+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 12345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 98 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: tezcankoray Çalışmaları

Bu konu 17710 kez görüntülendi 97 yorum aldı ...

tezcankoray Çalışmaları 17710 Reviews

Konuyu değerlendir: tezcankoray Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 17710 kez incelendi.

tezcankoray Çalışmaları

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tüm Çalışmalar Listesi (Konular arasında kaybolmaması açısından yenileri geldikçe buraya eklenecektir):

1- Ninni:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

2 a- Eğilmez Başın Gibi (Efem):

2 b -Efem (Versiyon 2) - katkılarından dolayı İshak Göktekin'e teşekkürler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Youtube Link: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

3 - Taş (windman1981 ile ortak çalışma):
    Alternatif link: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

4- Sensizlik Zor (nacib ile ortak çalışma):

5- Gibi Gibi (windman1981 ile ortak çalışma)

6- Turkish War Of Independence (Kurtuluş Savaşı) (nacib ile ortak çalışma)

7 - Canım Annem (Anneler Günü Şarkısı)

8 - Her Şey Seninle Güzel

9 Her Şey Seninle Güzel versiyon 2 (tanerongunyzb ve gitarist1975 ile ortak çalışma)

10- Autumn (Sonbahar) - (nacib ve Sativus ile ortak çalışma)

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------------------------

Dostlar Merhaba,

Minik kızım için bir ninni kaydettim. Bu ninniye 4-5 yıl önce youtube'de rastlamıştım, şimdi bulamıyorum. Düzenlemesi çok kolay olur diye düşünmüştüm ama hafife almışım Sadece gitar - piyano koydum çok sade oldu, başka elemanlar ekledim bu sefer de hızımı alamadım, çok kalabalık oldu. Sonunda bugün bitirebildim mix'ini. Burada paylaşacağım ilk kaydım olacak o yüzden sizlerden ricam acımasızca eleştirmenizdir. Eksik ve hatalı yönlerimizi görelim ki, ilerde daha kaliteli kayıtlar çıkaralım.

Sesler komple Yamaha MOX6'dan, altyapı olarak (davul - bas - gitar) MOX6'nın hazır performans loop'larından kullandım.

Bunların dışında ninni özelliğini desteklemek için melodik zil bulunmakta (Ninni özelliğini desteklemek diyorum çünkü parça rock altyapılı birşey oldu Flüt ve keman ile de ara nağmeleri oluşturdum.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam'a özendim ve ben de eşime bir kısımda vokal yaptırdım (ayrıca nakarat kısmında da back vokal var). Kendisi müzikle uğraşmasa da beni geri çevirmedi sağolsun.

Son hali:

Saygılar,
    Tezcan

Alkış Demir, windman1981, yiğitcan Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (25 Ekim 2018 Saat 11:27 ) değiştirilmiştir.

Tezcan dostum, çok güzel olmuş, çok beğendim. Eleştir dersen bitirişi fade out yaparak bitirsen yada son ölçülerde ritimsiz sade söz olsa daha mı iyi olur acaba, bir fikir sadece, tebrikler.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan dostum, çok güzel olmuş, çok beğendim. Eleştir dersen bitirişi fade out yaparak bitirsen yada son ölçülerde ritimsiz sade söz olsa daha mı iyi olur acaba, bir fikir sadece, tebrikler.
    Hocam kulağına sağlık. Aslında sonda ufak bir fade out var ama dediğin gibi ritmi orada kessem daha iyi olabilir. Sözleri de tekrar ederek ritmsiz bir tekrar yapsam mı diye düşündüm ama sonradan üşendim.

Fade out u biraz daha uzatayım.

Teşekkürler,
    Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Tezcan'cığım güzel olmuş. Ben 2+1'den dinledim. Yalnız sen piano kullandım demişsin ama ben pianoyu hiç duyamadım. Herhalde çok geride kaldı.

dostum bence güzel bir eser çıkartmışsınız...
    tabii mox6 da...
    ben sadece şan ve vokallerdeki neredeyse hiç belli olmayan reverbe takıldım.biraz efektlendirmek lazım...
    yamaha grubunun davul snare lerinden oldum olası hazzetmem.düşün ki bu sorun tyros5 de dahi devam ediyor,yapacak birşey yok...
    lakin bu tip patternler hazır acc tadı veriyor ki bu da hareket alanının kısıtlar...
    katılıyorum, sonda pat diye bir bitiş yerine fadeout yada bir final ending iyi olurdu...
    ama ilk kayıt(en azından bizlerle paylaştığın) olduğunu düşünürsek gayet yerinde, en azından tane tane bir mix olmuş...

Ch.

