NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 698 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuçtan sayfa başı 50 ile 63 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Nacip Projeleri

Bu konu 10305 kez görüntülendi 62 yorum aldı ...

Nacip Projeleri 10305 Reviews

Konuyu değerlendir: Nacip Projeleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 10305 kez incelendi.

Abi hatalarımızı düzelterek yeniden düzenlemeniz bir harika olmuş ama Ne hikmetse sizin paylaşımları dinlemek için türlü taklalar atıyorum.

App Box telefonda kurulu olduğu halde ordan dinleyemiyorum, daha önceleri bilgisayar başına geçince ordan dinleyebiliyordum; son paylaşımınızı tuhaf bir şekilde bilgisayardan da dinleyemedim, indirdim M.player de de dinleyemedim son çare Cubase e aktarıp ordan dinledim

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hatalarımızı düzelterek yeniden düzenlemeniz bir harika olmuş ama Ne hikmetse sizin paylaşımları dinlemek için türlü taklalar atıyorum.

App Box telefonda kurulu olduğu halde ordan dinleyemiyorum, daha önceleri bilgisayar başına geçince ordan dinleyebiliyordum; son paylaşımınızı tuhaf bir şekilde bilgisayardan da dinleyemedim, indirdim M.player de de dinleyemedim son çare Cubase e aktarıp ordan dinledim
    Sevgili EsbaB ;

Konu bilgisayar olunca bu anlamda her türlü tuhaflıklar gelebiliyor başımıza...
    Neyseki halletmişsiniz.

EsbaB Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Müzik üretim atölyesi...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

8 ölçü 100 bpm wals 3/4 Dm/Dm/C/C/C/C/Dm/Dm

Dm : re fa la

C : do re mi

Kendilerini bu anlamda geliştirmek isteyen arkadaşlar için öneri :

Her ölçünün başlangıç ve bitiş notaları akorun içerdiği seslerden biri ile başlasın ve bitsin.

Örneğin; 1 ve 2. ölçülerde /re fa la/ notaları 3 4 5 6. ölçülerde /do mi sol/ notaları gibi...

9 ve 17 arasına ilk melodiyi ben yazıyorum. Katılımda bulunmak isteyen arkadaşlar ilk sekiz ölçüyü kopyalayıp üzerine kendi ezgilerini yazabilirler.

Deneyimli arkadaşların katkıları bu anlamda kendini geliştirmek isteyen diğer arkadaşlara örnek teşkil edecektir. Projeye sahip çıkarsanız sevinirim.

cgrzglr, EsbaB, Sativus, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Geçen günlerde Sabri Abiyle bir konuşmamızda, Sabri Abi buraya yazdıklarının benzerini bana da yazmıştı. Projenin başlangıcında nota bilmediğim için projeye katılamıyorum demiştim. Sağ olsun Sabri Abi'nin verdiği bu bilgiler sayesinde, paylaştığı ezginin üzerine basitçe bir şeyler ekleyebildim.

O bilgiler:

Sativus:

İyi geceler Abi. Bu ara foruma pek giremediğim için yazamadım ama projenin son hali çok güzel olmuş. Gitar ezgisinin üzerine yaratıcı fikirler eklemişsiniz elinize sağlık. Bir gün ben de sizin gibi besteler yapmak istiyorum
    nacib:

İyi geceler Sativus.

Projeye katkın için teşekkür ederim. Bence davul yazılımın güzel olmuştu.

Ritmik yapın sağlam olduğuna göre Melodik cümlelerde yazabilirsin.

Tek akorlu melodik cümleler paylaşmaktaki amacım da kendini bu anlamda geliştirmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak zaten.

Örneğin : Mi minör : mi sol si

Ne çalarsan çal ama her mezurun başı bu üç sesten biri ile başlasın ya da bitsin. Olay bu...

/1 3 5 /Matematik yani ve tabi duygular ama duygularımızı da bu matematiği kullanarak ifade ediyoruz.

Dene istersen aç alt yapıdaki ilk dört mezuru ve üzerine bir üflemeli ya da yaylı enstruman yazmaya çalış.

Sonra ister özel ister genel olsun paylaşırsan fikrimi söylerim...

