+ Yeni Konu aç
Sayfa 10 Toplam 38 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 SonuncuSonuncu
Toplam 91 adet sonuçtan sayfa başı 100 ile 374 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

Bu konu 30504 kez görüntülendi 373 yorum aldı ...

Mustafa Turgut çalışmaları (Averen) 30504 Reviews

Konuyu değerlendir: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 30504 kez incelendi.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan kardeşim dediğin gibi EQ sweeping tekniği ile boxy sounda neden olan kısımları tespit edip düzenleme yapınca bahsettiğin karışıklık bir nebze düzeldi. Aslında sweeping tekniğini bağlamalar ve gitar kanallarına uygulamaya çalışmıştım ama neredeyse tüm kanalların gain seviyesi çok yüksek kayıt almışım o yüzden pek işe yaramamış. Ticari bir kaygım olmadığından genelde kötüde olsa yaptığım çalışmayı bırakıyorum ama, bu çalışma için tekrar zaman buldukça baştan mix çalışması yapmaya çalışırım.

Öneriler için teşekkür ederim.
    İşe yaradığına sevindim hocam. Kayıt alırken mümkün mertebe düşük gain'lerle kayıt edilmeli tabi ki. Yüksek gain ile alınan kayıtlar, sonrasında mix esnasında telafisi zor olan zorluklar çıkarabiliyor (dip ses sorunları, seste çatlama-patlama vs.).

Kolay gelsin hocam.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı okidoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli Mustafa üstadım elinize nefesinize sağlık, ben çalışmanızı çok beğendim. İcra, çalım, şan gerçekten diğer çalışmalarınızdaki gibi çok güzel, bağlamaların tonu çok güzel. Tek kulağıma çarpan BASS ,yanlış anlamayın çok güzel yazılmış ama çalışmanıza uyum sağlamadığını düşündürdü bana, yani bateri gitar ile özgün müzik tadında dinamik bir çalışma olsaydı aynı şarkı, bu yazdığınız baslar uyabilirdi, güzelde olurdu. Tabi bu şahsi görüşürüm, çalışma şu haliylede çok güzel. Elinize sağlık...
    Okidoz kardeşim öncelikle zaman ayırıp hem dinleyip hemde yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim. Tüm arkadaşların ve sizin beğenmiş olmanız inanın beni mutlu ediyor. Bass konusunda yanlış anlamam zaten mümkün değil tepit gerçekten tam yerinde, şöyleki bass gitarım alt sınıf bir bass gitar ayrıca kayıt şeklim direkt preamp vasıtasıyla ve en önemlisi gerçekten Bass gitar çalmayı bilmiyorum, yeni yeni keşfetmeye çalışıyorum fakat olmazsa olmazlardan olduğu için kötüde olsa koyma gereği hissediyorum, inşallah zamanla biraz daha yapılan çalışmanın tarzına uygun hareketler öğrenip daha iyi icra edebilirim.

Tekrar teşekkür ederim.
    saygılar.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Arkadaşlar merhaba, bir süredir foruma çok sık uğrayamadım herkesin geçmiş kurban bayramını kutlarım. Üzerinde çalıştığım bir çalışmayı nihayet bitirdim sayılır, herzamanki gibi çamur haline getirmeden sizlerle paylaşmak istedim. Değerli vaktinizi ayırarak fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkür eder bol müzikli günler dilerim.

Çalışmada sadece ritimleri midi loop olarak kullandım diğerlerinin tamamı akustik olarak elimden geldiğince tarafımdan icra edildi

Daha önceki tecrübelerim doğrultusunda monitör ve kulaklık eşleştirmesine göre bass ları güçlendirerek linki yeniledim.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (02 Ekim 2015 Saat 09:19 ) değiştirilmiştir.
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Değerli arkadaşım.
    Elinize sağlık. Çok güzel. Şahsen bir bağlama ve şan ile de zevkle dinlerim bu türküyü.
    Ve fakat arka planda bir şeyler var ki duyulmaktan çok hissediliyor.
    Ama madem böyle sunum tercih ettiniz onları biraz duyulur hale getirebilirseniz daha iyi olur sanırım.
    Kolay gelsin...

averen Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşım.
    Elinize sağlık. Çok güzel. Şahsen bir bağlama ve şan ile de zevkle dinlerim bu türküyü.
    Ve fakat arka planda bir şeyler var ki duyulmaktan çok hissediliyor.
    Ama madem böyle sunum tercih ettiniz onları biraz duyulur hale getirebilirseniz daha iyi olur sanırım.
    Kolay gelsin...
    Naci abim çok sağol, şelpe tarzında birkaç yerde geçiş var sanırım onlardan bahsediyorsundur biraz altta kalmış tespit için teşekkür ederim.

Saygılar.

Belkide benim duyum şeklinde bir problem var. Masa üstü hoparlörler yanıltıcı olabiliyor. Ben davul ve bastan bahsetmek istemiştim.
    Neyse diğer arkadaşlar da bu konuda bir açıklama getireceklerdir sanırım...

averen, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Anladım abim evet arkadaşlarda bendekinden kaliteli monitorlerle dinleyip yazarlarsa iyi olacak teşekkür ederim.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam ellerine sağlık, bağlama icra ve vokal çok iyi geliyor.

Ben de @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocama katılıyorum, referans monitörlerle dinledim. Ritm hiç duyulmuyor neredeyse. Sadece kick ve çok az shaker duyuyorum. Bas gitar da öyle. Ya gain olarak çok altta kaldılar, ya da bir şekilde örtülüyorlar.

Normalde bas frekansları gümbür gümbür duyduğum creative 2+1 ile de dinledim, orada bile az duyuluyor.

Onun dışında hiçbir problemi yok.

Saygılar,
    Tezcan

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam ellerine sağlık, bağlama icra ve vokal çok iyi geliyor.

Ben de @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocama katılıyorum, referans monitörlerle dinledim. Ritm hiç duyulmuyor neredeyse. Sadece kick ve çok az shaker duyuyorum. Bas gitar da öyle. Ya gain olarak çok altta kaldılar, ya da bir şekilde örtülüyorlar.

Normalde bas frekansları gümbür gümbür duyduğum creative 2+1 ile de dinledim, orada bile az duyuluyor.

Onun dışında hiçbir problemi yok.

Saygılar,
    Tezcan
    Tecan kardeşim çok sağol ben Hs50 leri sanırım en sonunda satmak zorunda kalıcam şöyleki bu monitörlerin bass frekanslarının ne olduğunu artık hepimiz iyi biliyoruz fakat bass gitar ve kick leri uzaktan ayrıca da kulaklıkla kontrol ettim ama ne fayda demekki olmuyor bu şekilde ilgin için teşekkür ederim.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecan kardeşim çok sağol ben Hs50 leri sanırım en sonunda satmak zorunda kalıcam şöyleki bu monitörlerin bass frekanslarının ne olduğunu artık hepimiz iyi biliyoruz fakat bass gitar ve kick leri uzaktan ayrıca da kulaklıkla kontrol ettim ama ne fayda demekki olmuyor bu şekilde ilgin için teşekkür ederim.
    Hocam aslında o kadar da kötü olmaması lazım HS50'ler.
    Dinleye dinleye kulağın yorulmuş olabilir belki, en son yaptığım projede bende de aynı hata oldu. Benim de bas'lar için kayıp denmişti. Sonradan dinledim, hakikaten duyamıyordum bas'ları.
    Bir de, başka sistemlerde dinlemek çok faydalı oluyor hocam, laptop varsa laptop'ta dinlemenizi tavsiye ederim (hem kulaklık, hem kendi hoparlöründen). Aynı şekilde cep telefonu da olabilir.

HS50'ler bir miktar yetersiz kalabilir ama o kadar da kötü olacağını düşünmüyorum. Arada kulakları dinlendirmekte fayda var.

Nacizane bir tavsiyem daha olacak: mix yaparken referans parça kullanın mutlaka. Gerçekten çok işe yarıyor. Yeni yeni başladım, birçok eksiği görmenizi sağlıyor.

Saygılar,
    Tezcan

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: