+ Yeni Konu aç
Sayfa 41 Toplam 43 Sayfadan BirinciBirinci ... 1213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 SonuncuSonuncu
Toplam 401 adet sonuçtan sayfa başı 410 ile 421 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

Bu konu 33745 kez görüntülendi 420 yorum aldı ...

Mustafa Turgut çalışmaları (Averen) 33745 Reviews

Konuyu değerlendir: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 33745 kez incelendi.

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her zaman ki gibi telefondan dinledim, henüz bilgisayardan dinlemediğim için yeni yorum yapamadım.
    Eski çalışmalarınıza göre yorum yapmıştım.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tahmin ettim Abdulcelil kardeşim sorun değil benim için her söylenen önem arzediyor.

Teşekkür ederim.

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yotube kanalıma eklemeden önce sizinle paylaşmak istedim genelde sadece limiter ve maximizer ekleyerek sesi makul seviyelere getirirdim ama bu kez masterin adı altında işlem yaptım görüşlerinizi merak ediyorum.

Bu arada tüm icralar ve aranje yine bana ait.

Teşekkürler.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Hocam emeğine, yüreğine sağlık.

Bağlama icraları yine harika olmuş. Armonik eşlikler de yıkılıyor resmen
    Gitarlar da iyi geliyor.

Ben bu çalışmanızda ritm kurgulamanızı pek beğenmedim nedense. Kick güm güm güzel vuruyor ancak o da bas gitar'ı biraz ezmiş sanki. Biraz üst frekansları destekleyecek bir eleman (shaker gibi mesela) kullansanız güzel olurdu bence. Perküsyon sönük kalmış çok hafif açarsak daha iyi durabilir.

Mix açısından bir sıkıntı yok gibi, yukarıda belirttiğim kick-bas ikilisine ufak bir müdahale gerekmesi dışında.

Saygılar,
    Tezcan

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Tahmin ettim Abdulcelil kardeşim sorun değil benim için her söylenen önem arzediyor.

Teşekkür ederim.
    Şimdi PC den dinleme şansım oldu bahsettiğim Tiz/metal sesler telefondan kaynaklıymış
    Tezcan hocama katılıyorum bass ta sıkıntı var birde sanki rewerb etkiside fazla gelip bass ı bozuyor gibi?

averen Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam emeğine, yüreğine sağlık.

Bağlama icraları yine harika olmuş. Armonik eşlikler de yıkılıyor resmen
    Gitarlar da iyi geliyor.

Ben bu çalışmanızda ritm kurgulamanızı pek beğenmedim nedense. Kick güm güm güzel vuruyor ancak o da bas gitar'ı biraz ezmiş sanki. Biraz üst frekansları destekleyecek bir eleman (shaker gibi mesela) kullansanız güzel olurdu bence. Perküsyon sönük kalmış çok hafif açarsak daha iyi durabilir.

Mix açısından bir sıkıntı yok gibi, yukarıda belirttiğim kick-bas ikilisine ufak bir müdahale gerekmesi dışında.

Saygılar,
    Tezcan
    Tezcan detaylı yorumların için sana özellikle teşekkür ederim. Shaker var fakat çok mu altta kaldı acaba normal şartlarda ben Hs 80 ile duyabiliyorum ama bahsettiğin bass, kick ve Shaker kısmını gözden geçiricem çok sağol.

tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi PC den dinleme şansım oldu bahsettiğim Tiz/metal sesler telefondan kaynaklıymış
    Tezcan hocama katılıyorum bass ta sıkıntı var birde sanki rewerb etkiside fazla gelip bass ı bozuyor gibi?
    Abdulcelil tekrar dinleyip yazdığın için çok sağol. Senin tiz yorumundan sonra açıkcası tekrar baştan bir mastering denemesi ile çıktı aldım, ama onu daha yüklemdim. Tezcan’ın da tespitleri doğrultusunda kontrol edip tekrar yükleme yaparım, vaktiniz olursa ufak bir yorum daha beklerim sizden 😂

Bu arada, elbetteki çoğu dinleyici bizler gibi düşük yada yüksek bütçeli sistem ile dinlemiyor, artık genelde telefondan dinliyor herkes, önemsenmeli mutlaka ama baz almak konusuna pek sıcak bakmıyorum 😂

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (26 Ocak 2018 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir.

Tezcan detaylı yorumların için sana özellikle teşekkür ederim. Shaker var fakat çok mu altta kaldı acaba normal şartlarda ben Hs 80 ile duyabiliyorum ama bahsettiğin bass, kick ve Shaker kısmını gözden geçiricem çok sağol.
    Aaa öyle mi hocam, ben tekrar bi dinleyeyim o zaman. Duymadım nedense, belki dikkat etmemiş olabilirim.

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Bu arada, elbetteki çoğu dinleyici bizler gibi düşük yada yüksek bütçeli sistem ile dinlemiyor, artık genelde telefondan dinliyor herkes, önemsenmeli mutlaka ama baz almak konusuna pek sıcak bakmıyorum 😂
    Kesinlikle katılıyorum. Birden fazla kaynaktan dinleyerek kontrol etmek tabi ki önemli ancak referans monitor/kulaklık baz alınmalı. Öyle yapmazsak mix bitmez, sağa sola çekiştirir dururuz

averen, EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Abi ellerine yüreğine sağlık parça çok duygulu olmuş, özellikle introsunu çok beğendim. Dubleler, çift sesler harika olmuş.
    Parçayı AKG MK II 141 referans kulaklık ile dinledim. Tiz frekanslar az geride de olsa genel olarak duyumu güzel geldi bana.
    Selamlar, saygılar.

averen, EsbaB Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı ishak göktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ellerine yüreğine sağlık parça çok duygulu olmuş, özellikle introsunu çok beğendim. Dubleler, çift sesler harika olmuş.
    Parçayı AKG MK II 141 referans kulaklık ile dinledim. Tiz frekanslar az geride de olsa genel olarak duyumu güzel geldi bana.
    Selamlar, saygılar.
    İshak sağol kardeşim teşekkür ederim. Çok arada kaldım o yüzden tiz mi pes mi emin olamıyorum ama seninde tespitinle tiz olmadığını anlıyorum en azından.

Selamlar sevgiler kardeşim.
    Kolay gelsin.

ishak göktekin Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Arkadaşlar aranje ve mix anlamındaki düzenlemeler ile beraber video hazırladım itiraf ediyorum videosunu hazırlamak 3 günümü aldı ve müzik kaydı ve mix'in den daha zor

Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: