+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 30 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Rme babyface

Bu konu 8627 kez görüntülendi 29 yorum aldı ...

Rme babyface 8627 Reviews

Konuyu değerlendir: Rme babyface

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8627 kez incelendi.

Rme babyface

Merhaba değerli forum üyeleri. Uzun bir süredir kullandığım RME Babyface ile ilgili artık inceleme yazma vakti geldi de geçti bile

Öncelikle ses kartı kronolojim; Alesis > M-Audio > Presonus > Focusrite > RME şeklindedir. Her upgrade daha iyiye götürdü ama en ciddi aralığa Focusrite ve RME sahip.

İlk izlenim; ses kartını ilk çalıştırıp birkaç proje açtım ve tekrar dinledim, sanki daha önce hissedilmeyen frekanslar ben buradayım demeye başladı Netleşmenin yanında genel bi dinamik aralık artışı da söz konusu, usb'den beslenmesine rağmen o kadar güçlü ki!! Sound aynen mantar yiyen mario gibi oldu Sonuç olarak uzunca bir zaman bi upgrade ihtiyacı hissettirmeyeceğine eminim. Hep söylerim işime yaramayacak fazladan bir sürü kanala sahip cihaza 2000 tl vereceğime işime yeten iki kanallı bir alete 2000 tl veririm daha iyi, sebebi de kanal başına düşen maliyet mantığıdır...

Kullanım Kolaylığı : Totalmix arayüzü ilk başta azcık karışık gelse de alıştıktan sonra herşey çok pratik, çoklu mute ve solo fonksiyonları, yönlendirme esnekliği, digital meter'lar, gain ve level kontrolleri gayet şık bir arayüzle bizi karşılıyor. Dahili DSP sayesinde monitoring esnasında "Sıfır Gecikmeli EQ ve Reverb" kullanmak mümkün. İsterseniz sesi duyulduğu haliyle yani efektli olarak da kaydedebiliyorsunuz ama benim mix mantığıma uymadığından tercih etmiyorum, sadece monitoring amaçlı kullanıyorum. Bunun yarattığı en güzel kolaylık da, her açtığınız kanala DAW içerisinden sürekli reverb ekleme zahmetine girmiyorsunuz.

Ses Kalitesi : Bu başlık iki bölümde incelenebilir, preamp ve AD/DA converter...
    Dahili preamp'ları oldukça transparan, sesi renklendirmeden oldukça natural bir formda duyuracak şekilde optimize edilmiş. Tabiki gürültü "sıfır", kaliteli bir kablo ve akustik düzenlemeli bir ortamda gain'i yüksek de tutsanız hiçbir parazit veya hısss şeklinde devre gürültüsü yok. Üst seviye bir preamp ile takviye yapmayacaksanız giriş seviyesi preamplar boşa para harcamanıza gerek yok, Babyface'in dahili preamplarından iyi sonuç vermeyecektir... Zevkinize göre iyi bir lambalı preampı da karakter ve renk katma amaçlı babyface'inize kombine ederseniz güzel sonuçlar alacağınıza eminim.
    AD/DA Converter ' ları ise bildiğiniz gibi dünya standartlarında, RME SteadyClock teknolojisi sayesinde son derece kararlı ve sertliği önleyen yumuşak-berrak bir sound elde etmenizi sağlamaktadır. Kulaklık çıkışı ise ayrı bi DA katına sahip ve hem cihazda hem de breakout kablosunda iki ayrı çıkış mevcut (ayrı kontrol edilemiyor). Uzun yıllardır edindiğim tecrübeye göre kaydettiğinizi yazılıma en iyi şekilde aktarmaz ve oradan dinlerken de mükemmel şekilde duymazsanız sağlıklı proje ve mixlerden bahsedilemez...

