NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 662 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 41 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mikrofon tavsiyesi..

Bu konu 7083 kez görüntülendi 40 yorum aldı ...

Mikrofon tavsiyesi.. 7083 Reviews

Konuyu değerlendir: Mikrofon tavsiyesi..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 7083 kez incelendi.

Scarlet 6i6 dusunebilirim.
    2i2den ton olarak gayet memnunum cunku.onu satip ustune koyup alirim.
    Mxl 990 991 paketi baktim. Cift mic biri entruman digeri perc icin uretilmis olarak gorunuyor, ton olarak ve dip ses olayinda beni tatmin edermi onu bilemiyorum..
    250tlye bu paketi buldum suanda

Konu Ünsal İçmez tarafından (23 Mart 2015 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Ünsal İçmez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mxl 990 991 paketi baktim. Cift mic biri entruman digeri perc icin uretilmis olarak gorunuyor, ton olarak ve dip ses olayinda beni tatmin edermi onu bilemiyorum..
    Ben MXL serisini hic kullanmadim. Ama @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam sanirim kullanmis. O size daha detayli bilgi verecektir.

Rode NT1-A sinifinda basarili bir mikrofon. Baslangic seviyesi icin gayet yeterli. Sahsen kullaniyorum ve herhangi bir dipses sorunum da yok. Simdiki aklim olsa tabiki de bir K2, SE, JZ gibi bir mikrofon tercih ederdim ama bunlarin her biri ayri bir maaliyet. Eger maddi acidan cok buyuk bir probleminiz yok ise daha iyi seceneklere goz atmanizda fayda var.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Hocam keman yaylı ve perdesiz bir enstruman, eğer çok hakim değilsen tek mikrofonla sağ-sol kanalları duble kayıt alman sıkıntı olabilir. ama dediğim gibi bi çift rode nt5 kovalarsan bana çok dua edersin, studyomun ingiliz anahtarı diyorum onlara, bir gün çok iyi bütçe ayırıp, bi çift neumann km184 alamadığım sürece de hayatta değiştirmeyeceğim küçük diyafram setimdir...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Rode nt5 pek bulamadim hocam. butceden dolayi ve cift dediginiz icin 2.el bulamiyorum acikcasi.
    250 tlye mxl990 991 cift paket buldum

Rode nt5 pek bulamadim hocam. butceden dolayi ve cift dediginiz icin 2.el bulamiyorum acikcasi.
    250 tlye mxl990 991 cift paket buldum
    Onlarla da stereo mikrofonlama yapabilirsiniz ama eşlenmiş bi çift nt5 gibi sound vereceğini garanti edemem, rode'lar çok pahalı değil bence, ikinci el 750 civarında bulunabiliyor, bu mikrofonlar benim gözümde çok daha fazlasını hakediyorlar, bu işte malesef ne kadar pound o kadar sound

Guzel laf o kadar butce cikamiyorum iste hocam.
    Ses karti mic referans monitor hepsini alicam. 6i6 ve mxl991 paketi ayirttirdim. Bi tek monitorler kaldi. 1000tlye kadar ikinci el monitor tavsiyelerinizi de bekliyorum bu arada

Guzel laf o kadar butce cikamiyorum iste hocam.
    Ses karti mic referans monitor hepsini alicam. 6i6 ve mxl991 paketi ayirttirdim. Bi tek monitorler kaldi. 1 liralik ikinci el monitor tavsiyelerinizi de bekliyorum bu arada
    Bin lira bütçede beni tatmin edecek bi cihaz bulamadım açıkçası, ama bi 1500e çıkarsanız o zaman uzun yıllar kullanabileceğiniz cihazlar önerilebilir. Yurtdışından alma durumunuz olsa yine güzel seçenekler çıkar ama, o riski de herkes alamıyor. sitede referans monitör önerisi diye aratırsanız, bol bol konuştuk bunları. oda ölçülerinizi de dikkate alarak 5"-7"-8" gibi modelleri değerlendirin.

NT5 ler gerçekten harika microfonlar boyutlarına kesinlikle aldanmayın. Heleki telli ensturman kayıtlarında acayip temiz berrak bir sound yakalıyor. Halen NT5 lerin bu mucizesi neyden kaynaklanıyır cözebilmiş değilim ve NT2 a dan daha kullanışlı bile desem yeridir

Her stüdyoda olması gereken bir microfon diyebilirim ...

Tavsiyeleriniz uzerine cift nt5 aklima yatti. Sifirlari 1300 civarinda. Sifir alamam. Ikinci el bulabilsem zorlarim ama tek olarak bile bulamadim. Eger satan varsa gorusebiliriz

Tavsiyeleriniz uzerine cift nt5 aklima yatti. Sifirlari 1300 civarinda. Sifir alamam. Ikinci el bulabilsem zorlarim ama tek olarak bile bulamadim. Eger satan varsa gorusebiliriz
    Dostum o mikrofonlar ayda yılda bi düşüyor ikinci ele, geçenlerde bi arkadaşım satışa çıkarttı üstte mesaj yazan Gürkan hocama hemen aldık zaten, bugün studyoya üniversiteden doçent bi hocamız geldi, ud kayıtları aldık, nt5i direk quartet'a bağladım stereo kayıt aldım, bayıldılar tonlara alternati isterseniz se1a da olabilir, ben ikisini de kullandım, soundları çok yakın birbirine, thomann'dan uygun fiyata getirilebilir, bu arada şimdi baktım 50 euro artmış se1a'lar yahu, daha geçen hafta 200 euro çiftiydi...