NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1679 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789
Toplam 81 adet sonuçtan sayfa başı 87 ile 87 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yeni Daw tavsiye

Bu konu 13668 kez görüntülendi 86 yorum aldı ...

Yeni Daw tavsiye 13668 Reviews

Konuyu değerlendir: Yeni Daw tavsiye

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 13668 kez incelendi.

Alıntı ESBAB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam kullanmadım ama yorumlardan hatırladığım kadarıyla "harrison mixbus" mix için iyi bir daw.
    Peki projedeki tümkanallar tek tek exportlanıp harrison mixbus' ta tek tek yüklenerek mi mix yapılıyor yoksa Proje tek parça birleştirilerek exportlanıp öylece bir genel işlem mi yapılıyor?

2.si mantıklı olmasada 1.sinde kanalları tek tek exportlamak ayrı bir işkence olacak. Bunun kolay bir yolu varsa henüz duymadım.

Sizden aynı anda tüm kanalları ayrı ayrı exporlanabildiğine dair müjde ve teknik ayrıntı alabilmeyi umut ediyorum.
    ArdourXchange
    OMF / AAF Import Tool

AAtranslator

SSL Pro Convert

bunları kullanabilirsiniz.

Bunların dışında kanalları ayırarak export alıp Harrison içerisine import edebilirsiniz.
    Ya da mac kullanıyorsanız soundflower kullanarak Harrison soundunu ana daw da birleştirebilirsiniz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

bu videolar yardımcı olacaktır.

Şunu hatırlatmakta fayda var. Harrison Mixbus 3. parti pluginlerin bir çoğu ile crash yapıyor.Bir iki kanal audio ve bir iki 3.parti insert pluginde yapmaz ama kanal sayısı artınca deneyip tecrübe edersiniz! Bazı luginlere tam destek vermiyor.Waves in bazı pluginleri ile hata veriyor örneğin.Biraz zayıf bu konuda.

Konu Acemi tarafından (03 Şubat 2015 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Hocam windows 8.1 + Cubase kullanıcısıyım.

Dediklerinize kafa yormaya çalışacam. Teşekkürler.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı Acemi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ArdourXchange
    OMF / AAF Import Tool

AAtranslator

SSL Pro Convert

bunları kullanabilirsiniz.

Bunların dışında kanalları ayırarak export alıp Harrison içerisine import edebilirsiniz.
    Ya da mac kullanıyorsanız soundflower kullanarak Harrison soundunu ana daw da birleştirebilirsiniz.

bu videolar yardımcı olacaktır.

Şunu hatırlatmakta fayda var. Harrison Mixbus 3. parti pluginlerin bir çoğu ile crash yapıyor.Bir iki kanal audio ve bir iki 3.parti insert pluginde yapmaz ama kanal sayısı artınca deneyip tecrübe edersiniz! Bazı luginlere tam destek vermiyor.Waves in bazı pluginleri ile hata veriyor örneğin.Biraz zayıf bu konuda.
    Evet doğru tespit..Harrison bazı pluginlerle çalışmakta sıkıntı çıkarıyor..Ama ben genelde kendi üzerindeki EQ ve Compressor u kullanıyorum..Ayrıca Buss lardaki Tape Emulation ve Tone potanslarıda çok etkili..
    Zamanında ben burada baya bir arkadaş asöylemiştim ama ısrarla bana karşı çıktılar..Ama ben hala ısrar ediyorum..Harisson Mixbuss gerçekten çok etkili bir daw mixing için..Yoksa bende uğraşmam tek tek kanalları export et oraya at işi ile..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet doğru tespit..Harrison bazı pluginlerle çalışmakta sıkıntı çıkarıyor..Ama ben genelde kendi üzerindeki EQ ve Compressor u kullanıyorum..Ayrıca Buss lardaki Tape Emulation ve Tone potanslarıda çok etkili..
    Zamanında ben burada baya bir arkadaş asöylemiştim ama ısrarla bana karşı çıktılar..Ama ben hala ısrar ediyorum..Harisson Mixbuss gerçekten çok etkili bir daw mixing için..Yoksa bende uğraşmam tek tek kanalları export et oraya at işi ile..
    Bütün iyi şeyler zaman ister.Kanallara sesleri tek tek atmaya üşeniyoruz.Bu işe ciddiyetle yaklaşan insanlar teker teker audioları temizleyip öyle atıyor.
    Harrison un mikserindeki eq nun mid tonlarını hiç bir pluginde yakalamış değilim. Harrison 3 yakındır.bekleyip görelim.

Alıntı Acemi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün iyi şeyler zaman ister.Kanallara sesleri tek tek atmaya üşeniyoruz.Bu işe ciddiyetle yaklaşan insanlar teker teker audioları temizleyip öyle atıyor..
    Aynı zamanda İnsanoğlu herzaman en pratik yöntem; en etkili sonuca gitmenin arayışı ve çabası içerisindedir

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Uğur hocam V3 de eklemelerini istediğim öncelikle midi efektler ( Logic teki arpegiattor falan gibi birşey ), Onun dışında biraz tasarım değişikliği hoş olurdu..Mikser bölümü tasarım olarak hoşuma gitmiyor..Logic Pro X gibi daha koyu tonlar hoşuma gidiyor..Aslında farklı template ler koyabilirler..İsteyen istediğini uygular..Onun dışında hani şu da olsun bu da olsun diyemiyorum, çünkü herşey var zaten..Yani başka ne yapılabilir aklıma getiremiyorum
    studio one da gördüğünüz eksikleri firmaya mail atarsanız adamlar bir sonraki versiyonda taleplerinizi dikkate alıyolar. bence de mixer penceresinde sadece alt taraftaki küçük bir kısmı büyük esksiklik. pro toolstaki gibi değil.