+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 32 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Tezcan Koray Studio

Bu konu 6990 kez görüntülendi 31 yorum aldı ...

Tezcan Koray Studio 6990 Reviews

Konuyu değerlendir: Tezcan Koray Studio

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6990 kez incelendi.

Tezcan Koray Studio

Değerli dostlar merhaba,
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam'dan ses kartını da aldıktan sonra en basitinden de olsa homestudio'm tamamlanmış oldu. Masa düzensizliği yüzünden şimdilik foto ekleyemiyorum. Düzene kavuşturunca foto da eklerim buraya

İşte gariban studio ekipmanları:

-Cubase AI5
    -Avid Fast Track Solo ses kartı
    -Yamaha MOX6 synth
    -Windows 7 laptop
    -AKG K77 kulaklık
    -Sennheiser e835 dinamik mikrofon
    -Washburn wr154 elektro gitar

Genelde akşamları çalıştığım için kulaklıkla idare ediyorum "şimdilik". İleride bi referans monitorle de destekleyeceğim.

Saygılar,
    Tezcan

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    averen, Orkunn Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (02 Kasım 2014 Saat 21:58 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hayırlı olsun kardeşim..Akg ve avid ses kartı benden .. Bu arada zoom ses kartını, tascam monitörleri ve m audio midi klavye gibi bir setle mox6 takası düşünürsen ileriki zamanlarda haber ver bana ..Nord un yanına bir adet yamaha düşünüyoum çünkü..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim..Akg ve avid ses kartı benden .. Bu arada zoom ses kartını, tascam monitörleri ve m audio midi klavye gibi bir setle mox6 takası düşünürsen ileriki zamanlarda haber ver bana ..Nord un yanına bir adet yamaha düşünüyoum çünkü..

Eyvallah hocam.
    Bahsettiğin parçaları ayrı ayrı satsan zaten MOX6'yı rahatlıkla satın alabilirsin Şu anda MOX6 setup'ımın en önemli parçası, hatta ilerde de öyle olacak. O yüzden elden çıkarmayı düşünmüyorum

Ya yok satmasamda alırımda, elimde kullanmadığım malzemeler olunca acaip huzursuzlanıyorum ..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Ya yok satmasamda alırımda, elimde kullanmadığım malzemeler olunca acaip huzursuzlanıyorum ..
    Hocam sana bir Motif yakışır

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Aynı ben ya , kullanmadığım bir ekipman ya da gözden çıkardığım bir cihaz gözümün önünden kaybolsun diye uygun fiyata elden çıkarıyorum

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Dostlar Merhaba,

Son haliyle stüdyocuğum şu şekilde oldu:

-Cubase 5
    -Focusrite 2i2 ses kartı
    -Yamaha MOX6 synth
    -Windows 7 Desktop
    -AKG K77 kulaklık
    -Esi aktiv 05 referans monitörler
    -Sennheiser e835 dinamik mikrofon
    -Washburn wr154 elektro gitar

Daha önceden laptop ile çalışıyordum, her seferinde kablo sök-tak işleri zaman alıyordu ve masaüstü PC'ye geçerek bu duruma bir son verdim. Bir de hızlıca bi fotoğraf çektim, sizlerle de paylaşayım istedim. Bu stüdyo ekipmanlarını toplamamda siz değerli dostlarımın görüşlerine sık sık başvurdum, hepinize bu vesile ile çok teşekkür etmek istiyorum.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bahadır Hocam sen uyarmadan hemen belirteyim, biliyorum monitörlerin konumları şu an doğru değil Yeni yerleştiriyorum, bu esnada hızlı bir foto paylaşayım istedim

Masa da ufak geldi, bu masa ile takım olan bir TV ünitesi var şu anda atıl durumda. Onu da kesip biçip stüdyo ortamımı rahatlatmayı düşünüyorum.

Saygılar,
    Tezcan

Konu tezcankoray tarafından (01 Mart 2015 Saat 01:18 ) değiştirilmiştir.

Gercekten calisma ortami iyi performanslar cikarmak icin bence cok onemli. Guzel gunlerde kullanmani dilerim Tezcan Hocam.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe