NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1402 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 57 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ses Kartları

Bu konu 11642 kez görüntülendi 56 yorum aldı ...

Ses Kartları 11642 Reviews

Konuyu değerlendir: Ses Kartları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11642 kez incelendi.

Abi sanırım ben kendimi ifade edemiyorum...Elbette sadece Dynamic Range değildir etken olan..Başka etkenler vardır..Dynamic Range sadece bir referans noktasıdır..Sadece şu ispatlanmış teknik bir detaydır ( Dynamic Range arttıkça daha fazla şeyi daha net duyarsınız, ama daha güzel mi duyarsınız bu tartışılır..Bu da dinleyen kişinin ***fine kalmış..Abi dediğin diğer kısmı ekleme konusunu şu anda yapamam..Yani o kadar vaktim yok şu anda..Çünkü her kartın giriş çıkış sayısını tekrardan üretici firmaların sayfalarına girererek araştırmak gerekiyor..Vakit bulduğumda yaparım..

Bu arada ben Berklee nin makalesinin yalancısıyım..İsteyen Dynamic Range leri referans alır, isteyen kendi kulağını referans alır, isteyende almayı düşündüğü kartların hepsini alır evine götürür dinler ondan sonra alır ( bunu yapabilen olursa banada haber versin ..
    Benim adım Hıdır elimden gelen budur

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sanırım ben kendimi ifade edemiyorum...Elbette sadece Dynamic Range değildir etken olan..Başka etkenler vardır..Dynamic Range sadece bir referans noktasıdır..Sadece şu ispatlanmış teknik bir detaydır ( Dynamic Range arttıkça daha fazla şeyi daha net duyarsınız, ama daha güzel mi duyarsınız bu tartışılır..Bu da dinleyen kişinin ***fine kalmış..Abi dediğin diğer kısmı ekleme konusunu şu anda yapamam..Yani o kadar vaktim yok şu anda..Çünkü her kartın giriş çıkış sayısını tekrardan üretici firmaların sayfalarına girererek araştırmak gerekiyor..Vakit bulduğumda yaparım..

Bu arada ben Berklee nin makalesinin yalancısıyım..İsteyen Dynamic Range leri referans alır, isteyen kendi kulağını referans alır, isteyende almayı düşündüğü kartların hepsini alır evine götürür dinler ondan sonra alır ( bunu yapabilen olursa banada haber versin ..
    Benim adım Hıdır elimden gelen budur
    Berk hocam bi yerden bi piyango geçse elime, aklımızdaki bütün kartları mikrofonları monitörleri alıp eve doldurur, tek tek dener bakardım Dynamic range'in ses kartı seçiminde tek kriter değil ama dikkate alınması gereken bir kriter olduğu konusunda hem fikiriz elbette, ancak ben kartların daha çok karakterine bakıyorum, benim preamp'ından ve converter'larından memnun kalmadığım bir kartın çoğunluk tarafından beğenilmesi benim için anlam ifade etmiyor. Ben ekipman tercih ederken kulaklarımı referans alıyorum. Bugün aklıma başka bir soru işareti takıldı, biz burada ulaşamadığımız ekipmanları klavye başında tartışırken millet giriş seviyesi ekipmanlarla iş yapıyor, aranje yazıp çiziyor. Bence ekipman listene son şeklini yavaştan verip almalısın , çok fazla karar değiştiriyorsun, neticede sonu yokki bu işin Hem vaktini o zaman daha çok müzik yapmaya ayırabileceğin kanaatindeyim.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Uğur hocam bunu belirttim zaten..Dynamic Range teknik detay, karakter kişisel detay..Karakter referans alınmaz..Sen o kartın ses karakterini beğenirsin, ben beğenmem..Ama Dynamic Range olayında bu böyle değil..Yüksekse daha fazla detayı daha net duyarsın, düşükse tam tersi..Çok fazla fikir değiştirmemin sebebi, hatalı referanslar almam... Elin adamı firmaların specs lerini hatim ediyor, bizler onların söylediklerini hatim ediyoruz ...İnsan her geçen gün yeni birşey öğreniyor ve bu durumda seçkileride değişiyor..
    Bahadır hocam motu mk3 alacaktı, sonra tartışma oldu Crimson araştırmaya başladı, belki şimdi başka bir kart oluştu kafasında..Bu Bahadır hocanın devamlı fikir değiştirdiği anlamına gelmiyor..Yanlış karar vermemek için ağırdan alıyor ve seçimini etkilyecek herhangi bir bilgi okuduğunda fikri değişiyor..

Müziği yapacak vakti her zaman buluruz, ama bilgiye ulaşmak, zamanın çoğunu öğrenemek için geçirmek benim için müzik yapmaktan daha önemli..Herşeyi öğrenirsek müziği daha iyi yaparız..

Dediğim gibi ben bu yazıyı yazdım astım foruma..Yine isteyen istediği gibi davransın elbette..İmkanı varsa kendi kullanacağı referans monitörlerde test etsin, kendi kullanacağı mikrofonlarla test etsin..Tekrar ediyorum Dynamic Range herşey demek değil, sadece bir referans noktasıdır..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Arkadaşlar bu arada bir dip not vereyim..Apogee Quartet ve Duet 2 giriş çıkış sayıları ve preamp adeti haricinde tamamen aynı ürünler..Preamp ve Dönüştürücüler tamamen aynı..Bu maili dün Apooge den aldım..Yani giriş çıkış ihtiyacı yoksa Quartet yerinde Duet 2 yi rahatlıkla alabilirsiniz..

