NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1135 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 68 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: RME ses karti

Bu konu 11652 kez görüntülendi 67 yorum aldı ...

RME ses karti 11652 Reviews

Konuyu değerlendir: RME ses karti

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11652 kez incelendi.

Alıntı siyahitin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler .) Monitörlerim de prodipe ). Rme aldığımı düşünürsek o zaman onu ad/da kalitesi için mi almış olurum ? ikisinin preampı aynı anda kullanılabiliyor mu ?
    Dostum preamp dediğin ekipman, mikrofondan gelen elektriksel analog sinyallerin işlenerek dijital olarak işlenebilecek seviyeye yükseltilmesi işlevini görür. Yani iki preampı aynı anda kullanmak derken kastettiğin RME'nin iki girişinden birine ISA One'ı takıp diğer boşta kalanı da başka mikrofon için kullanabilmek ise evet bu mümkün. RME'nin iki girişinin seviye ayarları ve +48v güç yönetimi birbirinden bağımsız kontrol edilebiliyor. Ama eğer sorduğun ISA One'ın bağlı olduğu kanala RME'nin preamplarının da etkili olup olmayacağı sorusu ise orada ISA One'ı neden aldın o zaman diye sormam gerekir, çünkü harici preamp ile kullanırken ben RME'nin input gain'ini 0 db'e indirerek bypass ediyorum, sebebi sound karakterinin tamamen harici preampa devredilmesini istememdir, bu işin kullanım mantığı budur.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Dostum harici ve özellikle lambalı preampların kullanım alanları daha farklı...
    Bunu epeyce konuştuk forumda, konulara göz gezdirirseniz bilgi sahibi olacaksınız...
    Uğur a katılıyorum, bence de gereksiz bir macera olur. Bu durumda RME preampına zaten ihtiyacınız yok.Ama daha iyi çeviriciler v.s peşindeyseniz, RME ye yönelebilirsiniz tabii, ama İso One ı elinizde tutun...

Ch.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konuyu tam kapatmadan benim sistemimi düşünürsek bir kaç adım daha ileriye gidebilmek için sistemime neleri eklemem gerekir ?

ses kartım- roland quad capture 55-

preamp- focusrite isa one

100 dolarlık bir mikrofon.

referans monitör- prodipe pro 5

preampımdan memnunum fakat ben lambalı tonları daha çok seviyorum. İsa one ' ı lambalı bir preamp mesela art mk ile değiştirmem iyi olabilir mi ?

Alıntı siyahitin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu tam kapatmadan benim sistemimi düşünürsek bir kaç adım daha ileriye gidebilmek için sistemime neleri eklemem gerekir ?

ses kartım- roland quad capture 55-

preamp- focusrite isa one

100 dolarlık bir mikrofon.

referans monitör- prodipe pro 5

preampımdan memnunum fakat ben lambalı tonları daha çok seviyorum. İsa one ' ı lambalı bir preamp mesela art mk ile değiştirmem iyi olabilir mi ?
    Hocam preamp'ın harika neden elden çıkarıyorsun, şu an seni bi üst segmente taşıyacak olan lambalı kaliteli bir mikrofondur. sE 2200T veya z5600a, Rode K2, MXL Genesis gibi güzel bir mikrofonla işler çok değişir. Daha sonra para denkleştirirsen monitörleri ve ses kartını upgrade edebilirsin, onların acelesi yok...

RME FireFace 802 hakkında bilgisi olan var mıdır aramızda arkadaşlar? Bana göz kırpan bir cihaz gibi duruyor uzaktan
    Ne dersiniz?

