+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314151617 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 165 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ugur86 Çalışmaları

Bu konu 24289 kez görüntülendi 164 yorum aldı ...

Ugur86 Çalışmaları 5.00 24289 Reviews

Konuyu değerlendir: Ugur86 Çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 24289 kez incelendi.

Selam Uğur,
    Çok güzel olmuş gerçekten. Ellerine sağlık. Nacizane olarak bu tarzda ne zamandır mix yapmıyorum ama duyduğum kadarıyla bazı yorumlarım olacak. Baglama ile vokal çatışıyor. Bunu'da volume ile çözemezsin. Çünkü aynı frekans aralığını paylaşıyorlar. Genel olarak mix'in mid ağırlıklı olduğunu söyleyebilirim ( tizleri az olduğundan). Belki dinlediğim sistemdendir ama biraz 3-7 khz arasını fabfilter ile dolaşırsan master'da güzel olur. Tiz'ler biraz sönük kalmış aslında yapmak istediğini anladım benimde zevkim senle aynı ama ya vokal'i yada bağlamayı biraz daha tiz tonlaman gerek. Vokal ana öğe olduğu için çok daha güzel olur. Duyduğum kadarıyla 1-6 khz arasında bağlama ile çatıştığı kısmı bulup vocal'den kes. Daha sonra maag eq4 varmı sende bilmiyorum ama onla ( yada o tarz karakter katacak bir eq ile fabfilter yerine ) 10 k ve sonrasını açabilirsin. Birde son da üflemeliyi duyunca hafif sağa panlamışsın, hemen aklıma birşey geldi. Uzun bir spring tarzı bir reverb verip send den onuda sola panlıyabilirmisin ? Merak ettim nasıl duyulacağını. Yeniden ellerine sağlık çok güzel olmuş. Sevgilerle.

Alıntı G3production Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Uğur,
    Çok güzel olmuş gerçekten. Ellerine sağlık. Nacizane olarak bu tarzda ne zamandır mix yapmıyorum ama duyduğum kadarıyla bazı yorumlarım olacak. Baglama ile vokal çatışıyor. Bunu'da volume ile çözemezsin. Çünkü aynı frekans aralığını paylaşıyorlar. Genel olarak mix'in mid ağırlıklı olduğunu söyleyebilirim ( tizleri az olduğundan). Belki dinlediğim sistemdendir ama biraz 3-7 khz arasını fabfilter ile dolaşırsan master'da güzel olur. Tiz'ler biraz sönük kalmış aslında yapmak istediğini anladım benimde zevkim senle aynı ama ya vokal'i yada bağlamayı biraz daha tiz tonlaman gerek. Vokal ana öğe olduğu için çok daha güzel olur. Duyduğum kadarıyla 1-6 khz arasında bağlama ile çatıştığı kısmı bulup vocal'den kes. Daha sonra maag eq4 varmı sende bilmiyorum ama onla ( yada o tarz karakter katacak bir eq ile fabfilter yerine ) 10 k ve sonrasını açabilirsin. Birde son da üflemeliyi duyunca hafif sağa panlamışsın, hemen aklıma birşey geldi. Uzun bir spring tarzı bir reverb verip send den onuda sola panlıyabilirmisin ? Merak ettim nasıl duyulacağını. Yeniden ellerine sağlık çok güzel olmuş. Sevgilerle.
    Hocam bağlamaları natural duyurmak için çok uğraştım, zaten genelde mat ve sakin seviyorum, tizleri açarsam sert-yapay gelmeye başlıyor, o da bahsettiğim cilalı hormonlu elma hikayesine dönüyor. Belki vokali biraz daha parlatabilirim, vokalin matlığı sibiliant olmaması için eq ile müdahale etmemden kaynaklanıyor, tatil dönüşü sibiliantları otomasyon ile alacağımdan tiz frekanslardaki cut'ları da biraz daha kaldırıp üstleri az daha rahatlatabilirim. Mastering sonrası genelde nedense zaten sesler olduğundan daha parlak geliyor, o yüzden mixte olabildiğince abartılı aralık bırakmamaya çalıştım. Vokalin dediğin frekanslarına bi daha tekrar bakcam, kastettiğin karışıklık 2. kıtadaki şelpe armonileri ile olan bölüm sanırım, o bölümü yeniden volume dengesi ile ayırmaya çalıştım ama edit sonrası vokal biraz daha parlarsa sanırım iyice ayrışır. Eleştirilerin için teşekkür ederim dostum.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Uğur hocam bana göre abartılacak bir durum kesinlikle yok..Genel olarak albüm sound una yaklaşmış zaten..
    Birde merak ettiğim mix tekniğin..Bir yazdığında okumuştum..Sanırım mix bus ile fazla çalışmıyorsun..Yani master çıkışına herhangi bir plugin koymuyorsun..
    Ben master çıkışı üzerinde de çalışıyorum..Yani şarkıyı % 85 mix te bitiriyorum..% 15 ide mastering de hallediyorum..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur hocam bana göre abartılacak bir durum kesinlikle yok..Genel olarak albüm sound una yaklaşmış zaten..
    Birde merak ettiğim mix tekniğin..Bir yazdığında okumuştum..Sanırım mix bus ile fazla çalışmıyorsun..Yani master çıkışına herhangi bir plugin koymuyorsun..
    Ben master çıkışı üzerinde de çalışıyorum..Yani şarkıyı % 85 mix te bitiriyorum..% 15 ide mastering de hallediyorum..
    Berk hocam mix bus'a hiç dokunmuyorum ben. orası herşey flat ve 0 db ayarında kalıyor, -5,5 ila -6 db arasını maximum görecek şekilde mixi bitirip mastering'e öyle geçiyorum, bana yeterli headroom kalıyor bu sayede. sadece bu mixe has rme'nin main out'una oda düzeltmesi için 122hz'e 5 db incecik bi Q değeri ile cut uyguladım Zaten o nedenle birçok arkadaşımdan kendi odalarında dinleyip yorumlamalarını istedim. Neyseki korktuğum olmadı, orta ve üst frekanslarda hata ya da hoş olmayan bişey olduğunda çok net duyup müdahale edebiliyorum. Ama bu low-mid bölgesi oda modlarım yüzünden hem monitör, hem kulaklıktan sürekli kontrol ederek mix yapmama neden oluyor. Bu sebeple önce bass ve perküsyonları halledip kafam rahat diğer frekanslarla çalışmak istiyorum. sıralamam genelde bu hiyerarşi ile oluyor. Mastering işin hacimlendirme ve genel kabullere yaklaştırma aşaması bana göre. Zaten mixi bilerek olabildiğince flat bırakmaya çalışıyorum, mastering'te parlatma ve altları multiband compressorlerle hacimlendirme işlemlerinde daha rahat davranmamı sağlıyor bu taktik. Tatil dönüşü tavana birşeyler kesinlikle yapıp bu 120 hz muhabbetini çözmem lazım hocam, hep bi tedirgin oluyorum mix yaparken o bölgelerde

