+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 43 Sayfadan 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 421 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

Bu konu 33796 kez görüntülendi 420 yorum aldı ...

Mustafa Turgut çalışmaları (Averen) 33796 Reviews

Konuyu değerlendir: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 33796 kez incelendi.

Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

Arkadaşlar bir çok problemin eksiğin fazlanın olduğunu biliyorum ama cesaret edip paylaşamıyordum. Yolun başında biri olarak yaptığım çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim, sizden ricam aklınızdan geçenleri mutlaka bana yazmanız.

Vaktini ayırıp dinleyen ve yorum yapacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ses Kartım Focusrite 2i4
    Mikrofonum Behringer C1 ( Maalesef )
    Ritim Vst Drummer

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

BayHalt Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Dostum ağzınıza sağlık, başlangıç olarak gayet iyi. Mix konusunda çok daha iyi yorum yapan arkadaşlar var ben sadece ritm konusuna değinmek istiyorum. Girişte ritm tam oturmuyor şarkıya, birde sanırım bu ritm konusuna biraz daha öncelik vermen gerekir. Halk Müziği'nde sert kick hareketlerinden kaçın, çünkü türküye Pianist şantör havası verir hele ki ritm aynı giderse. Bence daha çok percussion vuruşlarını tercih et ki halk müziğinin ve güzel yorumun daha türkü tadında dinlensin. Genel olarak gayet iyi biraz daha alt yapıda gitar yada piano türü enstrümanlarla birde mutlaka bas ile destekle, böylece harmony zenginleşir, yüreğine sağlık.

Taner arkadaşım çok sağol. Aslında mix konusunda bana çok güzel yorum yaptın ben anlayacağımı anladım, ritm konusunda kesinlikle haklısın Vst ezdrummer ile ilk uğraşmaya başladığımda çok beğenmiştim bu çalışmayıda onula yaptım zaman ayırdığın için teşekkür ederim.

Hocam agziniza, yureginize, emeginize saglik. Cesaret edemiyorum diyorsunuz ama bence gayet basarili bir calisma olmus. Sesler cok canli geliyor. Ozellikle baglamalari cok begendim. Vokale de guvenmediginizi soylemistiniz ama buyuk bir sibilans problemi yok gibi goruluyor ve gayet basarili.

Eksikliklere gelince; altyapi cok tekduze gitmis. Aralara ataklar eklenmesi, altyapida kullanilan enstrumanlarin parcanin tamamina degilde bolum bolum geneline dagitilmasi buyuk oranda bu tekduzeligi minimuma indirecektir.

Davul, ozellikle kick, Taner Hocam'in soyledigi gibi cok sert geliyor. Daha soft soundlar halk muzigine daha cok yakisacaktir.

Alt yapi, baglama ve vokalin cok arkasindan geliyor. Mix asamasinda reverb konusuna dikkat etmenizde fayda var. Bunu soyle orneklendirebilirim. Ben calismalarimda, dinleyicinin gozunu kapattiginda sanki canli bir performans dinliyormus hissini yasamasini istiyorum. Bir sahne dusunun, Davul her zaman ortada ve arka planda olur. Baglamalar sagli sollu dagitilmis olabilir, yaylilar hafif solda vs vs. Panlama ve efekt yontemleri ile bu hissiyati dinleyiciye verebilirsiniz. Sizin calismanizda gozumu kapatip dinledigimde sanki davul ile baglama ve vokal arasinda bir 5 metre varmis gibi bir his uyandi. Ya da sanki davul baska bir yerde caliyor, baglamalar ayri bir yerde gibi....

Bunu nasil cozebilirsiniz. Oncelikle davulun mixine dikkat etmek lazim. Ne kadar cok reverb verirseniz, enstruman o kadar geri plana atilmis olacaktir ki sanki davulda boyle bir sorun var gibi gordum. Ayrica davulun her bir parcasini panlama yontemi ile dagitabilirsiniz. Kick her zaman ortada, snare ve hi-hat cok cok hafif sola, ziller ve tomlar de hafif sag ve sol panlama ile dagitilabilir. Tabi ki abartmadan

Bunlarin disinda yine farkli enstrumanlarla zenginlestirilebilirse cok cok daha iyi olacaktir. Ama baslangic icin bence gayet basarili bir calisma. Devamini bekliyoruz....

Tekrardan emeginize, yureginize saglik.

Iyi calismalar dilerim.

averen Şu üyeler, MoNoTeist adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Dostum ne yazacağımı bilemedim inan bir çok sorun olmasına rağmen bu şekilde yorumlaman beni mutlu etti, çoğu zaman üstesinden gelemediğim tekdüzelik konusu ritm ve halk müziğine uygun percussion kullanımına vesayre önem göstererek önerilerinizle inşallah daha iyi çalışmalar yapmayı istiyorum.