Kolay gelsin....
    Bu bilgileri anlamaya çalışıp bir deneme yaptım.

Sativus:

Uyanınca hemen Cubase'i açtım. Söylediklerinizden anladığım kadarıyla yapmaya çalıştım. Bir tuhaflık var ama böyle bir şey oldu.
    nacib:

Aynen. Tuhaflık filan yok. Budur işte.

Alt yapı ritmik diye ritmik melodiler yazmana gerek yok. Bırak ritm aksın sen

mezurun başlarında mi sol ve si notalarını kullanarak kafana göre takıl.

Ne kadar çok seçenek olduğunu farkedeceksin. örnek vereyim: aşagıdaki her noktayı bir vuruş ve bir nota kabul edelim.:

Her biri 4 vuruşluk 4 mezur yani...

E.../G.../B.../G.../ Bunların içindeki her bir noktanın, yani vuruşların, yani notaların sürelerini, uzunluklarını

yani 4, 8, 16, 32 lik gibi varyasyonunu hesaba katarsak

4 mezurda bile ne kadar çok farklı müzik sözcükleri üretebilceğimizi sanırım anlarsın.

Çalıştığımız parçada bunun örnekleri var yine de bir kaç örnek daha vereyim. Bir kaç örnek daha vereyim :

Bu çok pratik bir anlatım oldu ama yararlı olmuştur sanırım.

Üretirsen benimle paylaşmaya devam edebilirsin.

Yazılar karışmasın diye konuşma balonlarına koydum, kötü duruyorsa değiştirebilirim.

Müzik üretimi yapamadığım için azalan hevesimi tazelemiş oldum Sabri Abi sayesinde.
    İlgi alakası için teşekkür ederim. Bu bilgileri benimle ve bizimle paylaştığı için de çok teşekkür ederim.

İkisi burada paylaşılan ezgi üzerine, ikisi internetten indirdiğim looplar'ın üzerine oluşan toplam 4 deneme. Sonuncusu La minör, la - do - mi yi verilen bilgilerde mi minördeki mantıkta kullandım, 1/3/5.. çizgilerine la - do yada mi notalarıyla başlamak şeklinde.

Konuşmaların arasında kaybolduysa bu da ilk denemem :

Notaların harf karşılıklarını ve piyanoda notaların yerlerini de öğrendim. Bunların üzerine denemeler yaparak, araştırarak kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.

Basitçe, böyle şeyler çıktı. Şimdi ilk fırsatta bu projeye katılacağım, bu sefer sadece kick - snare ile değil ama

cgrzglr, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, tezcankoray Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Sativus tarafından (05 Eylül 2016 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir.
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Bu çalışmada epey zorlandım. Ama güzel bir antrenman oldu, teşekkür ederim.
    Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım.

1- Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    2- Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

cgrzglr, EsbaB, nacib, tezcankoray Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi senin melodiye ikinci bir versiyon yaptım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB, nacib Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi senin melodiye ikinci bir versiyon yaptım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi, işin enteresan tarafı, senin melodinin bulunduğu mezurları kesip kaldırdım, giriş kısmını loop'a aldım ve kendi melodimi ürettiğimi zannediyordum İlk dinleyişte senin yazdığın melodi nasıl kafama yerleştiyse, resmen nota değerleri bile aynı ilk kısımda. İkinci döngüde birşeyler katmışım neyse ki

Devamını getireceğim, vaktim yetmedi abi

Saygılar,
    Tezcan

nacib Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Devamı da geldi, 40 mezur:

ses seviyesi biraz yüksek oldu sanırım, final düzenlemesi için normal seviyede çıktı alıp gönderirim @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abicim.

EsbaB, nacib, Sativus Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Mıdı kayıt önerileri.

Kulak bazen yanıltıcı olabilir.

Mıdı çalışmalarda key editör kullanılarak uyumsuz nota çakışmaları gözlemlenip ,düzeltilebilir.

Örnek :

Tezcan, resim paylaşamıyorum. Dosya içindeki resimleri açarsan incelemek isteyenler ayrıca dosya indirmek zorunda kalmaz.

Katılımlar için teşekkürler....

Sativus, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Abimizin bahsettiği key editör resimleri:

EsbaB Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: