NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 960 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 8 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuçtan sayfa başı 80 ile 133 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mikrofon testi; Neumann, sE, Audio Tech...

Bu konu 24239 kez görüntülendi 132 yorum aldı ...

Mikrofon testi; Neumann, sE, Audio Tech... 24239 Reviews

Konuyu değerlendir: Mikrofon testi; Neumann, sE, Audio Tech...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 24239 kez incelendi.

Alıntı tooprock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok hocam orjinal kaydini dinledim. Elbette sesler cok iyi, ona sözüm yok. Ben sadece sizinkiyle aradaki farki belirtmek istemistim.
    Eyvallah hocam, yalnız se1a da çok iyi hocam, bak o mikrofonu spl goldmike'a bağlasanız eminim dehşet sonuçlar verecektir. bağlama'ya çok yakışıyor, nt5leri çift olarak uygun fiyata alma imkanım vardı o zamanlar o nedenle se1a'yı satmıştım, yoksa hiç satmak istemezdim, farklı bi mikrofon, elde en az bi tane bulunması lazım, bazı bağlamaların karakterine cuk oturuyor. JZ v11 daha kapsamlı, genel olarak bağlamaları iyi kaydediyor, tizleri çok sakin ve genel karakteri sıcak, goldmike'la iyi bi ikili oldu bence

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

JZ markası ne yazık ki Türkiye de çok fazla bilinmiyor ama yurt dışında övgü ile bahsediliyor.Ben JZ V11 den çok memnunum.İlerde stereo kullanım için bir JZ v11 daha almayı düşünüyorum. Bağlama kayıtlarında benim tam istediğim tonu V11 de buldum diyebilirim. Bu sırada Oktava MK 012 mikrofonu da çok güzel. Ben bu mikrofondan da çok memnun kaldım.

UA Apollo 8 Duo-UAD-2 Satellite-X2 / Manley Tnt / Summit Dcl-200 / Dangerous Music D-Box / Elysia xfilter / Spl Vitalizer Mk2 / Dynaudio Bm5 mk3 / Sp Vtb1 / Jz v11 / Oktava Mk 012 / Mxl 990-991 / Akg K702-K55 / Direct Sound Ex-29 / M-Audio 61 Es / Cubase Pro 9.5 / Logic Pro X / Apple imac 27 inch / Zoom H6 /

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam, yalnız se1a da çok iyi hocam, bak o mikrofonu spl goldmike'a bağlasanız eminim dehşet sonuçlar verecektir. bağlama'ya çok yakışıyor, nt5leri çift olarak uygun fiyata alma imkanım vardı o zamanlar o nedenle se1a'yı satmıştım, yoksa hiç satmak istemezdim, farklı bi mikrofon, elde en az bi tane bulunması lazım, bazı bağlamaların karakterine cuk oturuyor. JZ v11 daha kapsamlı, genel olarak bağlamaları iyi kaydediyor, tizleri çok sakin ve genel karakteri sıcak, goldmike'la iyi bi ikili oldu bence
    Katiliyorum Ugur hocam. Ilerde ben de mutlaka iyi bir pre edinecegim ve ancak o zaman se1a'dan tam performans alabilecegim belli ki. Su an imkanlar el vermedigi icin bolca bilgi topluyorum.

Öncelikle Forumda ilk gözüme çarpan gurur verici tablo ÖZGECAN hassasiyetinin foruma baştacı olması oldu. Yöneticilere ve aynı hassasiyeti taşıdığına inandığım diğer forum sakinlerine Teşekkür ederim.

Diğer Sevindirici olay ise uğur hocamın mutluson demesi; SPL ye kavuşup memnuniyetini paylaşması. Uğur hocam hayırlı uğurlu olsun.

Yorumlara bakıldığında imkan varsa biraz daha kemer sıkıp 500 lira fark vererek ART den geçip SPL almak elzem gibime geldi... Darısı bizlere inşallah.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı ESBAB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Forumda ilk gözüme çarpan gurur verici tablo ÖZGECAN hassasiyetinin foruma baştacı olması oldu. Yöneticilere ve aynı hassasiyeti taşıdığına inandığım diğer forum sakinlerine Teşekkür ederim.

Diğer Sevindirici olay ise uğur hocamın mutluson demesi; SPL ye kavuşup memnuniyetini paylaşması. Uğur hocam hayırlı uğurlu olsun.

Yorumlara bakıldığında imkan varsa biraz daha kemer sıkıp 500 lira fark vererek ART den geçip SPL almak elzem gibime geldi... Darısı bizlere inşallah.
    Kesinlikle katılıyorum, lamba değişim ihtiyacı yok, halihazırda JJ Tesla ile geliyor, daha sessiz-gürültüsüz ve pürüzsüz bir bağlantı, daha açık ve dengeli, çok ayrıntılı kayıtlara imkan veren hızlı bir transient cevabı için, 500 tl fark verilir...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Bu arada bi arkadaşıma mikrofon bakarken bu yeni seri Rode NT1'lerin eskileri ile sound olarak alakası olmadığını öğrendim, siyah olan yeni nt1 nerdeyse tam flat bi cevaba sahip ve sibiliant sorunu da yok. efsane u47 ile karşılaştırma kaydı asmaya bile cesaret etmişler ki bence bu yarışta hiç de toz yutmamış ! u47'nin 30bin lira, nt1'in ise sadece bin lira dahi etmediğini göz önüne alırsak bence Rode yine iyi iş çıkarmış, buyrun yorumları alalım:

Bunlar da eski ve yeni serinin frekans cevapları:

nt1a

nt1

Alıntı tooprock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benim kulaklarim sizlerinki kadar hassas degil ya da NT1 en az U47 kadar iyi is cikarmis.
    Hocam illa ki birebir aynısı olamaz, nt1'in sınırı belli. Ben referans monitörlerde dinlediğimde geçişlerdeki minimal farkları duyabiliyorum. Ha bana sorarsanız aradaki fark 30bin tl midir ? Orası tartışılır işte Bu arada mikrofonlar Rode'un özel studyosundaki Neve CS75 konsola bağlı, sound'lardaki kaliteye illaki fazlasıyla etki ediyor, ordaki Event Opal'leri de görünce Bahadır hocanın ( @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ) gözleri bi açılmıştır kesin

Çıktığı ilk günden beri şu 2014 model rode'yi istiyorum ben. Bir alamadım. Bariz bir fark ben de duyamadım. Elbet fark var arada onu duyuyorum ama hiç de 30 bin lira geri de değil rode. Bir gün alacağım seni.

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıktığı ilk günden beri şu 2014 model rode'yi istiyorum ben. Bir alamadım. Bariz bir fark ben de duyamadım. Elbet fark var arada onu duyuyorum ama hiç de 30 bin lira geri de değil rode. Bir gün alacağım seni.
    Yalnız yeni shockmount'u beğenmedim, çok alengirli, tipsiz geldi bana, dağınık bi görüntü veriyor, eski sm6'lar daha sade görünümlü ve pratik bence, ben olsam nt1 single+sm6 alırdım...

Kıyaslamaya Neumann'lardan devam edelim o zaman:

Konu ugur86 tarafından (28 Şubat 2015 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.

+ Yeni Konu aç