NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1227 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuçtan sayfa başı 40 ile 68 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: RME ses karti

Bu konu 12105 kez görüntülendi 67 yorum aldı ...

RME ses karti 12105 Reviews

Konuyu değerlendir: RME ses karti

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 12105 kez incelendi.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bütçen yetiyorsa al tabi, ama iki kanal dahili preamp yetiyorsa ucx de alabilirsin, o cihaz tam bi fiyat/performans cihazı, 2013'teki NAMM fuarının ses kartı dalında TechAward ödülünü aldı. iki kanal yetmezse preamp da ekleyebilirsin, bolca monitör çıkışı da var, ben babyface'i alırken bütçem çok kısıtlıydı yoksa ucx alacaktım, şimdi preamp eklesem ADAT output'u olması gerekecek ki bu converter'a sahip olan cihazlar biraz daha pahalı, bir ya da iki çift monitör daha eklemek istesem harici monitör controller'a para vermem gerekecek. totalde ucx parası vermiş gibi olacağım sanırım Benim açımdan mobilite önemli, yazları memlekete götürüp çalışıyorum, o nedenle babyface şu anlık işimi fazlasıyla görüyor, converter konusunda başımı yastığa çok rahat koyuyorum, o iş bende diyor cihaz ucx de portatif aslında, taşınabiliyor bu arada ama sabit çalışayım, 4 kanal dahili preamp'ı ve ileride analog mix'e de uygun AES girişleri olsun diyorsan o zaman 802 ya da UFX al derim. Geç bile kaldın Baran hocam, bakarsın sana uzaktan gitar çalman için proje teklifleri gelebilir , düşünürsen

RME kullanıcısı olarak görüşlerin çok değerli hocam. UFX çok pahalı. 802'de karar kıldım şimdilik
    Neden olmasın hocam elimden geldiğince birlikte yaparız tabiki bir şeyler. Ama gitar konusunda bana güvenme fazla. Kaval istersen başım gözüm üstüne

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Baran dostum,

802 fiyatı seviyesine çıkıyorsan, az bir şey daha sık kendini ve hiç düşünmeden UFX al. Sonra bana dua edersin.

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolar ile Euro'da her dk yeni bir rekor kırıyor ya
    Daha da artacak görünüyor. ( Özellikle Haziran'dan sonra. ) Dolayısıyla eğer ciddi olarak böyle bir düşüncen var ise , çok ötelemeden bu işleri halletmen yararlı olabilir.

Mehmet hocam'a katılmadan edemiyorum. Dolar daha da artacak gibi. Bu kartı alırsan uzun zaman kullanacaksın @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam, o yüzden dolar daha çıkmadan borç al, kredi al UFX al derim ben de Hem kalite bakımından Mehmet hocam'a dua edersin, maddi açıdan da bana dua edersin

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet hocam'a katılmadan edemiyorum. Dolar daha da artacak gibi. Bu kartı alırsan uzun zaman kullanacaksın @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam, o yüzden dolar daha çıkmadan borç al, kredi al UFX al derim ben de Hem kalite bakımından Mehmet hocam'a dua edersin, maddi açıdan da bana dua edersin
    Gerçi bir şeyi atlıyoruz Tezcan'cığım. Doların artacağı kesin de , Euro'nun durumu biraz belirsiz gibi. Zira sonuç itibariyle RME'nin fiyatı Euro bazında. Avrupa Merkez Bankası'nın aldığı parasal genişleme kararı , uluslararası piyasada Euro'nun değerini Dolar'a karşı bir miktar geriletilebilir. Bekleyip görmek lazım. Ancak öyle bir ülkede yaşıyoruz ki ; bu duruma rağmen , Türkiye'de Euro'nun değer kazanması yüksek bir olasılık gibi görünüyor.

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (06 Mart 2015 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçi bir şeyi atlıyoruz Tezcan'cığım. Doların artacağı kesin de , Euro'nun durumu biraz belirsiz gibi. Zira sonuç itibariyle RME'nin fiyatı Euro bazında. Avrupa Merkez Bankası'nın aldığı parasal genişleme kararı , uluslararası piyasada Euro'nun değerini Dolar'a karşı bir miktar geriletilebilir. Bekleyip görmek lazım. Ancak öyle bir ülkede yaşıyoruz ki ; bu duruma rağmen , Türkiye'de Euro'nun değer kazanması yüksek bir olasılık gibi görünüyor.
    Hocam iyi hatırlattın, onu bilmiyordum. Ben dolar olarak düşündüm. Aslında hangi döviz olursa olsun, Türk Lirası'nın değer kaybettiği kesin
    Ancak tüm dünyada Euro/Dolar paritesi 1.10 gibi değerlere geldiği için Dolar'daki artış bizde daha fazla hissediliyor.

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kahrolsun kapitalizm.
    Baran dostum , " kahrolası kapitalizm " bizim bu konuları 40 saat tartışmamıza yol açıyor işte.

Ben sana niye UFX al dedim ?

Bir kere UFX ; pre-amp'leri ile , konvertörleri ile ve sahip olduğu tasarım ile, RME'nin " all in one " ses kartı kategorisindeki amiral gemisi. Bunu kullandığın zaman anlayabiliyorsun zaten.

Eğer analog sisteme geçip bir dünya yatırım yapmayacaksan ; ihtiyaçlarını en üst düzeyde ve en ekonomik olarak karşılayabileceğin , piyasadaki 1-2 cihazdan birisi. En can alıcı nokta da bu zaten. Sadece 6500.-TL civarında bir yatırım yaparak , kendini üst düzeyde optimize ediyorsun.

Bir de UFX'in , insanların genellikle atladığı bir özelliği daha var : DuREC opsiyonu. ( Ki bu özellik piyasadaki hiç bir ses kartında mevcut değil.)

Gerçi ben kartın bu özelliğini hiç kullanmadım ama , olayı şöyle düşün : Kartı kutusuna koyuyorsun ve koltuğunun altına koyup canlı kayıt alacağın mekana gidiyorsun. Bu arada yanında bilgisayar vs. taşımıyorsun. Sadece usb flash disk veya yapacağın kayıt uzun ise usb harddisk taşıyorsun. Bu elemanları UFX'e usb'den bağlayarak çok kanallı kayıt yapabiliyorsun. İnternetten okuduğuma göre ; cihazın bu şekilde 1,5 saatlik konser kaydında sıkıntısız bir şekilde kullanıldığına dair bilgiler bulunmakta.

Yani sonuç olarak ; UFX çok enteresan bir cihaz sevgili dostum. Bence sen onu ciddi bir şekilde düşün derim.

Valla düşünmeye başladım kafamı çeliyorsunuz Biraz daha bekleyeceğiz öyleyse yapacak bir şey yok. Almışken artık bir kere almak lazım. Şimdi şunu alayım ilerde upgrade ederim zamanları geçti benim için.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X