+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan 12345678910111213 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 121 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: VolkanBaranHomeStudio ve Pre-Amp Tartışmaları

Bu konu 12439 kez görüntülendi 120 yorum aldı ...

VolkanBaranHomeStudio ve Pre-Amp Tartışmaları 12439 Reviews

Konuyu değerlendir: VolkanBaranHomeStudio ve Pre-Amp Tartışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 12439 kez incelendi.

VolkanBaranHomeStudio ve Pre-Amp Tartışmaları

Odamı bölerek parçalayarak oluşturduğum naçizane ev stüdyomu tanıtmak istedim. 3 yıl öncesine kadar yalıtımsız bir odada kayıtlarımı yaparken, birden bire aklıma tüm odayı yalıtıp sağlıksız bir odada uyumaktansa bir bölümüne duvar yaparak stüdyo kurmak geldi. Çok vakit kaybetmeden lazım olan malzemeleri temin edip işe koyuldum. Önce alçıpan duvarlar nasıl yapılıyor öğrenmek için videolar izledim. Her iki tarafı alçıpan olan duvarların içi ve böldüğüm alanın tavanı taş yünü döşeli. İç kısma da akustik pramit sünger döşedim. Kapısı ve penceresi ne yazık ki akustik çerçeve ve camdan oluşmuyor. Yani bildiğimiz plastik doğrama ve ısıcam. Masamı da ihtiyacıma göre kendim tasarlayıp marangozda kestirip biçtirdim. Sonuç olarak böyle bir yer çıktı ortaya. 3 yıldır seve seve kullanıyorum. Ekipmanlarımdaysa bir denge yok malesef. Kendimce iyi diyebildiğim sonuçlar alabiliyorum fakat, bazı cihazlarım çok iyiyken bazıları da haddinden fazla kötü. Yavaş yavaş tamamlayacağım artık.

Ekipmanlar ve fotoğraflarım

PC: AMD Phenom II X4 B55 - 8 GB Ram
    Dual monıtor
    M-Audio ***station 61es
    CakeWalk MA - 15D monitör
    CakeWalk UA-25 EX USB ses kartı (dışarda aldığım kayıtlar için)
    Focusrite Saffire Pro40 FireWire ses kartı
    ART PRO MPA II pre-amp
    AKG Perception 420 Multi-Pattern Condenser mikrofon
    MXL 990-991 mikrofon
    AKG K 55 kulaklık

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Cho®dSolo tarafından (30 Kasım 2014 Saat 00:34 ) değiştirilmiştir.

Hocam ekipmanlar fena değil..Resimlere baktımda monitörler duvara yapışmış ve çok yüksekte gibi duruyor..Birde sanki köşeye sıkışmış kalmışsın gibi bir hava var..Fotoğraf çekiminden mi kaynaklanıyor bu durum

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Bir ART Pro Mpa'cı daha katıldı aramıza, sayıcak artıyoruz

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ekipmanlar fena değil..Resimlere baktımda monitörler duvara yapışmış ve çok yüksekte gibi duruyor..Birde sanki köşeye sıkışmış kalmışsın gibi bir hava var..Fotoğraf çekiminden mi kaynaklanıyor bu durum
    Monitörler biraz duvara yakın malesef alan darlığından. Ama yüksekte değil monitör ayaklarını ölçerek yaptırdım. Tam olarak kulak seviyemde

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ART Pro Mpa'cı daha katıldı aramıza, sayıcak artıyoruz
    Ama ben çok memnun olarak kullanıyorum diyemeyeceğim. Zamanında aynı fiyat aralığında daha iyi bir şeyler alabilirdim nedense bunu tercih ettim. Bilmiyorum siz de farkettiniz mi kullanırken, açtığınız an ile bir kaç saat kullaktıktan sonraki an aynıymış gibi geliyor. Yani biraz lambalar ısınır, sesi daha güzel alırız, daha parlak bir duyum elde ederiz diye bekliyor insan sonuçta

