NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1344 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 16 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Thomann'dan Alışveriş

Bu konu 8061 kez görüntülendi 15 yorum aldı ...

Thomann'dan Alışveriş 8061 Reviews

Konuyu değerlendir: Thomann'dan Alışveriş

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8061 kez incelendi.

Thomann'dan Alışveriş

merhabalar. ben thomamm'dan ürün satın almak istiyorum. ürünü satın aldıktan sonraki vergi gümrük işlemleri nelerdir? herhangi bir sorun yaşar mıyım? yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntı osahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar. ben thomamm'dan ürün satın almak istiyorum. ürünü satın aldıktan sonraki vergi gümrük işlemleri nelerdir? herhangi bir sorun yaşar mıyım? yardımlarınızı bekliyorum.
    Foruma hoş geldiniz..Kısaca şöyle izah edeyim..Thomann da ne fiyat görüyorsanız size maliyeti aşağı yukarı o oluyor..Yani bir ürün thomann da 1000 Euro ise size maliyeti vergiler dahil 2850 TL oluyor..Thomann da kargo kısmına Türkiye yi işaretlediğiniz zaman % 18 liste fiyatından indirim yapıyor, sizde o indirimi gümrükte ödüyorsunuz..Yani sonuç olarak maliyeti liste fiyatı oluyor..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

hoşbulduk. ürünün takibini nasıl sağlarım? ürün gümrükte kalacağı için ürünü benim almam gerekir değil mi? bu sebeple ürünün gümrükte olduğunu nasıl öğrenirim ve ürün ne kadar sürede elime ulaşır?

hoşbulduk. ürünün takibini nasıl sağlarım? ürün gümrükte kalacağı için ürünü benim almam gerekir değil mi? bu sebeple ürünün gümrükte olduğunu nasıl öğrenirim ve ürün ne kadar sürede elime ulaşır?
    Sanırım DHL ile gönderim yapıyorlar..Takip numarası ile DHL in sitesinden takip edebilirsiniz..Zaten gelince DHL sizi arayacaktır..Gidip vergilerini ödeyip teslim alırsınız..Ptt kargo gibi geçte gelmiyor..En geç 1 haftada ulaşıyor..Bazen 4 günde geldiği de oluyor..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

teşekkürler. belirli bir ücret üstündeki ürünler için kargo ücretsiz olmuyor anladığım kadarıyla. buradaki bazı ürünlerin fiyatı türkiye pazarının yarısı kadar. bu durumda ürün getirtmek cok daha mantiklı duruyor.

teşekkürler. belirli bir ücret üstündeki ürünler için kargo ücretsiz olmuyor anladığım kadarıyla. buradaki bazı ürünlerin fiyatı türkiye pazarının yarısı kadar. bu durumda ürün getirtmek cok daha mantiklı duruyor.
    Kargo ücreti standart 30 euro..Evet ürünler baya uyguna geliyor..Özellikle bazı ürünler çok uygun..Ama ürün almadan önce aynı ürünü Compel, Bl Müzik ve Akalın dan da sorunuz..Çoğu zaman % 20 civarında iskonto alabiliyorsunuz, bazen bu oran daha da yukarı çıkabiliyor..O zaman pek cazibesi kalmıyor thomann nın..

Geçen sene Thomann alışveriş yapmıştım, takibi için bir numara veriyorlar, Türkiye'ye geldiği günü çok rahat takip edebilirsin, benim siparişim PTT yurt dışı bölümüne gelmişti İstanbul da cevizlibağ yakınındaydı yanılmıyorsam, İstanbul dışından alanlar için sıkıntı olabilir onu bir PTT ye sor derim, sonra ürünü teslim almak için İstanbula gitmek zorunda kalma dostum.

İstanbul dışı alanlar da sorun değil Taner hocam, ben Samsun'da ptt'den teslim aldım sorunsuzca geldi. thomann'ın yurt dışı kargoları DHL ile Türkiye'ye geliyor, PTT ile vergilendirme ve teslim işleri halledeiliyor. Fiyat olarak da bir ürüne thomann'daki fiyat+30 euro ödenmiş oluyor toplamda...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Bahadır hocam biliyorsun avrupa ve Amerika da sebep göstermeksizin 30 gün içinde iade garantisi var..B-Stock ürünler kullanıcıların k£yfi olarak iade ettiği ürünler oluyor..Ambalajı yıpranmamış ve Thomann tarafından iade sürecinden sonra tekrardan testlerden geçirilmiş ürünler..Yani sana geldiğinde yine full ambalajlı geliyor ve halen thomann tarafından 3 yıl garantili oluyor..

Konu ugur86 tarafından (10 Ekim 2014 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

Bu Konu için Etiketler