+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 77 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Volkan Baran Çalışmaları

Bu konu 11249 kez görüntülendi 76 yorum aldı ...

Volkan Baran Çalışmaları 11249 Reviews

Konuyu değerlendir: Volkan Baran Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11249 kez incelendi.

açıkta bir kayıkçı

Laf aramızda; ilk bakışta "vaay bir deniz şarkısı!" Dedim. Hani ya martılar, hani ya efektler diyesim geldi.

/Alışmışız ya illa dalga hışırdamaları filan olacak sonra Portofino çalınacak./
    Sonra farkettim ki ortada ne dalga var ne de martılar. İki balıkçı bir yalnızlık...

Ardışık seslerin melankolik tınlamaları grinin tonları ile birleşince ortalığa biraz yalnızlık hüzün saçılmış.
    Mutsuz oldum. Resim olmasaydı da hayal ederdim sanki.

Neyse bu kadar edebiyat yeter. İcradaki doğallıklar /çatlamalar vs./ emprovize bir ezgiye yakışmış.
    Bağlama tarzıyla gitar tekniği birleşmiş ortaya karışık hoş bir dinleti çıkmış. Eline sağlık, çok da güzel olmuş.

Teknik yönlere aklım ermez ama arka plan tam dozunda gibi geldi.

Bu tembur gitar çalış tekniğinin adı olsa gerek?...

Uzattım. Tebrik ederim. Kolay gelsin...

Bu da 2011 yılında yaptığımız bir çalışma.
    Gitarı line bağlayarak çaldığım çok belli oluyor. O zamanki cahillik
    Kazım Koyuncu'yu saygıyla anmış olalım.

Bu da bir konserimden çekilen çok sevdiğim bir türkü..

Bir başka türkü

Konu Vbaran tarafından (15 Aralık 2014 Saat 04:17 ) değiştirilmiştir.
    Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üflemeli, telli ne ararsan var hocam, helal olsun. Üstüne de vokal, daha ne olsun
    Kendi çapımızda işte..

Performansınız daha sessiz bir dinleti ortamını hak ediyormuş...
    O kadar patırtının içinde müzik yapmak zor iş olmalı.
    Ne diim kolay gelsin....

Sessizliği ben de ne kadar seviyorum bilemezsiniz. Ama ben bar programı yapmıyorum. Gitar Cafe'yi de bilenler bilir nezih bir ortamdır. Türkü bar havası yoktur. DÜnyanın çeşitli yerlerinden etnik gruplar ve müzisyenler sahne alıyorlar. Ben de eşim dostum ve ailem için orda bir kaç dinleti düzenledim. Herkes tanıdık olunca kimseye sessiz ol diyemiyorsun

Derdim çoktur diyor hangisine yanayım ki yine tazelendi benim bu yürek yarası eee ben bu derde nerde derman bulayım ki diyor Meğer dost elinden olurmuş çaresi ....
    Sözler kifayetsiz....
    Pirsultan Abdal yazmış ötesi yok .....16.Yüzyıldan bu yana bu dizeler günümüzde halen varlığını koruyabiliyorsa o vakit dil susar kalemde kırılır bu dizeler karşısında ...

Alıntı vengi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Derdim çoktur diyor hangisine yanayım ki yine tazelendi benim bu yürek yarası eee ben bu derde nerde derman bulayım ki diyor Meğer dost elinden olurmuş çaresi ....
    Sözler kifayetsiz....
    Pirsultan Abdal yazmış ötesi yok .....16.Yüzyıldan bu yana bu dizeler günümüzde halen varlığını koruyabiliyorsa o vakit dil susar kalemde kırılır bu dizeler karşısında ...
    Eski türküler gibisi var mı hocam? Onca kelime haznesi, onca duygu ve anlatım nasıl yazıldı çizildi söylendi ve bugünlere ulaştı, tamamen hayranlık uyandıran ve saygı gerektiren şeyler. Biz de elimizden geldiğince yaşatmaya çalışıyoruz.
    Şimdi yeni neslin yazdığı türkülerin kelime haznelerine bakın. Onu geçtim yeni neslin günlük konuşmada kullandığı kelime dağarcıklarına bakın. Bu türküleri anlamaya çalıştıkça ne kadar boş ve eksik geliyor insana.
    Yar yar, dağlar dağlar, oy oy, of oftan başka bir şey bilmiyor yeni nesil. Yine içerlendim bak.