NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 314 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 35 Toplam 36 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 SonuncuSonuncu
Toplam 341 adet sonuçtan sayfa başı 350 ile 351 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Sahibinden.com Fırsat İlanları

Bu konu 45109 kez görüntülendi 350 yorum aldı ...

Sahibinden.com Fırsat İlanları 45109 Reviews

Konuyu değerlendir: Sahibinden.com Fırsat İlanları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 45109 kez incelendi.

Lynx Aurora ile Lynx Hilo'nun kalitesi aynı diyemeyiz. Bu farkı ne derece home stüdyocu ya da son kullanıcı duyar ya da duymaz bilemem. Malum herkesin evinde müzik seti yok.Bu pahalılık da kulaklık ve telefon insanların müzik dinleme aracı.

Mehmet abi sence

Pure2 ile Eclipse hangisi daha kaliteli? Aralarında ne gibi farklılık olabilir? Farklılık varsa hangisine daha iyi diyebiliriz? Ya da ikisi aynı diyebilir miyiz? Bu fark ne derece duyulabilir?

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

gerçekten fark fark edilir gibiyse Neve 8816 mixer için 8 tane Antelope Audio Pure 2 almamı önerir misin?

Bu yazıları türkçeye çevirip okuduktan sonra sadece şunu söyleyebilirim.

Doğru saat ayarı ve hesaplamalar kullanılırsa sesin aslına ve doğruluğuna çok yaklaşılır.Hangi firmanın hesaplamasının ve algoritmasının daha doğru olduğuna tartışılır.

Geriye sadece bir gerçek kalır. Kaliteli componentler kaliteyi getirir.

Pure2

Hilo

Aurora 16

Aralarındaki fark ne kadar?

Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (04 Mayıs 2017 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir.

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ama şöyle de bir şey var Hilo ile aurora bi tanesi 2 kanal bi tanesi 8 ama hilo dokunmatik ekran özelliği var aurora da yok bu da fiyatı belirlemekte etken yani olay sadece 2 kanal 10 bin tl 8 kanal da 10 bin tl ise 2 kanal kaliteli 5 bin tl 8 kanal kalitesiz ki 10 bin tl yapmışlar yani onunda kanalı bin tl diye analiz etmekde bana pek doğru gelmiyor çünkü lynx şirketinin hilo modeline koyduğu dokunmatik ekran özelliğinin kendisine maliyetini bilemeyiz demek istediğim şu karşılaştırılan 2 ürün tamamen aynı özelliklere sahip olup sadece kanal sayısı farklı olsa evet kanal sayısı daha az olan daha kalitelidir ama başka özellikler var ve bunlar da fiyatı etkiliyor aynı şekilde pure 2 ile orion 32 örnek veriyorum (bu konuda sizler kadar detaylı bilgiye sahip değilim) pure 2'de uzaktan kumanda özelliği vardır orion 32 de yoktur ama fiyatları aynıdır her ürün kendine has özellikle geldiği için daha geniş bakmak lazım diye düşünüyorum.
    Abdullah,

Ben yukarıdaki söylemimi tamamen fiyattan bağımsız bir şekilde söyledim. Bir kere onu belirtmeliyim. Benim vurgulamak istediğim husus ; iki kanallı mastering grade çeviricilerin , multi kanallı çeviricilere göre daha kaliteli netice vermesi. Bu bence tamamen teknik bir sonuç.

Örneğin senin verdiğin misalden gidelim : Antelope Pure2 ve Antelope Orion32. Biri 2 kanallı diğeri 32 kanallı AD/DA konvertör. İkisininde Türkiye fiyatları 2950 euro. İki cihazda da dokunmatik ekran, uzaktan kumanda vs. yok.

Bu iki cihazın örneğin dynamic range değerlerine bakalım :

Orion32

ADC 118 dB
    DAC 118 dB

Pure2

ADC 122 dB
    DAC 127 dB

Gördüğün gibi sırf dynamic range değeri açısından bile arada ciddi bir fark var. Bu yüzden ; Pure2 iki kanallı olmasına rağmen 32 kanallı ile aynı fiyat seviyesinde ve bu yüzden Pure2 mastering grade konvertör olarak tanımlanıyor.

abdullahatalan Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lynx Aurora ile Lynx Hilo'nun kalitesi aynı diyemeyiz. Bu farkı ne derece home stüdyocu ya da son kullanıcı duyar ya da duymaz bilemem. Malum herkesin evinde müzik seti yok.Bu pahalılık da kulaklık ve telefon insanların müzik dinleme aracı.

Mehmet abi sence

Pure2 ile Eclipse hangisi daha kaliteli? Aralarında ne gibi farklılık olabilir? Farklılık varsa hangisine daha iyi diyebiliriz? Ya da ikisi aynı diyebilir miyiz? Bu fark ne derece duyulabilir?

gerçekten fark fark edilir gibiyse Neve 8816 mixer için 8 tane Antelope Audio Pure 2 almamı önerir misin?

Bu yazıları türkçeye çevirip okuduktan sonra sadece şunu söyleyebilirim.

Doğru saat ayarı ve hesaplamalar kullanılırsa sesin aslına ve doğruluğuna çok yaklaşılır.Hangi firmanın hesaplamasının ve algoritmasının daha doğru olduğuna tartışılır.

Geriye sadece bir gerçek kalır. Kaliteli componentler kaliteyi getirir.

Pure2

Hilo

Aurora 16

Aralarındaki fark ne kadar?
    Seyit'ciğim ,

Tabii ki Eclipse , Pure2'ye göre daha üst düzey bir cihaz. Bir kere 384 kHz'de çalışabiliyor. Clock sistemi daha farklı. ( 64 bit ) . Dynamic range değerleri bir tık daha iyi. Benzeşen tarafları sanırım sadece ADC katı. Çünkü Antelope Audio'nun ifadesine göre ; Pure2'nin ADC katı Eclipse'den alınmış.

Aralarında fark var mıdır ? Bu kadar teknik farklılıktan sonra , illa ki olacaktır. Yoksa insanlar Eclipse'e niye 3 katı fiyat ödesinler. Bu arada ; aralarındaki fark 3 misli fiyatı makul kılıyor mu , onu tam olarak değerlendiremiyorum. Esasında Toygar Işıklı'nın Kurt Seyit ve Şura dizisi için yaptığı müziklerin Eclipse ile kayıt ve proses edildiğini biliyorum. O müzikler internetten bulunabiliyor. O müzikleri dinleyebilirsen üç aşağı beş yukarı muhtemelen sana bir fikir verecektir diye düşünüyorum.

Neve 8816 mikser için niye 8 adet Pure2 almayı düşündün onu tam olarak çözemedim. Yani şunu mu demek istiyorsun : Ben elimdeki Mytek ve Lynx'u satayım onun yerine 8 adet Pure2 alayım ? Bence pek bir mantığı yok. Çok pahallıya gelir bir kere. Onu öyle yapacağına alırsın bir tane Apogee Symphony MKII mesela.

Bir adet Pure2 alıp, onu mevcut zincirinin sonuna koyup , mastering aşamasında kullanmak daha mantıklı değil mi ?

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (04 Mayıs 2017 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

isterseniz başka yerden devam edelim abiler yoksa @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hepimizi bloklayacak

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Apogee Symphony MKII değil mk1 (gri olan) gayet yeterlidir.

Pure2 mastering aşamasında kullanmak mantıklı bence.Yine de Apogee Symphony MKI yeterlidir diyorum. Film müzikleri için sonic kalite ne kadar olmalı, film müziğine Eclipse ne katar? Biraz düşünmek ve test etmek lazım. Toplumun geneli film ve dizi seyrederken hi-end odalarda seyretmiyor.Sinema salonlarının çoğunun hi-end olduğunu düşünmüyorum.Ortalama 3000-5000 dolar verilerek alınan led televizyonların hoparlörlerinin verdiği frakans spectrumu ve sonic kalitesi belli.

Dedim ya konu zevk ve özen olunca insan her şeyin en iyisini ister. Eclipse sahibi olmak istermiydin diye sorsan isterdim. Ama sınırlı bütçe ve başka şeylere de bütçe ayrılacaksa o zaman farklı düşünürüm.Apogee Symphony MKI sonic kalite ya da başka yönlerden olsun her şeye kadirdir.

Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (04 Mayıs 2017 Saat 23:10 ) değiştirilmiştir.

Mehmet abi bir sürü güzel ve kaliteli cihazlar var.Antelope audio bunlardan biri. Saygın firma, hi end ürünleri var. Antelope Audio 10MX clock kalitesi dünyada kendini ispatlamış vaziyette. Tabi Antelope Audio gibi bir çok saygın firma var. Pure2 ve Apogee Symphony MKI arasında dac-adc yönünden kalite farkı değil de farklılık vardır.Bel ki bir nebze biri diğerinden mastering için daha uygundur.Tabi diğer ismini zikretmediğimiz firmaların ürünleri de var. 1980 li ve 90 lı yıllarda 16 - 18 - 20 bit çeviriciler ile dünyaya damgasını vurmuş grup ve sanatçılar var.Böyle konuşunca aklıma şöyle bir link geldi.

gitarist1975 Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

bir donemin studyo klasiği olan ama ulkemizde pek tutulmayan sony kulaklık fiyat gayet uygun

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Adam a5x ler 600 tl resimde temiz görünüyor get açarsa bence parası olan kaçırmasın

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Yok paraya konulan ilanlara atlamayın arkadaşlar, daha geçen gün 750 liraya ns10m koymuş birisi, sakın ola elden almadan yada get açtırmadan almayın dedim, ona rağmen biri atlamış eft yapmış, sonra da orada dolandırıldım diye ağlıyor, yapmayın dikkat edin arkadaşlar.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok paraya konulan ilanlara atlamayın arkadaşlar, daha geçen gün 750 liraya ns10m koymuş birisi, sakın ola elden almadan yada get açtırmadan almayın dedim, ona rağmen biri atlamış eft yapmış, sonra da orada dolandırıldım diye ağlıyor, yapmayın dikkat edin arkadaşlar.
    bende onu dedim abi yok paraya konulan ilanlardan get açılanı bulup temiz olduğuna karar verince kaçırmamak gerek.Ama şu var benim yada bi başkasının bulduğu uygun fiyatlı ürünlerin hepsini, bulana güvenip sorgusuz sualsiz almasın kimse zaten burda dolandırılacak potansiyelde kimse yok ama ben sadece sitede gezerken uygun olanı yazıyorum buraya ürün alırken 0 bile olsa dikkat etmek gerek