NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1352 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456
Toplam 51 adet sonuçtan sayfa başı 56 ile 56 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Home Studio Klarnet Çalarken Kulaklığa Flat Bir Ses Alabilmek İçin Mikrofon Tavsiyesi

Bu konu 8404 kez görüntülendi 55 yorum aldı ...

Home Studio Klarnet Çalarken Kulaklığa Flat Bir Ses Alabilmek İçin Mikrofon Tavsiyesi 8404 Reviews

Konuyu değerlendir: Home Studio Klarnet Çalarken Kulaklığa Flat Bir Ses Alabilmek İçin Mikrofon Tavsiyesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8404 kez incelendi.

Alıntı cago987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar tekrardan...Hocam ben RME Babyface buldum bir tane 1300 TL ye satın aldım dün..Crimson demiştiniz ama crimsonun sıfırına 1700 TL verince beni baya zorlayacaktı...Bir de 1300 TL' ye bulmuşken Babyface i kaçırmayım dedim hocam...Aslında Crimson ı bekleyecektim ama nasip bir anda babyface buldum işte..Satan adam da stüdyosunu kapatmış bir tek bu kalmış elinde ben de aldım hocam

Hocam şimdi de mikrofon araştırırken 850 TL' ye NT2000 buldum az kullanılmış ama 4 senelikmiş...3 senedir kutusunda yatıyormuş..Satan adam bir ara heves edip almış 4 sene önce..Fazla kayıt yapamadım dedi..9-10 kere falan kullanmış

Bir de 750 TL ye 1 senelik yine 5-6 kayıt yapılmış yanında hercules mikrofon sehpası da verilen NT2-a var..Bütün ekipmanları mevcut...

Bu ikisi arasında sizin kararınız hangisi olurdu hocam...?
    Dostum RME Babyface'in hayırlı olsun, iyi fiyata almışsın, çok doğru bir karar verdiğini kullandıkça tekrar tekrar anlayacağına eminim. Mikrofon olarak nt2a oldukça yaygın olarak kullanılan, home studyolar için oldukça ideal, güzel bi mikrofon, üflemeli kayıtlarında da midrange karakteri nedeniyle özellikle başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bahadır hoca da satıyor bak, ona da benim Samsun'dan çok yakın bir arkadaşım satmıştı, yalıtımı ve akustik düzenlemesi olmadığı için kullanmamıştı bile, sitede ilan varken bilip bilmediğin kişilerden ikinci el condenser mikrofon almanı tavsiye etmem.... nemli ya da sigara içilen bir ortamda bulunması diyaframa katran gibi yapışan bir tabaka oluşturarak mikrofonun sağır, mat ve nasal bir ses almasına neden olur. İkincisi en ufak bir düşürmede belki o an anlayamayacağınız , ama ilerde bigün elinizde kalabilecek derecede sonuçlara neden olan ciddi hasarlar alabilir. rme+nt2a+dt770 üçlüsü gayet uyumlu bir seçim. nt2000'lerin shockmountlarında pop filtre yok ve orjinal rode marka kablo nt1a ve 2a'larda standart olarak geliyor, bu da en az 100-150 tl bi fark demektir...

Konu ugur86 tarafından (06 Şubat 2015 Saat 19:26 ) değiştirilmiştir.
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum RME Babyface'in hayırlı olsun, iyi fiyata almışsın, çok doğru bir karar verdiğini kullandıkça tekrar tekrar anlayacağına eminim. Mikrofon olarak nt2a oldukça yaygın olarak kullanılan, home studyolar için oldukça ideal, güzel bi mikrofon, üflemeli kayıtlarında da midrange karakteri nedeniyle özellikle başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bahadır hoca da satıyor bak, ona da benim Samsun'dan çok yakın bir arkadaşım satmıştı, yalıtımı ve akustik düzenlemesi olmadığı için kullanmamıştı bile, sitede ilan varken bilip bilmediğin kişilerden ikinci el condenser mikrofon almanı tavsiye etmem.... nemli ya da sigara içilen bir ortamda bulunması diyaframa katran gibi yapışan bir tabaka oluşturarak mikrofonun sağır, mat ve nasal bir ses almasına neden olur. İkincisi en ufak bir düşürmede belki o an anlayamayacağınız , ama ilerde bigün elinizde kalabilecek derecede sonuçlara neden olan ciddi hasarlar alabilir. rme+nt2a+dt770 üçlüsü gayet uyumlu bir seçim. nt2000'lerin shockmountlarında pop filtre yok ve orjinal rode marka kablo nt1a ve 2a'larda standart olarak geliyor, bu da en az 100-150 tl bi fark demektir...
    Uğur hocam..ben biraz daha indirim yaptırarak, mikrofon ayaklığıyla beraber NT2000 i aldım...çok gidip geldim nt2-a ile arasında ama en son nt2000 e karar kıldım..Hocam dediğiniz gibi kablo cıkmadı içinden ve ben şimdi kablo almam lazım...o sebeple size bir sorıyım dedim...nasıl bir kablo almam gerekir diye

Vbaran - ait avatar

Vbaran

H:i, jS M Y #898 

İmkanın varsa özel yaptır dostum. Klotz marka kablo ve neutrik adaptör öneririm ben.

Uğur hocam..ben biraz daha indirim yaptırarak, mikrofon ayaklığıyla beraber NT2000 i aldım...çok gidip geldim nt2-a ile arasında ama en son nt2000 e karar kıldım..Hocam dediğiniz gibi kablo cıkmadı içinden ve ben şimdi kablo almam lazım...o sebeple size bir sorıyım dedim...nasıl bir kablo almam gerekir diye
    İmkan dahilinde @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam'ın dediği gibi yaptırabilirsiniz. Neutrik konektörler en iyisi. Ya da bu imkanınız yok ise, mydukkan.com'da Planet Waves'in kabloları var. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın tavsiyesi üzerine ben satın almıştım.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Saygılar,
    Tezcan

Dostum uygun fiyatlı ürünler içinde ben Planet Waves ve HOSA'nın kablolarını öneriyorum, fiyatına göre epeyce sessiz ve iyi kablolar, elbette ki bi vovox ya da litz gibi olamazlar ama piyasada satılan bir çok farklı türde kablodan daha iyi sonuç vereceklerine emin olabilirsin, shure'un dinamik mikrofonlarıyla verilen kabloda bile dipses varken planet waves'te yoktu düşün artık
    nt2000'in polar pattern seçimlerini düzgün ayarlamalısın ama, ev ortamında cardioid modla almanı öneririm, zira akustik düzenlemesiz ortamdan kaynaklı yansımaları kanallarına doldurmak istemezsin

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum uygun fiyatlı ürünler içinde ben Planet Waves ve HOSA'nın kablolarını öneriyorum, fiyatına göre epeyce sessiz ve iyi kablolar, elbette ki bi vovox ya da litz gibi olamazlar ama piyasada satılan bir çok farklı türde kablodan daha iyi sonuç vereceklerine emin olabilirsin, shure'un dinamik mikrofonlarıyla verilen kabloda bile dipses varken planet waves'te yoktu düşün artık
    nt2000'in polar pattern seçimlerini düzgün ayarlamalısın ama, ev ortamında cardioid modla almanı öneririm, zira akustik düzenlemesiz ortamdan kaynaklı yansımaları kanallarına doldurmak istemezsin
    Tamamdır hocam cardioid modun ayarlarını buldum zaten ona göre ayar yaparım...Uğur Hocam nt2-a,NT2000 v.b. bazı mikrofonlarda adaptör olmadığını görüyorum..bazı mikrofonlarda ise bu adaptör mevcut...Bu adaptör olup olmaması neyi değiştiriyor yani tam olrak bu mikrofonlarda kullanılan adaptörler ne işe yarıyor..?

Tamamdır hocam cardioid modun ayarlarını buldum zaten ona göre ayar yaparım...Uğur Hocam nt2-a,NT2000 v.b. bazı mikrofonlarda adaptör olmadığını görüyorum..bazı mikrofonlarda ise bu adaptör mevcut...Bu adaptör olup olmaması neyi değiştiriyor yani tam olrak bu mikrofonlarda kullanılan adaptörler ne işe yarıyor..?
    Dostum o adaptör gördüğün modeller lambalı mikrofonlar. onların beslemesi çok hassas olduğundan ses kartlarının +48v'larına teslim etmiyorlar bu işi, ama normal condenser'lar 9v'tan 48v'a kadar aralıkta rahatlıkla çalışabiliyorlar, mevzu aşağı yukarı bu. Yalnız lambalı mikrofonlar içerisindeki vakum tüpü sayesinde ortamda ne kadar frekans detayı varsa hepsini transient olarak kayda göndermede condenser'lardan daha iyidir. bu sebeple yalıtım ve akustik düzenlemeye daha çok ihtiyaç duyarlar, ilerde ben de bi lambalı mikrofon alıp tecrübe etcem inşallah