NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 856 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 16 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Oğluma

Bu konu 5096 kez görüntülendi 15 yorum aldı ...

Oğluma 5096 Reviews

Konuyu değerlendir: Oğluma

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5096 kez incelendi.

Oğluma

Arkadaşlar bu şarkıyı diğer başlığıma eklemek istemedim. Çünkü bunu demo olarak adlandırmak istemiyorum..Bunu bir babanın oğluna özlemini anlatmak için yazdığı bir durum olarak görmenizi rica ediyorum..Yani benim için bir şarkıdan daha fazlası..Bu şarkı çok güzel diye değil..
    13 sene evvel bir trafik kazasında kaybettiğim oğlum için yazdığım bir şarkıdır..Yaşasaydı şu anda 17 yaşında olacaktı evladım. Yıllarca sadece kendim çaldım kendim dinledim..Kimseye dinletmedim..Eşime bile daha birkaç sene önce dinlettim..Çok uzun zamandır bu şarkıyı yapmak istedim ama her defasında yüreğim kaldırmadı ve yapamadım..Ama sonunda iyi kötü yapabildim..Mix mastering armoni entrumanlar vs vs hiç dikkat etmedim..İçimden geldiği gibi, nasıl hissediyorsam öyle yaptım..Müziğin matematiği yerine, yüreğimin sesi ile yaptım..

Oğlum

Söz-Müzik-Düzenleme : Berk Tan

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

atilgan9999, Burak, EsbaB, Sativus, yiğitcan, Ünsal İçmez Şu üyeler, Bestematik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bir baba olarak duygularını tüm içtenliğimle paylaşıyorum kardeşim...

Bestematik - ait avatar

Bestematik

H:i, jS M Y #660 

Teşekkür ederim hocam..Allah hiç bir ana babaya bu acıyı yaşatmasın

EsbaB Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam ne düşündüğümü kelimelerle ifade etmeye çalışmak gerçekten çok zor...İşyerinde olmama rağmen gözlerimdeki yaşa hakim olamadım...
    Bir baba olarak neler hissettiğinizi ancak anlayabiliyorum ama düşünemiyorum...Adeta kelimeler boğazıma düğümlendi.
    Buram buram yaşanmışlık var bu parçada, buna bir çalışma demek haksızlık olur,çünkü bu yaşanmış bir hikaye...
    Hani "kocaman bir şarkı" derler ya işte bu o türden, bir şey söylemek yada söylemeye çalışmak gerçekten zor...
    Söylerken adeta yaşamışsınız, yüreğinizde kopan fırtınayı,yangını görmek güç değil...
    Tekrar başınız saolsun, Allah sabır versin...
    Söylenecek tek şey var; "yüreğinize sağlık"...
    Müsaadenizle bu konuyu sabitlemek istiyorum, bu hissiyatı herkesin duymasını istiyorum...

Ch.

EsbaB, yiğitcan Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Cho®dSolo tarafından (10 Nisan 2014 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ne düşündüğümü kelimelerle ifade etmeye çalışmak gerçekten çok zor...İşyerinde olmama rağmen gözlerimdeki yaşa hakim olamadım...
    Bir baba olarak neler hissettiğinizi ancak anlayabiliyorum ama düşünemiyorum...Adeta kelimeler boğazıma düğümlendi.
    Buram buram yaşanmışlık var bu parçada, buna bir çalışma demek haksızlık olur,çünkü bu yaşanmış bir hikaye...
    Hani "kocaman bir şarkı" derler ya işte bu o türden, bir şey söylemek yada söylemeye çalışmak gerçekten zor...
    Söylerken adeta yaşamışsınız, yüreğinizde kopan fırtınayı,yangını görmek güç değil...
    Tekrar başınız saolsun, Allah sabır versin...
    Söylenecek tek şey var; "yüreğinize sağlık"...
    Müsaadenizle bu konuyu sabitlemek istiyorum, bu hissiyatı herkesin duymasını istiyorum...

Ch.
    Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim Bahadır hocam..Allah kimseye evlat acısı vermesin..Keşke evladım hayatta olsaydı ve bende şarkılar yazmasaydım..Müsade sizin..

yiğitcan Şu üyeler, Bestematik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ne diyeyim sayın hocam darma duman ettiniz bizi, böyle özel bir bir şeyi Bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Hepimizin yaşamında yıkıcı şeyler oluyor, sizinkiyle kıyaslanmasada, bu hiç dinmeyecek bir keder belki ama şuna inanıyorum bu şarkıyı bitirebilmiş olmanız ve paylaşabilmeniz sizin adınıza büyük bir adım ve büyük bir aşama, kendinizi bir nebze daha iyi hissedebilmeniz için kazanılmış bir adım. dün odaklanabilecek durumda değildim o yüzden bugüne bıraktım,yalan söyleyemeyeceğim bende kendimi tutamadım, gerekten çok yoğun duygu içeriyor. Çok özel, çok güzel bir şarkı ( sebebini hikayesini görmezden gelsek-bilmesek bile ) Yüreğinize sağlık, hiç bir şey teselli edemez belki ama sabırlar diliyorum, Rabbim sevenleri cennette kavuştururmuş.

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar..Gerçekten bu şarkıyı yapmak ve burada paylaşmak benim için oldukça zordu..Belki 15 defa sildim yeniden yapmaya çalıştım..Uzun bir süre okuyamadım..Çok uzun zaman geçmesine rağmen bazı acılar körelmiyor..Şimdi 4 yaşında bir kızım var..Onun sayesinde tutunabildim hayata..Aslında bar çalışmalarını bırakmamda hayatımı düzene koymamda etkili oldu..Bütün ilgilimi alakamı kızıma verdim. Dikkat ederseniz akşam 17 den sonra nete girmiyorum..Bunun altında yatan sebepte bu..Hayatımızdaki en önemli şeyin evlatlarımız olduğunu unutmamak gerekiyor..Gece çalıştığım zamanlarda oğlumla hiç ilgilenemedim..Sabah 4 e kadar barda çalışıp sonra gelip akşama kadar yatıp sonra tekrar bara gidiyordum..Artık sadece şarkı yapıyorum.Kalan bütün vaktimi kızımla geçiriyorum..Evlatlarımıza gereken özeni mutlaka gösterelim..Yoklukları yaşayabileceğimiz en büyük acı..

EsbaB Şu üyeler, Bestematik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı esreverdaer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acilarin en buyugunu yasamissiniz hocam, basiniz sagolsun.
    Ben yapamazdim sanirim.
    Teşekkür ederim hocam..Dostlar sağ olsun..Rabbim kimseyi evlat acısı ile sınamasın..

Hocam başınız sağolsun...
    Ne diyeceğimi bilemiyorum..
    Mekanı cennet olsun..
    Emin olun üstünü örten değil,
    üstünü örtenler çoktur oralarda..

Bestematik - ait avatar

Bestematik

H:i, jS M Y #662 

Teşekkür ederim..Biliyorum oğlum oralarda huzurlu..

Müziği tarif etmeyin; dinleyin.