NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1267 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 28 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Müzik Teknolojileri İtiraf

Bu konu 6038 kez görüntülendi 27 yorum aldı ...

Müzik Teknolojileri İtiraf 6038 Reviews

Konuyu değerlendir: Müzik Teknolojileri İtiraf

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6038 kez incelendi.

Talking Müzik Teknolojileri İtiraf

Gececiler Kahvehanesi başlığı yetmiyormuş gibi bir de bunu çıkartayım başımıza dedim
    Burada da kendimize komik gelen, duygusal gelen, özel olan, olmayan itiraflarımızı yazabiliriz. Mahsat muhabbet olsun.
    Yeşillik olsun torba dolsun

İlk itirafı ben yapayım;
    Hepinizi ve Müzik Teknolojileri forumunu bir başka forumla aldatıyorum çoğu zaman.
    Ama merak etmeyin müzikle ve teknolojileriyle ilgili bir forum değil. Yamaç paraşütü sevdalısı biri olarak bu konuyla ilgili bir forumda aktifim.

Acep sizlerden nasıl itiraflar gelecek, bekleyelim görelim

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Zamaninda +48 Phantom Power'i ses kartinin preampi saniyordum.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Ben Forum'umuzu evet aldatıyorum.

Bu foruma üye olmadan önce ; "Turkrock" ve "Gitarpedal" sitelerinin üyesiydim zaten. Ama üye olduktan sonra , aktivitelerimin %95'inin bu Forum'a kaydığını söyleyebilirim.

"Gitarpedal" forumu, ağırlıklı olarak rock müzik üzerine kurulu bir forum. Seviyeli ve disiplinli bir çizgisi var. İçerisinde kendi konusunda değerli bir çok insan var.

"Turkrock" Türkiye'deki ilk müzik forumlarından birisi. "Müziktek" ve "Gitarpedal" gibi forumlar buradan ayrılanlar tarafından kurulmuş. Ancak problemli bir forum bana göre. Çünkü içerisinde her cinsten okumuş yazmış insan var ve egoları ona göre. Ayrıca herkes çok bilen konumunda. Yerine göre tartışmalar kırıcı olabiliyor ve polemik ortamına kolaylıkla kayabiliyor. Bu yüzden ben eğer söyleyeceğim bir şey varsa söylüyorum ve derhal kenara çekiliyorum artık. İnsanların benim söylediklerime aykırı bir düşüncesi var ise; elimde haklı olduğumu gösteren argümanlar olsa bile cevap vermiyorum. Bu yüzden de o fikirleri söyleyenler haklı konumuna geçiyorlar. Ancak bu durumdan ; yanlış veya eksik bilgilenme adına sonuç olarak o Forum kaybediyor.

Bu forumda ise durum farklı. Burada herkes birbirine saygılı ve özgür. Herkes düşüncesini , aykırı bile olsa , herhangi bir polemik konusu olmadan paylaşabiliyor. Kimse kimseyle kolay kolay kavga etmiyor. Biraz ton yükselse bile , bir süre sonra aklı selim devreye giriyor ve iş tatlıya bağlanıyor.

İtiraf ediyorum : Bu Forum'un kıymetini bilmeliyiz.

Evdeki çalışma ortamım hariç, diğer çalıştığım yerlerde, ilk gün işleri batırmışlığım oldu Çok büyük batırmalar değildi ama nazar boncuğu niyetine yaptım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ses Mühendisi / Eğitmen / Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Milletin bilip bilmeden, klavye çalmamla ilgili "piyanist şantör" benzetmesinden sıkılıp, bir dönem klavyeye ara verip gitara başladığım doğrudur ) Hem avantajı hem de dezavantajı olduğu da su götürmez bir gerçek!

