+ Yeni Konu aç
Sayfa 42 Toplam 43 Sayfadan BirinciBirinci ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 SonuncuSonuncu
Toplam 411 adet sonuçtan sayfa başı 420 ile 424 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: ENYM çalışmaları

Bu konu 49366 kez görüntülendi 423 yorum aldı ...

ENYM çalışmaları 5.00 49366 Reviews

Konuyu değerlendir: ENYM çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 3 kişi oyladı ve 49366 kez incelendi.

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soundcloud a asarken 16 bit 44.100 Hz ile wave olarak çıktı alıyorum, projeden mastering öncesi aldığım çıktı ise 24 bit 44.100 wave formatı, hengisini istersiniz ?
    Ertan Bey,

Ben player olarak Foobar2000 kullanıyorum. Foobar'ın 24 /44,1 Wav'i çalabilmesi lazım. Dolayısıyla Wav formatında asabilirseniz / download ettirebilirseniz çok makbule geçer. Bu şekilde hem de parçanızı lossless format müzik kütüphaneme eklemiş olurum. Şimdiden teşekkürler.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Bu aralar elime geçen her vokal yazılımı ile denemeler yapıyorum, sonunda bilgisayara sözlerini kendimin yazdığı bir şarkı söyleteceğim inşallah..
    Bu parçada vokaller Zero_G nin vocal forge yazılımı.
    Akustik gitarları Brainworks digital V3 ile M/S olarak aynı anda iki kanal kaydettim. Brainworks digital de M/S record modunda kaydı sadece Mid (cardioid), Side (figure 8) olarak kaydediyorsunuz. Mid kanalını sola, Side kanalını sağa panlıyorusunuz. Gerisini brainworks (Eq, stereo genişliği, balans,vs.) hallediyor..
    Stereo out ta gene Digital V3 ü M/S mastering modunda kullandım. Arkasına da MCDSP nin multiband Compressor/Limiterini kullandım.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cho®dSolo, EsbaB, ishak göktekin, keşanlı mustafa, nacib, tezcankoray, ulasyaramis Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ertan bey,

Zero_G nin vocal forge yazılımı gerçekten acaip bir şeymiş. Ama işte tüfek icat ediliyor mertlik bozuluyor sonuçta .

Bu arada proğram genelde çok başarılı olmasına rağmen , bir kaç yerde fire veriyor ve yazılım olduğunu hissettiriyor bence. Bu konuyu bir tarafa bırakırsak ; çalışmanız her zaman olduğu gibi güzel. Emeğinize sağlık.

enym, EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Ertan abi ellerine sağlık gerçekten çok güzel olmuş, tamda yapmak istediğim tarzlarda proje hazırlıyorsdunuz imrenerek dinliyorum.

Vokal de süper olmuş, benden çok daha iyi okuyor

enym Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Çok tatlı olmuş abi ellerine yüreğine sağlık, vokale bayıldım özellikle bana da lazım oluyor arada

enym Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müziği tarif etmeyin; dinleyin.

Bana göre değişik bir tarz oldu..
    Çok hoş olmuş. Elinize sağlık. Ancak şarkı ; detayları duyamamak adına Soundcloud'a kurban olmuş. Eminim ki ; yüksek çözünürlüklü dinlese idim çok daha zevk alırdım. Çünkü şarkı ; " bende çok fazla detay var " hissiyatını ziyadesiyle iletiyor.

Guzel muzik olmus basarilarinizin devamini dilerim

enym Şu üyeler, kavalcı333 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok hoş olmuş. Elinize sağlık. Ancak şarkı ; detayları duyamamak adına Soundcloud'a kurban olmuş. Eminim ki ; yüksek çözünürlüklü dinlese idim çok daha zevk alırdım. Çünkü şarkı ; " bende çok fazla detay var " hissiyatını ziyadesiyle iletiyor.
    Mehmet Bey, teşekkürler , beğenmenize sevindim.
    Yüklemeyi 44100 Hz, 24 bir ve vaw olarak yüklemiştim. Soundcloud herhalde içine format değiştiriyor.. Mix de farkediyor , proje çıktısı ile alakası olmayan bir duyum alıyorum..

Mehmet Bey, teşekkürler , beğenmenize sevindim.
    Yüklemeyi 44100 Hz, 24 bir ve vaw olarak yüklemiştim. Soundcloud herhalde içine format değiştiriyor.. Mix de farkediyor , proje çıktısı ile alakası olmayan bir duyum alıyorum..
    Evet dediğiniz gibi Soundcloud ; kayıpsız formatta yüklediğiniz anda şarkıyı otomatik olarak kayıplı formata yönelik re-encoding'e tabi tutuyor ve çok bir anlamı kalmıyor. Dolayısıyla şarkıları Forum'a asarken kompress etmeyen download sitelerini kullanmak en iyisi. Bu şekilde ; özellikle sizin bu eseriniz gibi içerisinde ince detaylar barındıran şarkılar heba olmamış olur.

Bu konuyu , başka bir şarkınız için yine bu başlık altında daha önceleri dile getirdiğimi hatırlıyorum.

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (27 Mart 2017 Saat 12:54 ) değiştirilmiştir.