+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 50 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 ... SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 496 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

Bu konu 51164 kez görüntülendi 495 yorum aldı ...

Mustafa Turgut çalışmaları (Averen) 51164 Reviews

Konuyu değerlendir: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 51164 kez incelendi.

İshak Kardeşim çok sağol teşekkür ederim düşüncelerin için. Bende yeni yeni foruma adapte oluyorum, maalesef işten dolayı vakit ayıramıyorum kalan zamanımı müzikle geçiriyorum. Önerilerini dikkate alacağım, yorum için teşekkür ederim.

Alıntı ishak göktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, çalışmanızı ancak dinleyebildim. Cesaret edemiyorum, yolun başındayım dediğiniz kayıt buysa, ben benimkileri hiç göstermeyim Tebrik ederim. Yorumları tek tek okudum, o yüzden aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Diğer arkadaşların söylediklerine ek olarak, tekrar mix yaparken bass'ı da biraz öne almanızı tavsiye edebilirim. Kick'i zaten biraz yumuşatacaksınız, bass'ın da eklenmesi, kick'i biraz daha yumuşatır. Ancak bass'a ses verirken dikkat edin kick'i çok da kapatmasın. Elinize, sağlık.
    İshak kardeşim yaptığın çalışmaları dinledim, ben benimkileri hiç göstermeyim demişsin ya, bence bu kadar mütevâzi olma çok harika çalışmalar yapmışsın, çok emek var eline yüreğine sağlık.

Arkadaşlar merhaba
    Sizlerden aldığım öneri, eleştri ve gaz ile bir türkü yapmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz benim için çok değerli olan yorumlarınızı öneri ve eleştrilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

BayHalt Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam gayet iyi gidiyorsun. Cem&Kutsal'ın dağlar kızı albümündeki bağlama tonlarından esinlenmişsin sanırım, o albüme ben de hastayım bendirlerini gözden geçirmen lazım, daha iyi loop'lar bulsan iyi olur, çok sert geliyor sanki asma davul çubuğuyla bendire vuruluyor gibi bi hava var, daha yumuşak, geniş ve deri tonları tercih etmekte yarar var. bağlama tonları güzel, ancak şelpe tonları çok belirsiz, geriden ve çalı gibi sert geliyor, daha keskin (reverb'e abanmadan) ve sap-gövde birleşiminden kaydedilmiş şelpe tonları tercih etmeyi deneyebilirsin. bir de şelpedeki sap üzerinden yapılan icraları sola yatırıp, pençe-ritm figürlerini sağa yatırınca böyle bi tarafa ağır basıyor, bence ritm-peneçeleri duble alarak sağa sola eşit dağıtıp, sap üzerinden parmak vurma ile yapılan figürleri mono-C bırakıp deneyebilirsin. Kapalı konumda çaldığın bağlamaları daha bass duyurmalısın, çünkü alt yapılarında bass gitar yok. bunun için tamamen bam tellerinden oluşan geniş tekneli bir bağlama kullanıp, mixte 80-100 hz'leri biraz vitaminleyebilirsin, peak ve distorsion yaptırmamaya dikkat et ama vokaller de gayet güzel, ev yapımı tadı gelmeli, amatör çerçeveden çok uzaklaşmayı ben de sevmiyorum. dinleyici o samimiyeti ve doğallığı hissetmeli. Böyle güzel türküler çalıp söylediğin için ayrıca tebrik ediyorum, eline ağzına sağlık.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Uğur hocam çok sağol teşekkür ederim. Önerilerinin tamamına kesinlikle katılıyorum ve düzeltmek için gayret sarfedeceğim kesinlikle. şöylede bir sıkıntım var maalesef elimdeki bendir v.s seslerim çok kötü hatta hiç loop yok diyebilirm tek tek sesler ile yapmaya çalıştım, araştıryorum pekte loop bulamıyorum, varsa bu konuda bana yardımı olursanız sevinirim. Ritm konusun epeyce bir eksiğim olduğu gerçeğinin farkındayım. Daha mikrofom alımı yapamadım bu kayıtların tamamını 1 adet dinamik mikrofon ile yaptım.

Hocam alt yapılarında bass gitar yok demişssin o kadarmı mixim kötü olmuş acaba bass gitar var(icra edebildiğim karı ile) ben hatta fazla bile olduğunu düşünmüştüm.

Hocam çok teşekkür ederim zaman ayırdığın için.

Saygılar.

Hocam bass gitar yok derken canlı gitar yok gibi söylemiştim, vst'den çaldığını düşündüm, o sebeple detay vermediğim için yanlış anlaşıldım sanırım. vst olduğunu düşünme sebebim de bass gitarın net gelmemesi, uzun uğultular gibi eşlik etmesiydi. mix'e çok kötü denemez, daha iyi olabilir denebilir. Ekipman upgrade'leri ve mix egzersizleri ile zamanla daha iyi olacağına eminim. ritm loop olarak Diamond od Orients'in paketini tavsiye ederim.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bass gitar yok derken canlı gitar yok gibi söylemiştim, vst'den çaldığını düşündüm, o sebeple detay vermediğim için yanlış anlaşıldım sanırım. vst olduğunu düşünme sebebim de bass gitarın net gelmemesi, uzun uğultular gibi eşlik etmesiydi. mix'e çok kötü denemez, daha iyi olabilir denebilir. Ekipman upgrade'leri ve mix egzersizleri ile zamanla daha iyi olacağına eminim. ritm loop olarak Diamond od Orients'in paketini tavsiye ederim.
    Tamamdır Uğur hocam çok sağol teşekkür ederim.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamdır Uğur hocam çok sağol teşekkür ederim.
    Rica ederim hocam, bu arada yeni bi albüm var mutlaka dinlemeni istediğim, Elif Buse Doğan - Bihaber, ben hem vokal yorumları hem enstruman icraları olarak çok beğendim, bikaç gündür sürekli başa dönüp dinliyorum, halk müziği aranje etüdü gibi bi albüm

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim hocam, bu arada yeni bi albüm var mutlaka dinlemeni istediğim, Elif Buse Doğan - Bihaber, ben hem vokal yorumları hem enstruman icraları olarak çok beğendim, bikaç gündür sürekli başa dönüp dinliyorum, halk müziği aranje etüdü gibi bi albüm
    Uğur Hocam kısa kısa olsada hepsini dinledim, gerçekten çok iyi, benim monitorlerden kaliteli sound alınabiliyormuş. )

Uğur Üstadım gerekli şeyleri söylemiş, ben sadece bir Türkü dinleyicisi olarak yorum yapacağım, bağlamanın üst frekansları biraz fazla gibi geldi, bir equalizer ile orta ve alt frekansları açıp üst frekansı kısarsan daha iyi olur gibi geldi bana, bu benim kişisel düşüncem, gayet güzel ağzınıza sağlık.