+ Yeni Konu aç
Sayfa 9 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuçtan sayfa başı 90 ile 94 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: tezcankoray Çalışmaları

Bu konu 11767 kez görüntülendi 93 yorum aldı ...

tezcankoray Çalışmaları 11767 Reviews

Konuyu değerlendir: tezcankoray Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11767 kez incelendi.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcancığım ; Ağzına yüreğine sağlık öncelikle. Ben mix konusuna çok yorum yapmayacağım, çünkü biliyorsun oldum olası uyuz olurum bu kavrama. Şarkıyı akustik enstrumanlar ve daha soft kaydetseydin daha iyi olur gibi geldi. İçindeki syth sesler benim kulağımı tırmaladı açıkçası. Yoksa düzenleme çok hoş ama ses olarak seçimlerin hoşuma gitmedi. Şarkı duygusal bir şarkı ve senin sesinde yumuşak, güzel bir ses. Bence enstrumanları değiştir ve akustik olarak tekrar kaydet. Tekrar mutluluğunuz daim olsun ailece, selamlar.
    Abicim eleştirilerinde çok haklısın.
    Parçanın aranjesini büyük bir oranda işyerinde öğle arası yaptım (enstrüman falan hak getire, midi olarak yaptım sanal klavye ile... hem zaman kısıtlı idi hem de sürpriz olacaktı). O yüzden synth üzerinde yürüyor şarkı. Evde gecenin bi yarısı, yazdığım midi'ler ile MOX i tetikleyip çıktı aldım. MOX sesleri de o şekilde...
    Enstrüman trafiği de o yüzden gayet sade.

İlk gönderimde yazdığım gibi vokali de 3 tekrar alıp kaydettim, aslında daha iyi vokal de yapabilirdim. Vokal üzerinde de hiç edit yok bu arada, o yüzden sürtone yerler duruyor öyle

akustik bir düzenleme ile kayıt etmeyi düşünüyorum tekrar. Ortadaki elektro gitar solo'su fikir olarak hoşuma gitse de, icra olarak geliştirilmesi lazım. Gerçek gitarla çalınması lazım, klavye ile değil.

Tempo 76 bpm. Yani parça romantik olmasının yanında bir yandan da insanın içine mutluluk katan bi yapıya sahip, o yüzden biraz koşmasını da ben istedim. Bas gitar partisyonu pek duyulmuyor ama onda da dinamik bir yürüyüş tasarladım.
    En fazla seni kırmamak için 75 bpm yaparım )))) çok bayık olmasını istemiyorum )

Görüşlerin için çok teşekkürler abi,
    Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Aynen abi baslar zevkli olmuş gayet. Eline sağlık güzel olmuş.

tezcankoray Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Demekki olay mikrofon degilmis.)))) su ana kadar sana en yakisan sarki olmus dostum. Agzina saglik. Gayet iyi olmus. Akustik kaydedecek olursan isin gitar kismini ben halledebilirim

Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demekki olay mikrofon degilmis.)))) su ana kadar sana en yakisan sarki olmus dostum. Agzina saglik. Gayet iyi olmus. Akustik kaydedecek olursan isin gitar kismini ben halledebilirim
    Teşekkür ederim İskender hocam. Eşim de aynısını söylüyor, daha soft şarkılar söylemen lazım dedi bana. Ben de rock çok sevdiğim için agresif söylemeyi seviyorum ama ses rengime gitmiyor demek ki... Hatta geçenlerde @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim de benzer birşey söylemişti...

Bu arada mikrofon da gayet güzel bir mikrofon, bizim şirkette canlı performanslarda kullandığımız birkaç çeşit mikrofon var shure, carol ve bir tane bu Cad audio... ben zaten canlı performanslarda da beğeniyordum, o yüzden bu mikrofonla kaydettim. Pop filtre falan kullanmadım ama hiçbirşey patlayıp çatlamadı, gayet güzel..

Gitarları çalarsan çok memnun olurum hocam, güzel bi aranje çıkaralım seninle.
    Bayram tatili dönüşü haberleşelim

Saygılar,
    Tezcan

gitarist1975, ishak göktekin, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Tezcancığım; Hep ortak çalışma muhabbeti yapıyorduk ya, İskender hocam gitarları kaydedip sende söylersen bende arange kısmına katılıp yapmak isterim. Mix sen yaparsın... Eğer istersen tabi. Bir ortak projemiz olur böylece. Eğer istersen bayramdan sonra görüşelim.

tezcankoray Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

eline sağlık,
    tüm çalışmalarından oluşan güzel bir ortam listesi gerekebilir sana da harika olur. bende görsel ve ses bozulmasın diye 24.000 bitrate ve HQ sesi ile 4k şeklinde tüm çalışmalarımı güncelliyorum youtube sağolsun şimdilik ücretsiz.

Sativus, tezcankoray Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcancığım; Hep ortak çalışma muhabbeti yapıyorduk ya, İskender hocam gitarları kaydedip sende söylersen bende arange kısmına katılıp yapmak isterim. Mix sen yaparsın... Eğer istersen tabi. Bir ortak projemiz olur böylece. Eğer istersen bayramdan sonra görüşelim.
    Abicim tabi ne demek... Zaten biz zaman zaman ortak çalışmalar yapıyoruz, çok da tatlı oluyor.

Sen aranjesini yap o zaman, komple sana bırakıyorum. Parça marş armonisinde ilerliyor, yani "Herşey seninle güzel..." diye başlayan verse kısmındaki akorlar şöyle:
    Am Dm E Am, C Dm E Am... Google'da "Herşey seninle güzel akor" diye arattığında ilk çıkan akorlar...

Sen aranjeyi yap abi, sonra İskender hocamdan gitarları rica ederiz. En son vokal ve mix yapıp bitiririz... Arada başka birşey olursa paslaşırız zaten.

Saygılar,
    Tezcan

gitarist1975, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

"Her Şey Seninle Güzel" çalışmasının miks'ini biraz daha toparlamıştım, burada paylaşmayı unutmuşum.

Yakın zamanda ortak bir çalışma ile ikinci bir versiyonunu yapacağız )

Saygılar,
    Tezcan

averen, EsbaB, hepar45, keşanlı mustafa, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, Tanerongunyzb, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Her Şey Seninle Güzel" çalışmasının miks'ini biraz daha toparlamıştım, burada paylaşmayı unutmuşum.

Yakın zamanda ortak bir çalışma ile ikinci bir versiyonunu yapacağız )

Saygılar,
    Tezcan

Eline emeğine sağlık Tezcan

tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan Hocam, ailecek elinize, yureginize saglik. Cok guzel ve cok sicak bir calisma olmus. Parcayi ithaf ettiginiz yavrunuz da buyudugunde ne kadar sevildigini anlayacaktir ve cok guzel bir ani olarak kalacaktir. Cok dikkatli dinlenmediginde, kulagi tek rahatsiz eden kisim bitis diyebilirim. Fadeout'u 2-3saniye yerine 5-10 saniye araliginda tutarsan daha iyi bir sonuc elde edilebilir diye dusunuyorum. Dikkatli bir sekilde dinlendiginde diger arkadaslarimizin da soyledigi gibi vokal icin reverb biraz daha arttirilabilir. Buna ek olarak keman ve flut seslerinin birden bire kesilmesini onlemek icin son notayi biraz uzatip, bitmesi istenilen yere otomasyon ile fadeout vererek bitirilse daha iyi olur gibi hissettim. Bunun disinda bence hersey yerli yerinde. Guzel ve sade bir mix olmus. Tekrardan yuregine saglik hocam.
    Watch and enjoy the hot romantic videos,Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ,Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ,Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ,Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... >>>> hotvideosxx.com