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milletin bilip bilmeden, klavye çalmamla ilgili "piyanist şantör" benzetmesinden sıkılıp, bir dönem klavyeye ara verip gitara başladığım doğrudur ) Hem avantajı hem de dezavantajı olduğu da su götürmez bir gerçek!
    Ya hocam bu hakir görülme ne zaman bitecek acaba ya, lisede bağlama çalarken okula sırtımda kılıfla bağlamayla gitmeye çekinirdim, herkes bi gitar alıp 4 tane akorla bütün pop parçalarını çalmayı iyi müzisyenlik sanarken, bizim yaşımızdan büyük türküleri öğrenmeye, çalmaya, geleneği devralmaya çalışmamız neden bu kadar tepki alıyor anlamıyorum. arkadaşım cafe'de müzik yaparken bağlamaya kötü bakılıyor diye gitar gövdeli bağlama saplı garip bişey yaptırdı onla çaldı yıllarca halen o günlerin etkisi ile konser zamanları enstrumanlarımı arabayla taşıyıp konser salonunun önüne direk çekip çok fazla ortalıkta gezmeden direk sahneye gitmeye çalışıyorum, o bakışlar beni rahatsız ediyor nedense. sayende bi itirafa da ben girdim şimdi iyi mi

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya hocam bu hakir görülme ne zaman bitecek acaba ya, lisede bağlama çalarken okula sırtımda kılıfla bağlamayla gitmeye çekinirdim, herkes bi gitar alıp 4 tane akorla bütün pop parçalarını çalmayı iyi müzisyenlik sanarken, bizim yaşımızdan büyük türküleri öğrenmeye, çalmaya, geleneği devralmaya çalışmamız neden bu kadar tepki alıyor anlamıyorum. arkadaşım cafe'de müzik yaparken bağlamaya kötü bakılıyor diye gitar gövdeli bağlama saplı garip bişey yaptırdı onla çaldı yıllarca halen o günlerin etkisi ile konser zamanları enstrumanlarımı arabayla taşıyıp konser salonunun önüne direk çekip çok fazla ortalıkta gezmeden direk sahneye gitmeye çalışıyorum, o bakışlar beni rahatsız ediyor nedense. sayende bi itirafa da ben girdim şimdi iyi mi
    Hocam, sanırım bu hep böyle sürüp gidecek. Sırf seninle aynı nedenden dolayı, lisede bağlama çalan bir arkadaşım, 10 Kasım'da "Atatürk'ün sevdiği türküler" bölümünde bağlama yerine notaları çıkartıp, gitar ile solo eşlik etti.
    Bugünkü aklım olsa, eleştirenlere kulak asmayıp devam ederdim. Ama benim için telli enstrümanlarla da tanışma fırsatı oldu bir anlamda. Ama klavye ile devam etsem şu anda daha iyi çalıyor olurdum, orası ayrı konu. Bu yüzden hem avantajı, hem de dezavantajı oldu demiştim.

Benim bugüne kadar tek aktif katıldığım forum burası, bende bir itirafda bulunayım, ilk gitara başlamam kız tavlamak içindi, sonra barlarda çalacak kadar kendimi geliştirdim, hatta çaldımda kısa bir süre. Yaş Kemale erince kız sevdam ile birlikte gitar sevdamda bitti, bende bazen gitara ayırdığım zamanı daha iyi klavye çalmaya ayırmadığım için hayıflanırım, Konya'da görevli iken gitarım kırılmıştı sap kısmından, gitar ustası bulamayınca bağlama ustasına tamir ettirmiştim, sonra Edirne'de görev yaparken Haluk Levent'in gitaristi ile arkadaş olmuştuk. Ona gitarı gösterdiğinde inanamamıştı, aslından daha iyi tamir etmişler diye şaşırmıştı.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bugüne kadar tek aktif katıldığım forum burası, bende bir itirafda bulunayım, ilk gitara başlamam kız tavlamak içindi.
    Taner dostum,

Gitara kız tavlama amacı dışında başlayan kaç kişi vardır acaba ?