NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1814 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuçtan sayfa başı 80 ile 89 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yarı Profesyönel Stüdyo Donanım Tavsiyeniz

Bu konu 15710 kez görüntülendi 88 yorum aldı ...

Yarı Profesyönel Stüdyo Donanım Tavsiyeniz 15710 Reviews

Konuyu değerlendir: Yarı Profesyönel Stüdyo Donanım Tavsiyeniz

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 15710 kez incelendi.

Abdulcelil kardeşim,

Bu arada bir şeyi netleştirmek istiyorum. Senin Integra'nın yanına alacağın aletin , muhakkak bir arranger klavye olması mı gerekiyor ? Gerçi senin anlattıklarından öyle anlaşılıyor ama tekrar teyit etmek ihtiyacını hissettim.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdulcelil kardeşim,

Bu arada bir şeyi netleştirmek istiyorum. Senin Integra'nın yanına alacağın aletin , muhakkak bir arranger klavye olması mı gerekiyor ? Gerçi senin anlattıklarından öyle anlaşılıyor ama tekrar teyit etmek ihtiyacını hissettim.
    Üstadım gerçeği söylemek gerekirse kafam çok karışık. İntegrayı hazırdaki UMX610 ile kullansamda kullanmasamda fiyat / performans bir orga ihtiyacım olacak diyeyim.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı ESBAB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur hocam art için sizin deneyim ve tecrübelerinizle kararımı sabitledim dijital olmayanınıda seçeriz ama 5600 ile Art yi yer değiştirebileceğimi mi kasdettiniz anlamadım. sE X1 i bağlama kayıtları için çok övmüşlerdi şahsi bir tecrübem olmadı ve siz preamp düşüncemi erteleyeceksem z5600a yı seçebileceğimi söylemişsiniz gibi algılıyorum.
    Eğer doğru anlamışsam Art yi erteleyip Mehmet Hocamın dediği gibi klavye ye ayıracağım bütçeyi arttırayım

Mehmet hocam bu arada acelem yok... Ben uzun soluklu kullanmak için alacağım şeyler için beklemeyide uzun soluklu gerçekleştiriyorum
    Hocam biraz tercih meselesi diyelim. Şimdi elinizde normal solid bir condenser mikrofon varsa ve hem ses kartınızın dahili preampları iyiyse, hem de harici lambalı preampınız varsa, kaydettiğiniz seçeneğe göre preamp değişimi ile farklı tonlar alabilirsiniz. Mesela ben tiz karakterdeki curayı rode nt5 ve dahili rme ya da harici focusrite preamp'la kaydetmek isterim. Ama bass karakterli olmasını istediğim yumuşak sound aradığım bir enstrumanı da art+c214 ya da z3300a ile kaydederim. Bu işlerde bir ingiliz anahtarı olmaz malesef Ha derseniz ki ben Rode K2 alıp takarım UFX'e nt5leri de ufx'e girer kullanırım, o da daha uygun fiyatlı bir çözüm olur. Yani tercih meselesi, büyük diyaframda mikrofon kararınızı verin bence çünkü preamp seçiminizi o etkileyecek. z3300a+art ikilisinden alacağınız soundu ufx+K2 ya da z5600a ikilisinden alabileceğinize garanti veremem, ama yüksek ihtimal benzer sonuçlar alacaksınız. çünkü hem K2 hem de z5600a ciddi studyo kayıtları için üretilmiş profosyonel ekipmanlardır. Misal nt2a ile K2 arasında dağlar kadar fark var, sebebi nt2a proje studyoları için tasarlanmış, K2 ise pro studyolarda kullanılabilen lambalı bir cihazdır. Kafanız karışmasın hocam, çok farklar yok bence arada. z3300a'yı artık piyasada bulamayacağınız için K2 ve z5600a'ya yönlendiriyorum bir yandan sizi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

2.el piyasasında 350-400.- TL civarında bir değerinin olabileceğini tahmin ediyorum. Gerçi bu paraya satmağa değer mi , o da ayrı bir konu. Gerekirse bir kenarda dursun diye düşünülebilir.

Yalnız bu arada benim bir şey dikkatimi çekti. Gerek microARRANGER'da gerekse PA-500' de ; controller olarak açık bir şekilde sustain pedalın kullanılabilirliği konusunda net bir ifade göremedim. Normalde üretici firmalar sustain pedal konusunu web page'lerinde sarih bir şekilde belirtirler. Ancak KorgUsa sayfasında ben bu konuyu açık bir şekilde göremedim. Gerçi sustain pedalının kullanılamaması çok tuhaf bir durum olur ama gerçekten öyle mi? Eğer gerçekten öyle ise ; benim PA-500 önerim geçerliliğini otomatikman yitirir. Dolayısıyla bu konuları iyi araştırmak lazım.

Bence acele etme dostum . Biraz bu işe kafa yoralım. Tabii bu arada bütçeni biraz arttırabilsen işler kolaylaşacak ama....
    Üstadım selamlar,

PA500'de sustain pedal girişi mevcut. Görsel ekliyorum, "damper pedal" olarak isimlendirmişler.

Madem Micro Arranger ile ilgili top bana atılmış cevap vereyim o zaman...
    Cihazla ilgili inceleme ve görüşlerim aşağıda yer alıyor;
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Micro Arranger ilginç bir cihaz gerçekten. Lakin burada dostumun düşündüğü setup da "bunun burada ne işi var" diye düşündürtecek cinsten.
    Bakın ben bu cihazla çok rahatlıkla sahne yaparım, düğün,eğlence v.s çalarım ki bir defasında da yaptım zaten.
    Fakat benim bu aleti alma nedenlerim çok farklı. Malumunuz asıl işim klavye çalmak benim. Sırf elimin altında bir ritmli klavye olsun hemde KORG olsun diye aldım ben bu cihazı...Stüdyoculuğa pek gitmez işin doğrusu.Hatta bana göre PA500 ve benzerlerinin de yeri yok bu setup da...
    Daha ciddi ve synth özellikleri olan bir cihaz lazım sana Hocam.
    Mox6 gibi, integra gibi, Korg Chrome gibi, Roland Fantom serisi gibi...
    Tabii benim kullandığım gibi kullanmak arzusundaysanız o başka tabii...

