NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 698 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 63 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Nacip Projeleri

Bu konu 10305 kez görüntülendi 62 yorum aldı ...

Nacip Projeleri 10305 Reviews

Konuyu değerlendir: Nacip Projeleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 10305 kez incelendi.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi,

8 mezur da benden olsun

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Senin çalışmana devam olarak mı yapacaktık tam emin olamadım. 4 mezur altyapı + 8 mezur benim eklediğim şekliyle yükledim.

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Katkı için teşekkür ederim.
    Tek akor içinde ve ritmde dolanıp durduğumuz için birbirlerini tamamlar nitelikte oluyorlar zaten.
    Eline sağlık.

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katkı için teşekkür ederim.
    Tek akor içinde ve ritmde dolanıp durduğumuz için birbirlerini tamamlar nitelikte oluyorlar zaten.
    Eline sağlık.
    Rica ederim abi. Asıl ben teşekkür ederim bu etkinliği başlattığın için

Aslında hızımı alamayıp birden fazla kanal ile birbiri içerisine geçmiş melodi oluşturacaktım ama o işlem en son haline getirilirken yapılır diye düşünerek girişmedim.

Bu arada; enstrüman çalmıyorum, ekipmanım yok diyen arkadaşlara ithafen
    Bu kısa, basit melodiyi oluştururken enstrüman kullanmadım, hatta midi klavye bile kullanmadım. Ses kartı da yok şu an. Sadece bir laptop ve Cubase'in sınırlı versiyonu AI'da bulunan Halion VSTi'yi kullandım sadece. Notaları çalmak için de, Transport panel'de bulunan "Virtual Keyboard" u kullandım (yani bilgisayar klavyesi ile çaldım).

Bu yüzden bahane üretmeyelim hiç boşuna

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Abi ben haftasonu uğraşmaya niyetliydim beni bana bırakmadılar, kısmet bu hafta sonu geç te olsa neden olmasın

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olayın Enstruman çalmayla bir ilişkisi yok.

Her mezur başında bir davul kick vursanız bile yeter..

Bir şekilde katkıda bulunun ve takipte olun yeter.

Özellikle piyanonun olduğu kısma ritmi bir türlü yakıştıramadım ama, benden bu kadar oluyor.

EsbaB, nacib, tezcankoray Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Öyle bir şeyin olmasını çok isterim. Forumda hiç konusu geçti mi bilmiyorum ama yıldan yıla forum albümü de yapılabilir. Herkes 1 şarkı yapar, yada aynı şarkı da birçok kişi ile düet olur.Albümün süresi çok uzun olup sıkmasın diye 9 - 10 şarkıdan oluşur albüm. Kimisi kapak fotoğrafını yapar, zamanı olan mixleri yapar v.s. Maksat ortak albümün olması. Güzel bir anı olur bence.

EsbaB, nacib Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Özellikle piyanonun olduğu kısma ritmi bir türlü yakıştıramadım ama, benden bu kadar oluyor.
    Satvus:

Sadece ilk dört ya da ilk dört mezuru katlayıp 8 mezurun üstüne davul yazıp kaydedersen ve indirebileceğimiz bir kanaldan paylaşırsan daha iyi olacak.

app.box gibi... Son halini vermek istediğimde davul kanalını ayrı kullanamıyorum yani...

Ya da şöyle yapalım. Ezgi üzerine yaptığımız kayıtları ayrı bir audio kanal olarak kayıt edip paylaşalım.

Konu nacib tarafından (17 Ağustos 2016 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.

Melodinin üzerine eklediğim ritm bu abi. Clyp'de indirmeye açabiliyoruz yüklediğimiz sesleri.

Ritmi tek dinleyince fark ettim aslında kickler ezgiye uygun değilmiş ama neyse