Stabilite konusunu da es geçmemek gerekir, zira RME Driver konusunda kendine has teknolojilere sahip ve kartları son derece stabil ve sorunsuz çalışıyor. Daha önce alesis ve presonus'ta yaşadığım sistem kasılmaları vs. RME'de hiç olmadı, kuzu gibi sessiz sakin işini yapıyor siz de müziğinize odaklanıyor, donanım sorunlarıyla uğraşmaktan teknik servis haline gelmiyorsunuz Gecikme değerleri de çok iyi düzeyde, zaten monitoring'de dsp kullanıyorsunuz ama oldu da plugin ile distortion vs. kullanmak istediniz, software monitoring'te de 44.1khz ve 256 buffer'da dahi 10 ms'nin altında çalışıyor. 50 kanallı mixte dahi buffer'ı 256da bıraktım hiç bir çıt-pıt kesilme kasma duymadım

Malzeme ve İşçilik : Çok dayanıklı bir aliminyum kasaya ve metalik boyaya sahip, ben gri olanı tercih ettim çünkü forumlarda mavi olanlarda dış boyanın opak olması nedeniyle aşınmanın daha kolay olduğunu okudum, ayrıca görünüş olarak da grisi daha hoşuma gidiyor Üzerinde gelen kablolar çok kaliteli, herhangi bi değişim ihtiyacı hissettirmiyor.

BL Müzik'te şu an fiyatı 2150 tl ama arayıp güzel bir pazarlıkla nakitte güzel indirimler alabilirsiniz... Bu fiyat aralığında kesinlikle rakipsiz bir cihaz, bütçeniz uygunsa mutlaka herşeyden önce ses arabiriminize yatırım yapın, çünkü stüdyonun kalbi odur...

Bu da ufak bir poz
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    • Dosya tipi: jpeg rme.jpeg (20.3 KB (Kilobyte), 44 Kez İndirilmiş)
    Konu ugur86 tarafından (17 Temmuz 2014 Saat 18:54 ) değiştirilmiştir.
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Uğur Bey daha öncede başka forumlarda yazılarınıza denk gelmiştim.Bunu burada belirtmek istiyorum: 3 milyarlık kısıtlı bir bütcem var. Siz 1000 tl üstünde ses kartları için bu ses kartını önermiştiniz.Uyumlu olması açısından ev için kullanabileceğim bu ses kartının yanına ne alabilirim?

Alıntı gheddostar27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur Bey daha öncede başka forumlarda yazılarınıza denk gelmiştim.Bunu burada belirtmek istiyorum: 3 milyarlık kısıtlı bir bütcem var. Siz 1000 tl üstünde ses kartları için bu ses kartını önermiştiniz.Uyumlu olması açısından ev için kullanabileceğim bu ses kartının yanına ne alabilirim?
    Dostum RME Babyface iyi preampları ve süper çeviricileri kompakt kasada birleştiren bir kart. Fiyat aralığında da en iyi olduğuna dair yorumlar alıyor yerli-yabancı forumlarda, bütçen biraz kısıtlı yalnız, rode nt1a ya da sE-x1 gibi bir mikrofon ve yamaha hs50 gibi monitörler alabilirsin ancak o bütçelerde. ev ortamının yalıtımı ve akustik yapısı nasıl, condenser mikrofon gürültü götürmez bilgin olsun.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Dinamik bir mikrofondan yana seçimi kullanırsam bu hangisinden yana olmalıdır?

Alıntı gheddostar27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Dinamik bir mikrofondan yana seçimi kullanırsam bu hangisinden yana olmalıdır?
    Enstruman için sm57 olabilir, shure ve akg'ler gayet iyi, sennheiser'lara da bakın. dinamik mikrofonlar gürültü riski olan ortamlarda daha doğru bir seçim, ama kayıt ortamınız sessiz ise condenser da alabilirsiniz.

Çarşamba günü bende kavuşuyorum bebeğimebakalım tc electronic konnekt 6 ile ne kadar fark olacak kayıtlarda

MacbookPro i5 / Dynaudio DB50M / Se z3300a / RME Babyface / Art Pro Mpa II (Thungsol&Mullard)/
    İrig K.e.y
    Enstrumanlar : Epiphone Les Paul Standart, Cort AD810 Nat , Aria AK30,
    Yamaha Viyolonsel,Keman

