NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 353 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 17 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Focusrite VRM Box

Bu konu 5069 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

Focusrite VRM Box 5069 Reviews

Konuyu değerlendir: Focusrite VRM Box

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5069 kez incelendi.

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada yeni bir başlık açmak istemedim ama youtube da bir adam var kanalına abone olmanızı şiddetle tavsiye ederim..Adam çok güzel videolar hazırlıyor..İngilizce bilmeseniz dahi rahatlıkla anlayabilirsiniz..1080 P HD kalitesinde ve müthiş anlatıyor..Mix olayını aşmış resmen..
    Eric Tarr
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Akustik gitar mixine baktım demekki kulaklarım doğru çalışıyor, genelde ben de videodaki gibi bağlama ve gitarda 150-400-1khz-3khz-10khz frekanslarına müdahale ediyorum

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akustik gitar mixine baktım demekki kulaklarım doğru çalışıyor, genelde ben de videodaki gibi bağlama ve gitarda 150-400-1khz-3khz-10khz frekanslarına müdahale ediyorum
    Bende ilk ona baktım.. Zaten davul-bass-gitar mixini doğru yaptığın zaman baya bir kolaylıyorsun.. Bu arada adam o video da garip işler yapıyor..Önce 2 kanalda aynı gitarı farklı pluginlerde tonluyor..Sonra 1 kanal açıyor orada yeniden tonluyor..2 farklı eq ve compressor kullanıyor, 2 tanede hiç görmediğim plugin kullanıyor ama ne maksatla kullanıyor çözemedim..Biz bir comp-bir eq- bir delay dayayıp bitiriyoruz Video yu izleyipte yorum yapabilecek varsa iyi olur..Gerçi 1 saatlik bir video ama..Meraklı olanlar izler sanırım.

Hocam hayirli olsun, bir sorum olacak kafama yatmayan...
    Simdi simulasyonlari kulakliklarla dinleyecegiz, misalen simule ns10...
    Lakin kulakligin teknik imkanlarinin elverdigi olcude duyumun saglanabilecegini dusunuyordum...
    Siz ne dersiniz?

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam hayirli olsun, bir sorum olacak kafama yatmayan...
    Simdi simulasyonlari kulakliklarla dinleyecegiz, misalen simule ns10...
    Lakin kulakligin teknik imkanlarinin elverdigi olcude duyumun saglanabilecegini dusunuyordum...
    Siz ne dersiniz?
    Teşekkür ederim hocam..Evet bu konuda kesinlikle haklısın..Ben AKG K77 kullanıyorum..Ama Beyerdynamic DT770 almaya karar verdim..Bu sorunun yanıtını ben daha cihazı almadan önce araştırmıştım..Çalışma prensibinin ve duyum kalitesinin kullandığın kulaklıkla doğru orantılı olduğu cevabını aldım.Bu hem üretici firmadan, hemde yabancı forumlarda doğrulandı..Zaten cihazında çalışma prensibi bunu doğruluyor..

Kayıt programı ve ses kartım bu marka değil. Orgla bilgisayarda kayıt yaparken mix yapmama aynı biçimde yardımcı olurmu.....

Alıntı keşanlı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayıt programı ve ses kartım bu marka değil. Orgla bilgisayarda kayıt yaparken mix yapmama aynı biçimde yardımcı olurmu.....
    Geç yanıt verdiğim için kusura bakmayın akşam 17 den sonra nete girmiyorum..Sorunuzun yanıtına gelince..Hiç farketmez..Elinizde hangi ekipman olursa olsun bu aletten faydalanabilirsiniz..Çünkü vrm box standalone çalışan bir sistem..Pc ve mac iniz vrm box ı ses kartınız olarak görüyor..Bu durumda pro stüdyoda olsa sadece bir org ilede kayıt yapsanız birşey değişmez. Pro stüdyonun alacağı ses kaliteside aynı olur sizin alacağınız ses kaliteside..Fark sadece kullanılan kulaklıklarda ortaya çıkar..

eski bir konu fakat ben yeni edindim . Bende esi u46xl ses kartı var vrm box ı bağladım fakat cubase te ses alamadım . Biraz araştırdım birden fazla asio kullanmıyormuş cubase. ne yapmalıyım kafayı yedim ? buarada coax kablo girişi yok ses kartımın