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RME FireFace 802 hakkında bilgisi olan var mıdır aramızda arkadaşlar? Bana göz kırpan bir cihaz gibi duruyor uzaktan
    Ne dersiniz?
    Hocam bi iki gün önce @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocayla görüştük, o da 802 ve ufx arasında kalmıştı, almışken tepeyi göreyim diyerek ufx'i yapıştırdı Aes-Ebu dijital giriş sayesinde analog mix'e de imkan veriyor bu iki cihaz, summing mixer vs. kullanacaksan ilerde kanal kaybın olmadan ve analog ekipmanlarda yaptığın parametre değişikliklerini "anlık" olarak monitörize edersin ve vakit-kanal kaybın olmaz. RME'nin converter konusunda çok iyi olduğu zaten kabul edilen bi gerçek, Almanlar öyle şişirme rakamlarla, gösterişli cihazlarla değil gerçek duyumla ve sağlamlığıyla kullanıcıya hizmet veriyor. Yaptıkları cihazlar gerçekten tank gibi sağlam ve driver konusunda da çok stabil, tıkır tıkır çalışıyor, o işini yapıyor siz de müziğinizi, bu tip sorunlardan illallah edip , forum forum gezip araştırıp bilgisayar donanımı üstüne nerdeyse teknik servis açacak bilgiye sahip olanlar var aramızda Dahili preampları da çok iyi, K2 gibi lambalı bi mikrofon da alır k£yfine bakarsın hocam, memnun kalacağına adım gibi eminim, Uğur demişti dersin

Ya @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam, cihazlarımı sattığımdan beridir araştırıyorum, bir model ilgimi çekince okumak ve izlemek yetmiyor gidip mağazalara bakıyorum. Artık almak lazım. 802 hem şık hem de RME işte. Daha ne olsun diyor insan. Esasında bu kadar yıllık tecrübemle hiç sormadan bile almam gereken bir cihaz olduğunu da düşünüyorum ama, RME kullanan arkadaşlara da bir sormak lazım yine de. Belki de önerecekleri başka bir cihaz olur ne bileyim.
    Şimdilik bir aksilik olmazsa ki olmasına izin vermemek için çabalıyorum 802 alacağım yakında

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam, cihazlarımı sattığımdan beridir araştırıyorum, bir model ilgimi çekince okumak ve izlemek yetmiyor gidip mağazalara bakıyorum. Artık almak lazım. 802 hem şık hem de RME işte. Daha ne olsun diyor insan. Esasında bu kadar yıllık tecrübemle hiç sormadan bile almam gereken bir cihaz olduğunu da düşünüyorum ama, RME kullanan arkadaşlara da bir sormak lazım yine de. Belki de önerecekleri başka bir cihaz olur ne bileyim.
    Şimdilik bir aksilik olmazsa ki olmasına izin vermemek için çabalıyorum 802 alacağım yakında
    Hocam bütçen yetiyorsa al tabi, ama iki kanal dahili preamp yetiyorsa ucx de alabilirsin, o cihaz tam bi fiyat/performans cihazı, 2013'teki NAMM fuarının ses kartı dalında TechAward ödülünü aldı. iki kanal yetmezse preamp da ekleyebilirsin, bolca monitör çıkışı da var, ben babyface'i alırken bütçem çok kısıtlıydı yoksa ucx alacaktım, şimdi preamp eklesem ADAT output'u olması gerekecek ki bu converter'a sahip olan cihazlar biraz daha pahalı, bir ya da iki çift monitör daha eklemek istesem harici monitör controller'a para vermem gerekecek. totalde ucx parası vermiş gibi olacağım sanırım Benim açımdan mobilite önemli, yazları memlekete götürüp çalışıyorum, o nedenle babyface şu anlık işimi fazlasıyla görüyor, converter konusunda başımı yastığa çok rahat koyuyorum, o iş bende diyor cihaz ucx de portatif aslında, taşınabiliyor bu arada ama sabit çalışayım, 4 kanal dahili preamp'ı ve ileride analog mix'e de uygun AES girişleri olsun diyorsan o zaman 802 ya da UFX al derim. Geç bile kaldın Baran hocam, bakarsın sana uzaktan gitar çalman için proje teklifleri gelebilir , düşünürsen