanımı
    *save/open obj file/drag&drop obj file
    *crossfade single object, crossfade multiple object, default set/get Xfade menü Ctrl+F
    *Main VIP proje ekranına diğer projelerden dosya taşıma eş zamanlı
    *Main ekrana taşınmış sesleri , ana klasöre sabitleme diğer projeden move/copy etme.
    *Proje aktarımı sonrası silinen gereksiz ve kullanılmamış freezedataları silme, haricinde unused sample sesleri temizleme, ve son halini diske collect etmek.
    *işlem yapılmış OBj file diğer projeler arasında kullanmak
    *customize toolsbar
    *genel kullanım detayları

Konu eser karaca tarafından (15 Mayıs 2015 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.