+ Yeni Konu aç
Sayfa 40 Toplam 46 Sayfadan BirinciBirinci ... 111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546 SonuncuSonuncu
Toplam 391 adet sonuçtan sayfa başı 400 ile 452 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

Bu konu 41115 kez görüntülendi 451 yorum aldı ...

Mustafa Turgut çalışmaları (Averen) 41115 Reviews

Konuyu değerlendir: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 41115 kez incelendi.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hocam her geçen gün mükemmelleşiyorsun, ne diyeyim. En iyi öğrenme yöntemi bu işi daha çok yapmak aslında... Bu forumda bunun en iyi örneğini gösteren sensin bence. Ellerine, yüreğine sağlık... Herşey çok güzel geliyor.

Bu parça aslında polifoni yapısına çok uygun. Arka planda eşlik eden enstrümanlarla bunu bir miktar yapmışsın aslında. Vokalde de polifoni uygulansa bence çok şık duracak bu parçada. Tabi bu söylediklerim bir fikir sadece, tercih meselesi de olabilir. Hatta orkestral seslerle birlikte vokalde de polifoni ile çok geniş bir duyum olsa tadından yenmez bence

Saygılar,
    Tezcan

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hocam her geçen gün mükemmelleşiyorsun, ne diyeyim. En iyi öğrenme yöntemi bu işi daha çok yapmak aslında... Bu forumda bunun en iyi örneğini gösteren sensin bence. Ellerine, yüreğine sağlık... Herşey çok güzel geliyor.

Bu parça aslında polifoni yapısına çok uygun. Arka planda eşlik eden enstrümanlarla bunu bir miktar yapmışsın aslında. Vokalde de polifoni uygulansa bence çok şık duracak bu parçada. Tabi bu söylediklerim bir fikir sadece, tercih meselesi de olabilir. Hatta orkestral seslerle birlikte vokalde de polifoni ile çok geniş bir duyum olsa tadından yenmez bence

Saygılar,
    Tezcan

Tezcan çok teşekkür ederim, beğenmiş olman beni memnun etti. Dediğin gibi kesinlikle tespitin doğru belki birçok şeyden hatta uykumdan dahi fedakarlık yaparak tüm boş zamanlarımı bu işe ayırıyorum ve faydasını elbette görüyorum. Genelde yapılmış olan aranjeler üzerinden bir şekilde yürüyordum fakat başka fikirlerin üstüne koymaktansa tamamiyle kendim yapayım dedim ve ortaya bu çıktı. Mutlaka eksikler olabilir, her geçen sürede başka fikirler çıkabiliyor aranje konusunda. Fikirlerini destekliyorum önerdiğin şekilde mutlaka daha iyisi de olabilirdi.
    Teşekkür ederim.

Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (17 Ocak 2018 Saat 19:40 ) değiştirilmiştir.
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önerdiğin şekilde mutlaka daha iyisi de olabilirdi.
    Teşekkür ederim.
    Hocam estağfurullah, benim söylediğim sadece bir tercih meselesi. Daha iyi olup olmayacağı da "kime göre, neye göre" durumu bence. Sen bu şekilde uygun görmüşsün ve yapmışsın, çok da güzel olmuş. Ellerine sağlık.

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam estağfurullah, benim söylediğim sadece bir tercih meselesi. Daha iyi olup olmayacağı da "kime göre, neye göre" durumu bence. Sen bu şekilde uygun görmüşsün ve yapmışsın, çok da güzel olmuş. Ellerine sağlık.
    Tezcan çok sağol, teşekkür ederim kardeşim.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Merhaba arkadaşlar yotube kanalıma eklemeden önce sizinle paylaşmak istedim genelde sadece limiter ve maximizer ekleyerek sesi makul seviyelere getirirdim ama bu kez masterin adı altında işlem yaptım görüşlerinizi merak ediyorum.

Bu arada tüm icralar ve aranje yine bana ait.

Teşekkürler.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cho®dSolo, EsbaB, ishak göktekin, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (25 Ocak 2018 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

Merhaba arkadaşlar yotube kanalıma eklemeden önce sizinle paylaşmak istedim genelde sadece limiter ve maximizer ekleyerek sesi makul seviyelere getirirdim ama bu kez masterin adı altında işlem yaptım görüşlerinizi merak ediyorum.

Bu arada tüm icralar ve aranje yine bana ait.

Teşekkürler.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Hocam eski çalışmalarınıza göre biraz metalik gibi geldi bana.
    Genel bir tiz lik hissettim, Bağlamayı da dediğim gibi metalik bir ton da duyuyorum.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

averen Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam eski çalışmalarınıza göre biraz metalik gibi geldi bana.
    Genel bir tiz lik hissettim, Bağlamayı da dediğim gibi metalik bir ton da duyuyorum.

Abdulcelil teşekkür ederim, açıkcası biraz öyle tercih ettim ama önemli bir detay bir standart yakalamam için dienleme yöntemini de belirtirsen sevinirim benim için önemli birdetay bu. Diğer arkadaşlardan ricam dinleme yönteminide yazarlar ise memnun olurum ona göre tekrar düzenleyip bitiricem.

Teşekkürler

Konu averen tarafından (25 Ocak 2018 Saat 13:08 ) değiştirilmiştir.

Abdulcelil teşekkür ederim, açıkcası biraz öyle tercih ettim ama önemli bir detay bir standart yakalamam için dienleme yöntemini de belirtirsen sevinirim benim için önemli birdetay bu. Diğer arkadaşlardan ricam dinleme yönteminide yazarlar ise memnun olurum ona göre tekrar düzenleyip bitiricem.

Teşekkürler
    Herkes nasıl duyuyor acaba?
    Önemli bir soru.

Bence bu işin bir standartı vardır.
    Gerisi dinleyenlerin sorunudur.

Forumda mix mastering konusunda uzman bir çok arkadaş var.
    Umarım bu sorumuza ve sorunumuza bir yanıt verirler.

averen, EsbaB Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes nasıl duyuyor acaba?
    Önemli bir soru.

Bence bu işin bir standartı vardır.
    Gerisi dinleyenlerin sorunudur.

Forumda mix mastering konusunda uzman bir çok arkadaş var.
    Umarım bu sorumuza ve sorunumuza bir yanıt verirler.
    Sabri abi bencede bir standardı vardır, fakat benim zaten o standardı yakalam mümkün değil. Sadece merak ettim Abdulcelil çok tiz demiş ama telefonda ve kulaklıkla dinlemiş olabileceğini düşündüm yorum tapatalk tan geldiği için o yüzden özellikle sordum. Pek bir yorum da gelmedi kimseden zaten artık kafamıza göre takılacaz ne yapalım biyerde tamam demeli yoksa 10 ayrı mix yapmakta birşey ifade etmiyor.

Saygılar.

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Teşekkürler
    Her zaman ki gibi telefondan dinledim, henüz bilgisayardan dinlemediğim için yeni yorum yapamadım.
    Eski çalışmalarınıza göre yorum yapmıştım.

averen Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...