Alıntı ByCellist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çarşamba günü bende kavuşuyorum bebeğimebakalım tc electronic konnekt 6 ile ne kadar fark olacak kayıtlarda
    Dostum bence ciddi fark duyacaksın. Hayırlı olsun.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Ses kartı bugün elime ulaştı. Gerçekten harika.Bir çok detayı çok net duyabiliyorum.Akustik gitarda nasıl bir eq ayarı,vokalde nasıl bir effect kullanıldığını.Gerçekten söylendiği kadar varmış.Bu arada bir kaç sorum olacaktı. Kulaklığı Select tuşu ile seçip buyuk yuvarlak tuşa tıklayınca dim aktif hale geliyor buraya kadar problem yok. Ama Select tuşu ile in ya da out seçip dim tıklayınca monitörden gelen ses kesilmiyor.
    önceki ses kartımda Çivi jack kullandığım için kartın üzerinde bulunan kabloyla direkt monitöre bağladım.
    Yeni Kabloları bir iki güne alacağım. Sizce bu kablo nasıldır?
    Acaba dim tuşu monitörden gelen sesi neden kesmiyor ?Yardimci olursanız sevinirim.

Edit:TotalMix penceresinde Assign/Main Out/AN 1/2 seçinçe düzeldi.Bu menüde AN/AS/ ve PN seçenekleri var .<<bunlar ne iş yarıyor acaba?

Konu ByCellist tarafından (21 Mayıs 2015 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

Alıntı ByCellist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses kartı bugün elime ulaştı. Gerçekten harika.Bir çok detayı çok net duyabiliyorum.Akustik gitarda nasıl bir eq ayarı,vokalde nasıl bir effect kullanıldığını.Gerçekten söylendiği kadar varmış.Bu arada bir kaç sorum olacaktı. Kulaklığı Select tuşu ile seçip buyuk yuvarlak tuşa tıklayınca dim aktif hale geliyor buraya kadar problem yok. Ama Select tuşu ile in ya da out seçip dim tıklayınca monitörden gelen ses kesilmiyor.
    önceki ses kartımda Çivi jack kullandığım için kartın üzerinde bulunan kabloyla direkt monitöre bağladım.
    Yeni Kabloları bir iki güne alacağım. Sizce bu kablo nasıldır?
    Acaba dim tuşu monitörden gelen sesi neden kesmiyor ?Yardimci olursanız sevinirim.

Edit:TotalMix penceresinde Assign/Main Out/AN 1/2 seçinçe düzeldi.Bu menüde AN/AS/ ve PN seçenekleri var .<<bunlar ne iş yarıyor acaba?
    Hocam totalmix ilk bakışta biraz karışık gibi görünebiliyor. Ancak alışınca eliniz ayağınız oluyor desem yeridir, analog bir mixer pratiği veriyor size, yönlendirmeler, mono modda faz kontrolleri, oda akustiği ile ilgili yapay iyileştirmeler, dsp efektlerle desteklenen DAW'dan bağımsız monitoring alma gibi bir çok kolaylığı var. Kullanım kılavuzu görsel destekli zaten biraz kurcalamanızı tavsiye ederim. bir de channel layouts seçeneğinden kullanmayacağınız (misal dijital in-out'lar) kanallar varsa hide seçeneği ile totalmix arayüzünden kaldırın ki kalabalık yapmasın...

ProCab'lar gayet güzel, fiyat/performans oranı çok iyi diyebilirim, studyoda Dynaudio ve mon.cont. arasında kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.

Bu hafta ses problemini rme ile aşamadım. Normalde ses kartının sesini Kısık kullanıyorum. Ama pc yi açarken volume yükselmiş oluyor. Aynı sekilde pc açıldıktan sonra sesi kıssam bile cubase de çalıştığım projeyi açtığım da ses yine yükseliyor. Bir sey degil birden Muzik yüksek seste girince monitörleri Elime alacağım diye tırstım birazbu sorun neden kaynaklıdır acaba?

MacbookPro i5 / Dynaudio DB50M / Se z3300a / RME Babyface / Art Pro Mpa II (Thungsol&Mullard)/
    İrig K.e.y
    Enstrumanlar : Epiphone Les Paul Standart, Cort AD810 Nat , Aria AK30,
    Yamaha Viyolonsel,Keman