NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 854 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 5 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuçtan sayfa başı 50 ile 86 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Beraber Kuralım

Bu konu 16536 kez görüntülendi 85 yorum aldı ...

Beraber Kuralım 16536 Reviews

Konuyu değerlendir: Beraber Kuralım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 16536 kez incelendi.

Bende konu öksüz/yetim kalıyor diye üzülüyordum. Katılım olması ne güzel bir duyguymuş

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdulcelil dostum,

Bu doğramayı nasıl yaptıracaksın ? Kullandığın camın şekli, şemali , özellikleri nasıl olacak ? Bu önemli bir konu zira.
    Abi Ara cam bölümü için Hem iç hemde Dış taraftan ( stüdyo ve kumanda odası tarafından ) birer adet PVC çerçeve yaptırıp ikisine de çift cam takmayı düşünüyorum.

Alıntı Kerem Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman hocam elektrik tesisatı, yüzen odanın taban kısmı ve kablolar için yapılacak sisteme dikkat edin. Bunlar planlanmadan yapılabiliyor bazen, bütün emekler boşa oluyor insanın canı sıkılıyor o zaman.
    Hocam Taban kısmından kastınız orayada döşeme yapmak ise yere Kaya yünü döşeyip üstüne 50cm aralıklarla kalas koymayı ve onun üstüne OSB döşemeyi planlıyorum. Aynısını duvarlarada yapacam.
    Başka bir şeyi kastettiyesniz anlamadım.
    Elektrik tesisatı için de klima için yer ve diğer ihtiyaçlar için 1adet priz koymayı düşünüyorum. Tabi aydınlatmasıda var.

Alıntı ByCellist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam esbab. Müziktek sitesi kapatılmadan önce sahibi mahcem bey Hatırladığım kadarıyla bu işlerlede de uğraşıyordu.Sana rehberlik edebilir. Ona nasıl ulaşabilirsin bilmiyorum. O siteye okidoz arkadaşımız da üyeydi belki bilgisi vardır.
    Hocam Mahcem beyi bende ordan tanıyorum. Çok pro bir şey düşünmüyorum. Sonuçta Home Stüdyo olacak, pek bir ticari getirisi olmayacak ve okadar sermayem de yok

Konu EsbaB tarafından (16 Temmuz 2015 Saat 04:20 ) değiştirilmiştir.
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Bugünlerde boya işlemlerine başlayacaz.
    Kumanda odası ve kayıt odası için beğenilen, tavsiye edeceğiniz renk nedir?
    Kumanda odası için şuan için kırmızı düşünüyorum ama kayıt odasına karar veremedim.

HTC Desire 500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Abdulcelil dostum,

Ekteki linkte bir sürü stüdyo fotoğrafı var. Buradan genellikle hangi renklerin tercih edildiğini görmek mümkün.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugünlerde boya işlemlerine başlayacaz.
    Kumanda odası ve kayıt odası için beğenilen, tavsiye edeceğiniz renk nedir?
    Kumanda odası için şuan için kırmızı düşünüyorum ama kayıt odasına karar veremedim.

Abdülcelil hocam, şahsen kırmızı rengin bir süre sonra sıkacağını düşünüyorum. İlk başta güzel geliyor göze ama biraz zaman geçince seni sıkmaya başlayabilir. Kumanda odası için daha dingin renkler tercih etmeni naçizane tavsiye ederim. Hatta mimar arkadaşlarınız var ise daha güzel tavsiyelerde bulunabilirler belki.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Birkaç gündür renkler ve etkilerini araştırmaya taktım...

Mekanım için renk seçemedim ve Bugün üşenmeden Paint te duvarların mevcut rengini silip boyamak istediğim renge boyadım. Bu işlem Sonrası daha pratik olacak Paint te istediğim boyayı seçip istediğim yeri / cepheyi bir tık ile boyamak mümkün olacak

Kenara Gri nin Kamçılayıcı ve iş bitirici etkisinden istifade etmek için bir şerit gri boyamamın bir faydası olurmu? Görüntü nasıl olur acaba?

Ön duvarıda asıl rengi Kum beji düşündüm ama Açık mavinin rahatlık etkisine de kayıyor gönlüm. Sol taraftaki duvarı Buz mavisi yapacam acaba ön duvarıda mı öyle yapsam!

Arka Duvara da Açık yeşil / Fıstık içi düşündüm ama sizlerin de tavsiyelerine ihtiyacım var. Vakti olanlar paint te boya dökümü yapabilirseniz sevinirim. Başlıkta ifade ettiğim gibi tüm aşamaları beraber kuracaz.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abim sizde sormuştunuz görselden yorum alabilirmiyim?

Konu EsbaB tarafından (28 Temmuz 2015 Saat 02:52 ) değiştirilmiştir.

Marshall boyanın gör ve boya isimli uygulaması var. Duvarınızda renklerin nasıl durduğunu gösteriyor. Çok başarılı değil ama paintten daha kolay olur belki

Konu Sativus tarafından (28 Temmuz 2015 Saat 09:00 ) değiştirilmiştir.
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Bugün ilk defa eve erken geldim ve acil bir iş te çıkmadan hemen bitmemiş olan halinden bir görüntü paylaşmak istedim.

Aydınlatma yetersiz ama biraz ilerleme kaydedildiğini göstermeye yetecek kadar anlaşılacağını umuyorum, Emekleri / hatıraları olan @uğur86 ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocama teşekkürler.

1. aşamayı geçtiğimi sanıyorum UR22 ye veda edip upgrade edeceğim güne sıra gelmesini bekliyorum.
    Sonrasında yapacağım önemli işler Preamp ve yazılım desteğinden sonra Okuma odasına çeki düzen vermek olacak.

Kerem Çelik, Mehmet Uzunosmanoğlu, Sativus Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam ben görsele önem veren biriyim, bu sebeple çalışma ortamınıza güzel bir masa ile dizayn katmanızı tavsiye ederim.

EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Uğur Hocam bir özel masa yaptıracaktık olmadı çalışma masasi ayarladım ama ağır diye getiremedik henüz.
    Zaten kullandığım masa bile değil geçici olarak cihazları üstüne dizdim, zaten 2 ay dir yeni odama göz atma fırsatı buldum şimdilik bunu mazur görün tam kurulumdan sonra tekrar paylaşımda bulunacam inşallah.

Birde arkada sırıtan o gömme dolabı nasıl bertaraf edecem bilemedim.

Hocam hayırlı uğurlu olsun. Baya değişmiş.
    Uğur hocama katılıyorum, masa şart bence. Midi klavye öksüz kalmış mesela orada

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bu Konu için Etiketler