NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1370 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Akustik Gitar Kayıt Teknikleri

Bu konu 2044 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Akustik Gitar Kayıt Teknikleri 2044 Reviews

Konuyu değerlendir: Akustik Gitar Kayıt Teknikleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2044 kez incelendi.

Akustik Gitar Kayıt Teknikleri

Arkadaşlar faydalı olabileceğini düşündüğüm bir sayfaya rastladım..10 farklı mikrofonlama tekniği resimlerle gösterilmiş ve hepsi için ayrı ayrı ses kayıtları verilmiş...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cho®dSolo Şu üyeler, Bestematik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Bazı fotoğraflar da mikrofonlar arasında ki mesafe çok az olacak şekilde konumlandırılmış. Acaba birbirlerinin manyetik alanlarından etkilenmiyorlar mı mikforonlar? Demek ki etkilenmiyormuş ama tam anlamadım.

Konu Sativus tarafından (18 Ekim 2014 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir.

Etkilenmezler etkilenseler linkdeki ve çoğu stereo mikrofon teknikleri yapılamazdı. Sadece eski tüplü mikrofonlar diyafram ısıdan etkilenmesin diye ters asılırdı özellikle.

Konu G3production tarafından (18 Ekim 2014 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.

Akustik ve klasik gitar için, genel olan stereo mikrofonlama teknikleri haricinde, zamanında yaptığım araştırmalarda çok farklı mikrofonlama pozisyonları görmüştüm. Omuz üstünde 12. perdeye bakacak şekilde vs çok farklı şekiller vardı. Elimde böyle yapılmış örnekler de var ama malesef sahiplerinden izinsiz paylaşamıyorum.

Bu görselde yakın mikrofonlama teknikleri ile mikrofonun ortalama olarak nerelere bakacağı verilmiş. Stüdyo ortamında 3 numaralı örnekten kaçınmanızı öneririm, anca sahnede iş görür. AB spaced pair yaparken, faz sorunu oluşmaması için dikkat etmek gerekir.

Konu Kerem Çelik tarafından (19 Ekim 2014 Saat 01:32 ) değiştirilmiştir.