Dostlar Merhaba,

Problemin kaynağını tespit ettim. Her ne kadar MOX6 performanstaki bpm değeri ile Cubase'deki bpm değeri eşit olsa da; sonuçta çalmayı elle akor basarak başlatıyorum. Dalga formlarına zoom yapıp incelediğimde çok küçük de olsa zamanda kayma meydana getirmişim. Bu da mezur sonunu kestiğimde eksiklik oluşturmuş. Zamanlama yapmak biraz vaktimi aldı ama sonunda başardım.

Bu arada @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam, arpeji midi olarak kaydedebiliyoruz. Bunun nasıl yapıldığını buldum ancak performans modu'nda MIDI kayıt alamıyoruz maalesef.
Tek voice olarak MIDI kaydederken Local Control=Off yapmak gerekiyor ancak, arpej kaydederken Local Control=ON yapıp, kanal çıkışını da MOX6'ya göndermiyoruz ki aynı MIDI iki kere çalınmasın. Sonra Local Control=Off'a getirip, MIDI kanalı çıkışını MOX6'ya gösterip kaydettiğimiz arpeji çalabiliyoruz.

Performans modunda birden fazla enstruman olduğu için bunları MIDI olarak kaydedemiyoruz. Her bir katmanı ayırarak kayıt etme yöntemi mevcut ama bu sadece audio olarak kayıt yaptığımızda geçerli oluyor.

Saygılar,
Tezcan