NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1126 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456
Toplam 51 adet sonuçtan sayfa başı 57 ile 57 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ses Kartları

Bu konu 9011 kez görüntülendi 56 yorum aldı ...

Ses Kartları 9011 Reviews

Konuyu değerlendir: Ses Kartları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 9011 kez incelendi.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam TASCAM'ı kim önerdi bilmiyorum ama 600 dolar verirken biraz da kullanıcı deneyimlerine bakıp memnuniyet sağlayan kendini ispatlamış kartlara yönelmenizi tavsiye ederim. Hem bütçeniz kısıtlı iken fiyat/performans lideri modeller bakmalısınız. 2i2 sorunsuzca ihtiyaçlarınıza cevap verebilir, home studyo için gayet yeterli preamp ve çeviricilere sahip bir kart... XLR 3 pin kablo ile bağlayıp ses alabilirsiniz sm58'i, +48'i dinamik mikrofonla kullanmayın sakın hasar verebilirsiniz.
    Uğur dinamik mikrofonları tabiki kullanmaman daha iyi ama +48 volt hasar vermez. Ribbon mikrofonlar da ise olay çok daha farklı. Yanlışlıkla bir kez bile +48 açık bir şekilde bağlarsanız mikrofonunuz kullanılamaz hale gelir.

Alıntı G3production Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur dinamik mikrofonları tabiki kullanmaman daha iyi ama +48 volt hasar vermez. Ribbon mikrofonlar da ise olay çok daha farklı. Yanlışlıkla bir kez bile +48 açık bir şekilde bağlarsanız mikrofonunuz kullanılamaz hale gelir.
    Dostum birçok yerde +48'in dinamik mikrofonlara zarar verme riski olduğunu okudum, denk geldim şu an arayıp da link veremiyorum ama ribbon'ları direk patlattığında zaten hemfikiriz. Şahsen orjinal bir sm58'in varsa, o pahalı alete senin ya da kimsenin +48 V verip saatlerce o şekilde çalışmayacağına eminim

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

hehe yok gemisiydi shippingiydi sifiriydi ikinci eliydi arkadas bu ebay mebay hikayeymis anladim.. bosuna 3 gundur kafa bulandiriyormusum ebaydan 7200 rubleye gelecek olan scarletti yanibasimda 6500 e buldum ya la cok mutluyum ehehe

Alıntı Kalafatius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hehe yok gemisiydi shippingiydi sifiriydi ikinci eliydi arkadas bu ebay mebay hikayeymis anladim.. bosuna 3 gundur kafa bulandiriyormusum ebaydan 7200 rubleye gelecek olan scarletti yanibasimda 6500 e buldum ya la cok mutluyum ehehe
    Yapıştır gitsin o zaman hocam

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı Kalafatius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalafatius dostum,

Geçmişte epey bir süre Rusya'da yaşayan bir kişi olarak ; Rusya'yı uygun fiyatlı ekipman alımı konusunda hafife almamak gerektiğini düşünüyorum. Gerçi son dönemde ruble bir hayli değer kaybetti ama , demek ki mukayeseli üstünlüğü hala sürüyor.

Malum Rusya'da belirli konularda ürün temini gayet hesaplıdır. Özellikle de software konusunda adeta bir cennettir.

Merhaba herkese. Konu üzerinden baya zaman geçse de yine de sıcaklığı hiç bitmez diye şöyle bir sorum olacaktı.:

Benim ses kartım roland quad capture. Özelliklerine baktığımızda nerdeyse en düşük Dynamic range bu kartta var 104 db.
    Ama focusrite veya aynı sınıf ses kartı karşılaştırılmalarında genellikle roland ağır basıyor kullanıcı bazında.

Preamp kalitesi sanırım bu farkı belirleyen . headroom olayı şumudur kaba tabiriyle ?

Eğer benim dynamic range oranım kartımda 120 db olsaydı ne kadar çok kanal kaydedersem edeyim 104 db le göre daha fazla mı yer kalacaktı miximden sonra masteringte ?

Ben ses kartımın preamplarını değilde isa one ı kullanıyorum ama. İsa one ın kendi özellikleri bu durumda rolandın quad capture ın 104 db i nedeniyle tam performans vermesine engel oluyor mu ?

Kafa karışıklığımdan dolayı çok net sorabildim mi bilmiyorum ama cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Konu siyahitin tarafından (20 Aralık 2014 Saat 12:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: kelime düzeltme
    [I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

Dynamic range ses kartının kalitesinde belirleyici bir unsurdur, ama tek başına yeterli olmaz, örneğin piyasada düşük dinamik aralığı olup ses kalitesi çok üst kartlarda var, sesi doğal olarak yansıtması analog sese yakın olması, preamfilerin transparanlığı vb. Pek çok etken olur, dinamik range yüksek kartların en büyük avantajı dediğiniz gibi mix masteringde duyum daha geniş olduğu için daha geniş bir ses aralığı duymanızı sağlar. Zaten genellikle kartların dinamik alan büyüklüğü içerisindeki kullanılan teknoloji ile paralel olduğundan yüksek olan kartların kalitesi tartışılmazdır, ama kısacası düşük isede karta kötü demek haksızlık olur.