Bu arada Uğru hocam baby face kullanıyorsun ondan soruyorum..İleride harici olarak EQ-Comp gibi ekipmanlar eklemek istersen ne yapmak gerekiyor bu tür mobil kartlara..Bir aparatı falan mı var..

Berk hocam ellerine sağlık.

Konu Ali Rıza tarafından (16 Ekim 2014 Saat 02:17 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada bir dip not vereyim..Apogee Quartet ve Duet 2 giriş çıkış sayıları ve preamp adeti haricinde tamamen aynı ürünler..Preamp ve Dönüştürücüler tamamen aynı..Bu maili dün Apooge den aldım..Yani giriş çıkış ihtiyacı yoksa Quartet yerinde Duet 2 yi rahatlıkla alabilirsiniz..

Bu arada Uğru hocam baby face kullanıyorsun ondan soruyorum..İleride harici olarak EQ-Comp gibi ekipmanlar eklemek istersen ne yapmak gerekiyor bu tür mobil kartlara..Bir aparatı falan mı var..
    Hocam eğer bu harici ekipmanların dijital çıkışları varsa babyface'e optik bağlantı ile sorunsuz aktarabilirisiniz, onun haricinde line girişlerden bağlantı yapılabilir. Dün biraz araştırdım, UA-710 4d modelinde hem dijital out var hem de send/return opsiyonu ile mix aşamasındaki kanallarınızı yeniden compressor katından geçirip DAW'daki kanallarınıza aktarabiliyormuşsunuz. Analog mix için bugün sitede tanıtımı yapılan presonus rc500 tarzı bir channel strip de alınabilir aslında.

musiland monitor 04 MX veya 06 hakkında bilgi sahibi olan var mı arkadaşlar pek bilindik değil ama benim işimi görür mü? teknik özellikleri aşağıda yazacağım fiyatı da baya uygun kendi çapımda kayıtlar yapmak için enstrüman mic olarak beta 57A vokal için SM 58 kullanmayı düşünüyorum bu bahsettiğim kartı alırsam parayı çöpe atmış olurmuyum ?

Typical parameter

Analog output

Dynamic range (D/A):113dB

SNR(D/A):113dB

THD(D/A): 0.005%

Frequency response (20Hz~20KHz):+-0.3dB

Line output level: 2 v RMS

Line output impedance: 10 k Ω
    Headphone output power: 2 x50mw/RL = 100 Ω
    Digital output

Dynamic range:140dB

SNR(A weighting):140dB

THD: 0.0001%

Frequency response (20Hz~20KHz):+-0dB

Others

Input Interface:USB2.0, voltage greater than 4.5V,current greater than 500mA

Power:≤2.5W

Color: Black

Body material: Aluminum

Dimensions(housing):95x71x25(mm)

Weight:180g

Interface

1x RCA line outputs (stereo)

1x 3.5mm headphone output

1x 12mm MULINK output interface

1x Optical digital output interface

1x two-in-one digital output interface with RCA and round mouth fiber S/PDIF

1x B-type USB input connector

Major Feature

Stereo analog output

USB2.0 high-speed transmission

32bit/384kHz analog output

32bit/384kHz digital output

Support play with files of TF card use for player

Support FLAC, APE, MP3, WAVE file format

Digital output PCM/ Dolby Digital/ DTS format

ASIO support

Manually set the output sample rate

Driver support for Windows XP/2003/VISTA/7 system;32/64Bit

Arkadaşım bu kartta preamp katı yok yani mikrofon kullanacaksan verim alamazsın, üstelik mic input göremedim üzerinde varsa düzelt lütfen. Bilinmedik bir uzak doğu cihazını alıp elinde kalmasını istemezsin, daha bilindik ses kartlarını tavsiye ederim, steinberg'lere focusrite'lara bakın...

ucuz görünce dikkat etmemişim :=) bu sadece çıkış için galiba Marian F2 diye bir modeli var
    Analog Input
    Maximum Sample Rate: 96kHz
    Dynamic range (A/D): 100dB
    SNR(A/D): 100dB
    THD(A/D): 0.01%
    Frequency response (20Hz~20KHz): +-0.5dB
    Input level: 2V rms
    Input impedance: 10KΩ

Analog output
    Maximum Sample Rate: 96kHz
    Dynamic range (D/A): 100dB
    SNR(D/A): 100dB
    THD(D/A): 0.005%
    Frequency response(20Hz~20KHz): +-0.5dB
    Output level: 1.5V rms
    Output impedance: 10KΩ
    headphone output power: 30mW/RL=32Ω: 40mW/RL=16Ω

Interface
    1x 3.5mm speaker
    1x 3.5mm headphone output
    1x 3.5mm microphone amplifier input
    1x 3.5mm electret microphone
    2x 6.35mm moving-coil microphone output
    1x 2.0 B-type USB input connector
    ama uzakdoğudan uzak ol diyorsun yani bütçeme uyan bir bu bir Creative x_fi USB ve xonar U5 veya U7 var focusrightlara filan uzanamıyorum şu an vaz geçeyim mi bu kayıt işinden ne yapayım şimdi?