+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 15 ile 15 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Pro Tools 12

Bu konu 4144 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...

Pro Tools 12 4144 Reviews

Konuyu değerlendir: Pro Tools 12

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4144 kez incelendi.

Compel'de 16bin lira.
    Kahrolsun kapitalizm.

Tayfun Kara Şu üyeler, Vbaran adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Compel'de 16bin lira.
    Kahrolsun kapitalizm.
    Artık ekipmam v.s alınacak bir durumda değil ortalık hocam hiç kımıldamamak gerek zamanında kruzweiL Ks_40 monitör 400 tl idi şuan 700-800 tl olmuş 600-700 lük ses kartları 1000-1.500 tl olmuş genç bu işe gönül vermiş arkadaşlarımız bu yüzden başlamadan son veriyorlar veya 2.ci ele yüklenip kazık yiyorlar. Sonumuz hayır olsun.

Bu arada Hayırlı cumalar hepinize

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orkunn Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Yeni konu açmak istemedim. Şimdi efendim elimde AMD Ryzen 2500u işlemcili idare eder bir laptop var. Öğrenci indirimiyle 12 ay güncelleme destekli ömür boyu Pro Tools 12 alırsam, ilerde daha güçlü bir bilgisayar dizdiğimde aynı lisansı kullanabilir miyim? 299 dolar + 414 TL (ilok 3) toplamda 2200 lira civarına mal olacak.
    Diğer seçenekte Cubase+E-licenser. Onun da maliyeti 2383 TL civarı. Hem ikisi arasında kaldım, hem de lisans taşıma işleri kafamı karıştırıyor.

Not: Logic Pro'm var. Mac bilgisayarım hakkın rahmetine kavuştu. Apple bey iş görür bir Mac mini'ye 7.100 lira çekince Logic Pro'dan da vazgeçtim. Her üç DAW'ı da aynı seviyede kullanabiliyorum. Zaten çoğunlukla kullandığım plug-inler her üç yazılımda da çalışıyor.

Konu Orkunn tarafından (27 Nisan 2019 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Orkunn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemedim. Şimdi efendim elimde AMD Ryzen 2500u işlemcili idare eder bir laptop var. Öğrenci indirimiyle 12 ay güncelleme destekli ömür boyu Pro Tools 12 alırsam, ilerde daha güçlü bir bilgisayar dizdiğimde aynı lisansı kullanabilir miyim? 299 dolar + 414 TL (ilok 3) toplamda 2200 lira civarına mal olacak.
    Diğer seçenekte Cubase+E-licenser. Onun da maliyeti 2383 TL civarı. Hem ikisi arasında kaldım, hem de lisans taşıma işleri kafamı karıştırıyor.

Not: Logic Pro'm var. Mac bilgisayarım hakkın rahmetine kavuştu. Apple bey iş görür bir Mac mini'ye 7.100 lira çekince Logic Pro'dan da vazgeçtim. Her üç DAW'ı da aynı seviyede kullanabiliyorum. Zaten çoğunlukla kullandığım plug-inler her üç yazılımda da çalışıyor.
    Hocam 2012 model mac mini i7 işlemcili olanlar 3 bin bandında bulunabiliyor. o kasada işlemci hariç ssd-ram kolaylıkla upgrade de edilebiliyor. oldukça performanslı cihazlar. pro tools audio kayıt ve edit için eyvallah ama midi-vsti ile çalışan aranje odaklı insana zulümdür cubase veya studio one da birer alternatif ama konu midi ise logic bu işi önde götürüyor, dahili kütüphaneleri ve fx pluginleri de keza aynı şekilde çok başarılı. göz yormama, cici arayüz olayı da cabası. mac'in stabilitesini kaynak kullanımını da ararsınız eminim.

Orkunn, Tanerongunyzb Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 2012 model mac mini i7 işlemcili olanlar 3 bin bandında bulunabiliyor. o kasada işlemci hariç ssd-ram kolaylıkla upgrade de edilebiliyor. oldukça performanslı cihazlar. pro tools audio kayıt ve edit için eyvallah ama midi-vsti ile çalışan aranje odaklı insana zulümdür cubase veya studio one da birer alternatif ama konu midi ise logic bu işi önde götürüyor, dahili kütüphaneleri ve fx pluginleri de keza aynı şekilde çok başarılı. göz yormama, cici arayüz olayı da cabası. mac'in stabilitesini kaynak kullanımını da ararsınız eminim.
    İşte sorun burda ya hocam. Son 2 yıldır midi benim için ikinci hatta üçüncü plana düştü. Mix ve editing ile daha çok uğraşıyorum. Altyapı yazma işini gene bir şekilde hallederim.