Tezcan hocam öncelikle ellerine sağlık, çok sıcak bi aile çalışması olmuş, ev yapımı tadını bizlere aktarmak zaten buradaki mesele. Duygu anlamında herşey gayet tadında, o kısım pek eleştiri de kabul etmiyor zaten, teknik kısımla ilgili birkaç noktaya dikkat çekeceksek, artık condenser'la vokal kaydetmeye alışmış olmamızdan kaynaklı sanırım, vokaller bana boğuk ve sanki bi perdenin arkasından söyleniyormuş gibi geliyor. sanki biri mikrofonun önüne üst üste on tane pop filtre koymuş gibi biraz hi-mid'leri geniş Q değerleri ile hafif hafif boost'layıp, bu açıklığı bi nebze yakalamaya çalışabilirsiniz, reverb konusunda Bahadır hocama katılıyorum, biraz daha efektlenebilir, çok üstte ayrık duruyor, karaoke havasından sıyrılması için bu iyi bi müdahale. son kısımda fade out yapılması da belirtilmiş zaten, onun haricinde ben çok takılacak, ameliyat edilecek bi nokta görmüyorum, bu haliyle gayet sıcak...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan'cığım güzel olmuş. Ben 2+1'den dinledim. Yalnız sen piano kullandım demişsin ama ben pianoyu hiç duyamadım. Herhalde çok geride kaldı.
    Mehmet hocam, başta sadece piano ve gitar kullanmıştım, çok sade oldu diye diğer elemanları ekledim. Melodik zil ile beraber piano fazla geldi kulağıma. Piano'nun tonlaması ile baya uğraştım, hoşuma gitmedi o yüzden iptal ettim. Sadece hazır performans loop'ta belli belirsiz background piano var. Onu da duymamış olabilirsiniz.

Kulağına sağlık hocam.

Teşekkürler,
    Tezcan

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum bence güzel bir eser çıkartmışsınız...
    tabii mox6 da...
    ben sadece şan ve vokallerdeki neredeyse hiç belli olmayan reverbe takıldım.biraz efektlendirmek lazım...
    yamaha grubunun davul snare lerinden oldum olası hazzetmem.düşün ki bu sorun tyros5 de dahi devam ediyor,yapacak birşey yok...
    lakin bu tip patternler hazır acc tadı veriyor ki bu da hareket alanının kısıtlar...
    katılıyorum, sonda pat diye bir bitiş yerine fadeout yada bir final ending iyi olurdu...
    ama ilk kayıt(en azından bizlerle paylaştığın) olduğunu düşünürsek gayet yerinde, en azından tane tane bir mix olmuş...

Ch.
    Hocam dinleyip yorumladığın için çok teşekkür ederim. Snare tonu için birkaç manevra yapmaya çalıştım aslında ama daha kötü oldu hazır performans loop olduğu için dediğin gibi hareket alanı çok dar oluyor.

Vokal reverb'lerini başta yüksek vermiştim ama sanki abartılı oldu gibi geldi sonradan kestim. Ortada bir ayara çekerim. Üstüste dinleyince kulağım sağırlaştı, o yüzden dün oynamayı bırakıp sizin yorumlarınızı duymak istedim.

Tekrardan teşekkür ederim,
    Tezcan

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan hocam öncelikle ellerine sağlık, çok sıcak bi aile çalışması olmuş, ev yapımı tadını bizlere aktarmak zaten buradaki mesele. Duygu anlamında herşey gayet tadında, o kısım pek eleştiri de kabul etmiyor zaten, teknik kısımla ilgili birkaç noktaya dikkat çekeceksek, artık condenser'la vokal kaydetmeye alışmış olmamızdan kaynaklı sanırım, vokaller bana boğuk ve sanki bi perdenin arkasından söyleniyormuş gibi geliyor. sanki biri mikrofonun önüne üst üste on tane pop filtre koymuş gibi biraz hi-mid'leri geniş Q değerleri ile hafif hafif boost'layıp, bu açıklığı bi nebze yakalamaya çalışabilirsiniz, reverb konusunda Bahadır hocama katılıyorum, biraz daha efektlenebilir, çok üstte ayrık duruyor, karaoke havasından sıyrılması için bu iyi bi müdahale. son kısımda fade out yapılması da belirtilmiş zaten, onun haricinde ben çok takılacak, ameliyat edilecek bi nokta görmüyorum, bu haliyle gayet sıcak...
    Uğur hocam senin de kulağına sağlık, teşekkür ederim.

Reverb'lere bakacağım dediğim gibi. Bahsettiğin boğukluk durumu benim vokalde değil de eşimin şan kısmında beni baya rahatsız etti. High-mid ve high kısımları biraz boost'lamıştım zaten ama demek ki yeterli gelmemiş.

Vokal kaydı konusunda da acemiyim henüz. Belki ilerde size daha güzel işler sunabilirim.

Mix'i kulağıma güvenerek tamamladım ve sizler de sağolun, yorumlarınızı eksik etmediniz.

Benim rahatsız olduğum noktaları da belirtmeniz en azından doğru yolda olduğumu gösteriyor. Sadece reverb meselesini anlayamamışım.

Saygılar,
    Tezcan

Tezcan Hocam, ailecek elinize, yureginize saglik. Cok guzel ve cok sicak bir calisma olmus. Parcayi ithaf ettiginiz yavrunuz da buyudugunde ne kadar sevildigini anlayacaktir ve cok guzel bir ani olarak kalacaktir.

Cok dikkatli dinlenmediginde, kulagi tek rahatsiz eden kisim bitis diyebilirim. Fadeout'u 2-3saniye yerine 5-10 saniye araliginda tutarsan daha iyi bir sonuc elde edilebilir diye dusunuyorum.

Dikkatli bir sekilde dinlendiginde diger arkadaslarimizin da soyledigi gibi vokal icin reverb biraz daha arttirilabilir. Buna ek olarak keman ve flut seslerinin birden bire kesilmesini onlemek icin son notayi biraz uzatip, bitmesi istenilen yere otomasyon ile fadeout vererek bitirilse daha iyi olur gibi hissettim.

Bunun disinda bence hersey yerli yerinde. Guzel ve sade bir mix olmus.

Tekrardan yuregine saglik hocam.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe