+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314151617 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 165 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ugur86 Çalışmaları

Bu konu 24359 kez görüntülendi 164 yorum aldı ...

Ugur86 Çalışmaları 5.00 24359 Reviews

Konuyu değerlendir: Ugur86 Çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 24359 kez incelendi.

Uğur Hocam,

Ellerine sağlık, gerçek çok kaliteli bir çalışma olmuş. 2+1 ses sistemin de dinledim Herhangi bir boğukluk yok. Gayet net, sevgili @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ' ın dediği gibi parça genel olarak mid tonlu geldi bana da. Tiz özellikli kanallara çok az yüklenebilirsin bence. Ama hiç ellemesen de olur. Sonuçta bu kişiye göre değişen bir duyum meselesi, tercih senin. Ellerine sağlık tekrardan.
    Selamlar.

Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ugur hocam Dimonds of Orient'i edinebilecegim bir baglanti var mi elinizde? Biraz arastirdim ama torrentler ölü, seeding hic yok diyebilirim. Diger dosya paylasim sitelerinde de silinmis durumda. Orjinal almadiginizi varsayarak soruyorum. Saygilar.

Alıntı tooprock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ugur hocam Dimonds of Orient'i edinebilecegim bir baglanti var mi elinizde? Biraz arastirdim ama torrentler ölü, seeding hic yok diyebilirim. Diger dosya paylasim sitelerinde de silinmis durumda. Orjinal almadiginizi varsayarak soruyorum. Saygilar.
    Hocam bu gibi işler için lütfen özel mesaj...
    Forumda yasal olmayan paylaşımlar yapmak ve talep etmek yasak...
    Anlayışınıza sığınarak ikaz etmek istedim...

Ch.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bağlamaları natural duyurmak için çok uğraştım, zaten genelde mat ve sakin seviyorum, tizleri açarsam sert-yapay gelmeye başlıyor, o da bahsettiğim cilalı hormonlu elma hikayesine dönüyor. Belki vokali biraz daha parlatabilirim, vokalin matlığı sibiliant olmaması için eq ile müdahale etmemden kaynaklanıyor, tatil dönüşü sibiliantları otomasyon ile alacağımdan tiz frekanslardaki cut'ları da biraz daha kaldırıp üstleri az daha rahatlatabilirim. Mastering sonrası genelde nedense zaten sesler olduğundan daha parlak geliyor, o yüzden mixte olabildiğince abartılı aralık bırakmamaya çalıştım. Vokalin dediğin frekanslarına bi daha tekrar bakcam, kastettiğin karışıklık 2. kıtadaki şelpe armonileri ile olan bölüm sanırım, o bölümü yeniden volume dengesi ile ayırmaya çalıştım ama edit sonrası vokal biraz daha parlarsa sanırım iyice ayrışır. Eleştirilerin için teşekkür ederim dostum.
    Dostum elinize sağlık çalanlarında söyleyeninde seninde.

biraz mid duyuyorum doğru- alt frekanslar 2. mixte toparlamış-bağlamaları lambasız bir ekipmanla mı kaydettin bana öyle geldi sanki yeterince sıcak değil ama kesinlikle kötü değil. sakın bi daha kaydetmeyi düşünme.

tabii bir de bu işin mastering i var mastering le herşey parlayacak ve daha canlı duyulacak.bence yine süper bir iş çıkartmışsın.nasıl bu kadar güzel kayıtlar alabiliyorsun bilmiyorum ama bu işi biliyorsun sen.gerçektende albüm kaydı gibi olacak mastering yapılınca eline sağlık

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum elinize sağlık çalanlarında söyleyeninde seninde.

biraz mid duyuyorum doğru- alt frekanslar 2. mixte toparlamış-bağlamaları lambasız bir ekipmanla mı kaydettin bana öyle geldi sanki yeterince sıcak değil ama kesinlikle kötü değil. sakın bi daha kaydetmeyi düşünme.

tabii bir de bu işin mastering i var mastering le herşey parlayacak ve daha canlı duyulacak.bence yine süper bir iş çıkartmışsın.nasıl bu kadar güzel kayıtlar alabiliyorsun bilmiyorum ama bu işi biliyorsun sen.gerçektende albüm kaydı gibi olacak mastering yapılınca eline sağlık
    Dostum beğenmene sevindim, genelde mid duyulması benim zevkimden kaynaklanıyor biraz, daha natural-analog-canlı performans tadında bir hava vermek için böyle tonluyorum genelde. Tabi dediğin gibi mastering'te biraz daha cilalama parlatma esnekliği oluyor, senin mix master işleminden sonra ne hale gelmişti hatırlarsan, bunda da böyle olacak. Bu hafta vokal edit'i ile uğraşıp masteringini yapcam dostum, tekrar kaydetmeye gerek yok hiçbirşeyi, bağlamaların biraz soğuk gibi gelmesi akg'nin parlak karakterinden oluyo, c214'ün üstleri oldukça vitaminli

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Hocam sesler kulağa çok hoş çok canlı geliyor kayıtlar profesyonelce alınmış demekki. Mix konusunda pek bir şey bilmiyorum ama ben olsam bağlamaya biraz reverb vermeyi deneyebilirdim. Böylece hem vokalin daha ön plana çıkmasını sağlar hem de bağlama daha duygulu olur. Ama naturellik konusundaki hassasiyetinizi anlıyorum tercih meselesi tabiki.

Çok güzel olmuş bağlamayla biraz daha oynanabilirdi.
    Başarılarınızın devamını dilerim

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.

Geçen hafta Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı konserinden bi kesit paylaşmak istiyorum, muhtemelen bu soliste bu eserle bi kayıt gelecek, sinyallerini vereyim şimdiden

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Arkadaşlar Karşıda Görünen Yayla isimli projenin vokal editlerini tamamladım, çok bariz detone olmayan yerlere de pek dokunmadım iyiden yapaylaşıyo çünkü, ilk kıtada çoğu yerde sesde çatallaşma var, yeniden okutma imkanı bulursam alcam ama yoksa da böyle kalcak artık, parlak cilalı hormonlu bi elma değil, biraz tırtıl izi var ama doğal özellikle alt frekansların dengesine ve paylaşımına yönelik dikkatle dinleyip, yüksek gain seviyelerinde patlama olup olmadığına (2+1 sistemi olanlardan özel ricamdır) bakarsanız çok memnun olurum. Mastering öncesi mixin son halidir:

Konu ugur86 tarafından (15 Mart 2015 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.