Ch.

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Micro Arranger ilginç bir cihaz gerçekten. Lakin burada dostumun düşündüğü setup da "bunun burada ne işi var" diye düşündürtecek cinsten.
    Bakın ben bu cihazla çok rahatlıkla sahne yaparım, düğün,eğlence v.s çalarım ki bir defasında da yaptım zaten.
    Fakat benim bu aleti alma nedenlerim çok farklı. Malumunuz asıl işim klavye çalmak benim. Sırf elimin altında bir ritmli klavye olsun hemde KORG olsun diye aldım ben bu cihazı...Stüdyoculuğa pek gitmez işin doğrusu.Hatta bana göre PA500 ve benzerlerinin de yeri yok bu setup da...

Ch.
    Bahadır Hocam,

Bence de bu setup'ta daha iyi bir synth olması lazım. Ama @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... dostumuzun da kullanım amacı o şekilde gibi sanki. Sahnede de kullanırım diyordu. Yukarıda integra demişsiniz ama zaten bu cihazı integranın yanında master klavye olarak kullanmak istiyor anladığım kadarıyla.

Saygılar,
    Tezcan

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ch.
    Bahadır Dostum,

Esbab dostumuz microARRANGER ve Roland İntegra-7 satın almayı planlamış.

MicroARRANGER arkadaşımıza pratik olmaz diye , ben PA-500 önerdim. Bu öneriyi yaparken de şu hususları göz önünde bulundurdum :

1-Dostumuz anladığım kadarıyla Korg sound'u istiyor.
    2-Alacağı cihazda ritim de olmasını istiyor.
    3-Alacağı cihazı sahnede de kullanabilmek istiyor.
    4-Bütçesi 1700.-TL civarında.

Şimdi bu kriterler ışığında ben de ona dedim ki;

MicroARRANGER düşüncenden vazgeç. Onun yerine aynı bütçelerde olan PA-500 al.

Bu şekilde ;

1-Hem ritimli bir Korg klavyen olur.
    2-Hem sahnede de kullanabileceğin bir cihazın olur.
    3-Hem microARRANGER'ın küçük tuş dezavantajından kurtulmuş olursun.
    4-Hem de stüdyoda Integra'yı midileyerek kullanabileceğin bir cihazın olur.

Tüm yazılardan alıntı yapmaktansa kısaca toplu cevap vereyim.
    microARRANGER i seçerken en çok etkilendiğim husus bahadır hocamın verdiği linki daha önceden okumuş olmamdı. Çünkü amacım onuda Mehmed Hocamında dediği gibiydi

Esbab dostumuz microARRANGER ve Roland İntegra-7 satın almayı planlamış.

1-Hem ritimli bir ......klavyen olur.
    2-Hem sahnede de kullanabileceğin bir cihazın olur.
    4-Hem de stüdyoda Integra'yı midileyerek kullanabileceğin bir cihazın olur.
    Forumda klavyeler ile ilgili okuduklarımdan kafam karıştığından direkt ekonomik olanı seçmiştim.
    Korg olması şart değil Fiyatıda 2500 e kadar çıkarabilirim.
    Mikrofonlardan sE X1 i iptal ettim, uğur hocamında yorumlarını aldıktan sonra UFX in yanına z5600 mkII' almak üzere "z3300a" iptal edip "ART MPA II" yi de ertelersem klavyeye ayıracağım bütçe değişebilir. O yüzden alternatifli tavsiyede bulunabilirsiniz.
    Biri 2500TL diğeri bir üst seviye/versiyon şeklinde...

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

microARRANGER i seçerken en çok etkilendiğim husus bahadır hocamın verdiği linki daha önceden okumuş olmamdı. Çünkü amacım onuda Mehmed Hocamında dediği gibiydi

Forumda klavyeler ile ilgili okuduklarımdan kafam karıştığından direkt ekonomik olanı seçmiştim.
    Mikrofonlardan sE X1 i iptal ettim, uğur hocamında yorumlarını aldıktan sonra UFX in yanına z5600 mkII' almak üzere "z3300a" iptal edip "ART MPA II" yi de ertelersem klavyeye ayıracağım bütçe değişebilir. O yüzden alternatifli tavsiyede bulunabilirsiniz.
    Sizin de kanınıza girip bir Yamaha MOX aldıralım o zaman hocam

hocam z3300a artık karaborsada , son üretimlerini de thomann'da görmüştüm, orada da tükenmiş artık bulmak zor. Bu nedenle sizi alternatiflere yönlendirdim, yoksa z3300a'dan bi memnuniyetsizliğim yoktur, daha uzun yıllar benimle o inşallah UFX aldığınızda zaten çevirici ve preampları oldukça iyi bir ürün alıyorsunuz. Bütçenizi de tutumlu kullanmak adına dahili solid preamplarla lambalı mikrofon kombinasyonunu önerdim. Zaten elinizde SP c1 var, o da bayan vokallerde çok tercih edilen parlak-tiz karakterli bir mikrofon. K2 ya da z5600a ' ya ek olarak bir çift nt5 + sm57 de alırsanız alet çantanız oldukça kaliteli olur. Her ses kaynağına hizmet sunmanız adına bu set up'ı önerdim.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770