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Abi benim yorum yapmam düşmez ama çok güzel olmuş Herşey tok çok güzel geliyor soundlar Açıkcası bende yapmak isterim böyle fakat benim vokallerim bu gibi tok gelmiyor...

Behringer b2 kullanıyorum mikrofon.

Hocam, öncelikle elinize.gönlünüze sağlık...
    Yaklaşık 5 sefer üst üste dinledim DT770 ile...
    Birkaç kere de monitörlerle...
    Bence hiçbir sorun gözükmüyor, herşey çok iyi geliyor benim duyumuma göre...
    Hiç dokunma bence, gayet güzel olmuş...
    Bu arada ritm için kullanılan elemanlar loop mu, neler kullandın merak ettim açıkcası...Etnik vurmalıları temin etmekte güçlük çekiyorum...

Ch.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Albüm tadinda harika bir kayit olmus Ugur hocam. Ellerine saglik. Bende referans monitör yok. Shure 440 kulaklik ile dinledim gayet begendim.

Bahadır hocam güzel yorumların için çok tesekkürler, ritmler loop'lar ve kesip biçilmiş editlerden oluşuyor. en güzeli canlı çaldırıp bir ritmcinin ruhunu da olaya katmak ama malum şartlar musait olmayabiliyor her zaman. özellikle efektsiz ve sm57 gibi dinamik mikrofonlarla alınmış loop'ları tercih ediyorum. bpm değişikliklerinde cok bozulmuyorlar. latin loop'lar da EzDrummer'ın latin percussion kit'inde bolca var

Emre bey size de tesekkürler, se1a ile duble kayıt alarak güzel soundlar alabilirsiniz, ben cok severim o mikrofonu, iyi bir lambalı preampla bağlama tonlarını çok iyi yakalıyor.

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana bu tip loopları bulabileceğim bir kaynak önerebilir misin Hocam?
    hocam sağdan soldan topladıklarım da var ama belirli bi kaynak isterseniz size diamond of orients'i öneririm, her tipte ve tempoda natural perküsyonlar mevcut içerisinde.