Kısa bir süre önce preamp edindim mikrofon işinide halledince sizlerden mix konusunda destek alarak daha kaliteli kayıtlar ve mix yapmak ve sizlerele paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Gercekten zaman ayırarak gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ne yazacağımı bilemedim inan bir çok sorun olmasına rağmen bu şekilde yorumlaman beni mutlu etti, çoğu zaman üstesinden gelemediğim tekdüzelik konusu ritm ve halk müziğine uygun percussion kullanımına vesayre önem göstererek önerilerinizle inşallah daha iyi çalışmalar yapmayı istiyorum.

Kısa bir süre önce preamp edindim mikrofon işinide halledince sizlerden mix konusunda destek alarak daha kaliteli kayıtlar ve mix yapmak ve sizlerele paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Gercekten zaman ayırarak gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim.
    Hersey zamanla cozuluyor Mustafa Hocam. Benim ve bir cogumuzun halen ustesinden gelemedigimiz sorunlar var. Sorup, bilgi alip, yardimlasip cozmeye, daha iyilerine ulasmaya caba sarfediyoruz. Siz de eminim bu istekle mutlaka daha iyi isler cikaracaksiniz.

Muzik gonulluleri, yardimlasmayi ve dayanismayi ilke edinmis kisiler olarak bizler her daim buralardayiz. Basit, zor ayrimi yapmadan her turlu sorunuzu eminim burada cozebilirsiniz.

Iyi calismalar dilerim. Saglicakla kalin.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Yolun başında olduğunu düşünen birinin, çalışmasını paylaşması en büyük cesarettir büyüklüktür, bu anlamda kutlarım sizi, ve üzerine basarak belirtmek istiyorum ki forumumuz-bizler için hiç ama hiç farketmez 2 kanalı bir araya getirerek 3 notayla bir çalışma paylaşılsa bile asla küçük-hakir görülmez burada aksine tebrik edilir. Güzel yorumlamışsınız sesinize emeğinize sağlık, Taner abimiz güzel özetlemiş ek olarak. Seçtiğiniz davul ritmi türküye göre biraz canlı kalıyor gibi geldi bana, volume olarak birazda geride kalmış davul. Bağlama ve şan çok ön planda kalmış, Taner abinin de dediği gibi pad, akorlar ve akorlara göre bass yürüyüşleriyle şarkı biraz daha şaha kalkabilir. Tabi forumumuzda tarzınızda profesyonel üyelerimiz var onlar daha iyi yorumlayacaktır. Ben bu işte yolun başında olduğunu söyleyen birine göre başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum, bundan sonraki çalışmalarınızı merakla bekliyorum elinize sağlık...

Müzik

okidoz teşekkür ederim, Uğur hocamın sayesinde bu cesareti edindiğimi belirtmek isterim. Ayrıca insanların bu şekilde birbirlerine yadımcı olduğu ve zaman ayırdığı, dahada ötesi sanki senelerdir tanışıyormuş gibi samimi ve içten yol göstermesini, eleştirmesini önerilerde bulunmasını takdir ediyorum.

Sanırım şu âna kadarki yorumlarda ortak noktalar var ve bunları çok ciddiye alarak sizlerin önerileri ile çalışmalar yapıp devam edeceğim.

Hepinize canı gönülden teşekkür ederim, yüreğiniz dert görmesin.

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hersey zamanla cozuluyor Mustafa Hocam. Benim ve bir cogumuzun halen ustesinden gelemedigimiz sorunlar var. Sorup, bilgi alip, yardimlasip cozmeye, daha iyilerine ulasmaya caba sarfediyoruz. Siz de eminim bu istekle mutlaka daha iyi isler cikaracaksiniz.

Muzik gonulluleri, yardimlasmayi ve dayanismayi ilke edinmis kisiler olarak bizler her daim buralardayiz. Basit, zor ayrimi yapmadan her turlu sorunuzu eminim burada cozebilirsiniz.

Iyi calismalar dilerim. Saglicakla kalin.
    Çok sağol dostum ne kadar mutlu olduğumu anlatamam.

Kolay gelsin sizde sağlıcakla kalın.

Merhabalar, çalışmanızı ancak dinleyebildim. Cesaret edemiyorum, yolun başındayım dediğiniz kayıt buysa, ben benimkileri hiç göstermeyim Tebrik ederim. Yorumları tek tek okudum, o yüzden aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Diğer arkadaşların söylediklerine ek olarak, tekrar mix yaparken bass'ı da biraz öne almanızı tavsiye edebilirim. Kick'i zaten biraz yumuşatacaksınız, bass'ın da eklenmesi, kick'i biraz daha yumuşatır. Ancak bass'a ses verirken dikkat edin kick'i çok da kapatmasın. Elinize, sağlık.

Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...