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama ben çok memnun olarak kullanıyorum diyemeyeceğim. Zamanında aynı fiyat aralığında daha iyi bir şeyler alabilirdim nedense bunu tercih ettim. Bilmiyorum siz de farkettiniz mi kullanırken, açtığınız an ile bir kaç saat kullaktıktan sonraki an aynıymış gibi geliyor. Yani biraz lambalar ısınır, sesi daha güzel alırız, daha parlak bir duyum elde ederiz diye bekliyor insan sonuçta
    Hocam o cihazı mullard/telefunken/tung-sol/JJ gibi kaliteli lambalarla modifiye etmezsen aynen dediğin gibi ton alamazsın. Lambanın bu kadar sınıf atlatacağını forumlardan okuyordum ama kendim uygulayıp sonucu görünce açıkcası şaşırdım. Alet bildiğin şahlandı Mullard reissue 12ax7 ile kullanıyorum şu an, eğer UA, Avalon gibi preamp'lara bütçe yetmiyorsa kesinlikle bu fiyata en iyisi bence. Tek rakibi yakın fiyatta SPL Goldmike, o da Türkiye'de satılmıyor, BL'de mk2'si var o da Avalon'dan pahalı Giriş seviyesi çoğu preampı (golden age, presonus bluetube, SP vtb1...) kullanıp elden çıkardım. En son ART'ye geçtim, arada ciddi farklar var, özellikle bass ve low-mid frekanslardaki hacimlenme, tizlerdeki açıklık hissedilir derecede iyi. Kullandığın mikrofon da önemli, aslında akg ile uyumlu olması lazım, ben c214'le güzel sonuçlar aldım, ama perception serisi sanırım Çin üretimi olduğundan C serisi ile sound olarak alakası yok. Rode'la da Art'yi denemiştim akg ve sE kadar güzel bir ikili olmamıştı, uyum önemli..

Hocam o cihazı mullard/telefunken/tung-sol/JJ gibi kaliteli lambalarla modifiye etmezsen aynen dediğin gibi ton alamazsın. Lambanın bu kadar sınıf atlatacağını forumlardan okuyordum ama kendim uygulayıp sonucu görünce açıkcası şaşırdım. Alet bildiğin şahlandı Mullard reissue 12ax7 ile kullanıyorum şu an, eğer UA, Avalon gibi preamp'lara bütçe yetmiyorsa kesinlikle bu fiyata en iyisi bence. Tek rakibi yakın fiyatta SPL Goldmike, o da Türkiye'de satılmıyor, BL'de mk2'si var o da Avalon'dan pahalı Giriş seviyesi çoğu preampı (golden age, presonus bluetube, SP vtb1...) kullanıp elden çıkardım. En son ART'ye geçtim, arada ciddi farklar var, özellikle bass ve low-mid frekanslardaki hacimlenme, tizlerdeki açıklık hissedilir derecede iyi. Kullandığın mikrofon da önemli, aslında akg ile uyumlu olması lazım, ben c214'le güzel sonuçlar aldım, ama perception serisi sanırım Çin üretimi olduğundan C serisi ile sound olarak alakası yok. Rode'la da Art'yi denemiştim akg ve sE kadar güzel bir ikili olmamıştı, uyum önemli..

Hocam o benim de uzun süredir aklımda ama bu cihaz bir ev stüdyosu için pek ucuz sayılmaz düşüncesiyle bu yorumu yapıyorum. 1000 liranın üzerinde bir cihazın da lambası hiç olmazsa biraz iyi olsaydı değil mi
    Yakın zamanda ben de değiştireceğim tabi

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam o benim de uzun süredir aklımda ama bu cihaz bir ev stüdyosu için pek ucuz sayılmaz düşüncesiyle bu yorumu yapıyorum. 1000 liranın üzerinde bir cihazın da lambası hiç olmazsa biraz iyi olsaydı değil mi
    Yakın zamanda ben de değiştireceğim tabi
    Dostum eleştirilerinde sonuna kadar haklısın. ART'ye mail attım bu konuda. Cihazlarını kaliteli lambayla satsalar iki üç kat satış rakamına ulaşacaklarına eminim. Herkes de cesaret edemiyor bazit bir işlem de olsa, evdeki ampulü beyaz yerine sarı ile değiştirmekten bi farkı yok mantıken lambalar soketli zaten direk yuvasına oturuyor çok kolay değişimi. Bir ay içinde ebasy'den toplu lamba siparişi açıcam siteden oraya isminizi ve istediğiniz marka-model-adet bilgilerini bırakın, sizin için de sepete eklerim.

Dostum eleştirilerinde sonuna kadar haklısın. ART'ye mail attım bu konuda. Cihazlarını kaliteli lambayla satsalar iki üç kat satış rakamına ulaşacaklarına eminim. Herkes de cesaret edemiyor bazit bir işlem de olsa, evdeki ampulü beyaz yerine sarı ile değiştirmekten bi farkı yok mantıken lambalar soketli zaten direk yuvasına oturuyor çok kolay değişimi. Bir ay içinde ebasy'den toplu lamba siparişi açıcam siteden oraya isminizi ve istediğiniz marka-model-adet bilgilerini bırakın, sizin için de sepete eklerim.
    Süper olur yahu. Hiç uğraşmadan
    Deryaya düşmüşüm haberim yok.
    O zaman sipariş vereceğiniz zaman haber edersiniz öyle değil mi