+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 33 Sayfadan 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 328 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: gitarist1975 çalışmaları

Bu konu 38129 kez görüntülendi 327 yorum aldı ...

gitarist1975 çalışmaları 5.00 38129 Reviews

Konuyu değerlendir: gitarist1975 çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 38129 kez incelendi.

gitarist1975 çalışmaları

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

yıllar önce yaptığım besteleri yavaş yavaş düzenliyorum mixlerimin genelde tiz olduğunu söylerler.doğruda aslında kendi duymak istediğimi bozmadan çok tiz olmamasına uğraşarak yaptım..uğur şu jbl lerle bi dinle bakalım ne diyeceksin düzenleme gitarlar herşey bana ait sadece soloyu grubumun diğer gitaristi yazmıştı o soloyu çok beğendiğim için onu çaldım

impact twin
    rode nt2 a
    cubase 5
    ez drummer
    halion
    guitar rig 5-rammfire
    cort g 270 elektro gitar

Konu gitarist1975 tarafından (22 Şubat 2014 Saat 19:59 ) değiştirilmiştir.

Elinize sağlık bestenizi çok beğendim. Eski ilhan İrem havasında Vokalin rengi ve kaydı da gayet güzel olmuş.
    Davul olayında hihat tonu sanki biraz kulak tırmalıyor gibi. Kişisel bir fikir olabilir ancak eski yıldırım davulların hihat lerine benzer bir ton olmuş Aslında ez drummer da çok hoş hihat tonları var malumunuz. Ayrıca distortion gitarlı bazı bölümlerde ride da pek güzel olabilirmiş..
    Bir de clean gitar tonunda neck manyetik + verb + chorus şeklinde bir kombinasyon daha iyi olabilir miydi acaba? Bu clean ton humbucker clean tonu gibi biraz renksiz ve cılız gibi. Ya da her şeyi neck ile çalan bana öyle gelmiş olabilir
    BU bir iki -kişisel- nüans dışında çok beğendiğim bir çalışma oldu. Elinize sağlık. Beste ve özellikle şan çok güzel....

bir zamanlar çok çok azdık... dünyayı müzikle değiştirilebileceğimize inanırdık. herkesin rock dinlediği günleri hayal ederdik... şimdi herkes rock dinliyor ve herkesin saçı uzun ama dünyayı değiştirebilecek cesaretleri yok.......

Alıntı freeasgod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık bestenizi çok beğendim. Eski ilhan İrem havasında Vokalin rengi ve kaydı da gayet güzel olmuş.
    Davul olayında hihat tonu sanki biraz kulak tırmalıyor gibi. Kişisel bir fikir olabilir ancak eski yıldırım davulların hihat lerine benzer bir ton olmuş Aslında ez drummer da çok hoş hihat tonları var malumunuz. Ayrıca distortion gitarlı bazı bölümlerde ride da pek güzel olabilirmiş..
    Bir de clean gitar tonunda neck manyetik + verb + chorus şeklinde bir kombinasyon daha iyi olabilir miydi acaba? Bu clean ton humbucker clean tonu gibi biraz renksiz ve cılız gibi. Ya da her şeyi neck ile çalan bana öyle gelmiş olabilir
    BU bir iki -kişisel- nüans dışında çok beğendiğim bir çalışma oldu. Elinize sağlık. Beste ve özellikle şan çok güzel....

çok teşekkür ederim önerilerinizi deneyeceğim özellikle ride konusunda haklısınız ben onu nasıl atladım diye düşünmeden edemedim hi hatler aslında direk ez drummer ın tonları çok az bir eq var sadece ama yine bir bakarım

evet ben de bir İlhan İrem esintisi alıyorum.
    Ancak şarkıyı çok beğendim elinize sağlık, beste olarak da çok güzel. Davul ataklarının bazılarının sonunda tomlardan sonra crashler ya düşük kalmış yada koymamışsınız.bunu bilerek yapmışsanız birşey diyemem tabii, ama kulak bekliyor haliyle...
    kickleri de biraz kuvvetlendirirsek iyi olur...
    JBL leri bilemem ama hs50 de oldukça iyi geliyor...

Ch.

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ben de bir İlhan İrem esintisi alıyorum.
    Ancak şarkıyı çok beğendim elinize sağlık, beste olarak da çok güzel. Davul ataklarının bazılarının sonunda tomlardan sonra crashler ya düşük kalmış yada koymamışsınız.bunu bilerek yapmışsanız birşey diyemem tabii, ama kulak bekliyor haliyle...
    kickleri de biraz kuvvetlendirirsek iyi olur...
    JBL leri bilemem ama hs50 de oldukça iyi geliyor...

Ch.
    bahadır hocam çok teşekkürler... ilhan irem diyen 3. kişisiniz 80 lerin delisi olmamla ilgili olabilir.kurtulamıyorum o zamanların etkisinden.80 lerde çocuktum ama deli gibi müzik dinlerdim ve araştırırdım.hey dergisini hatmederdim.ses rengimde ilhan irem i andırdığı için olabilir

forumda birşey dikkatimi çekti band in a box programından kimse bahsetmemiş.bu programı biraz tanıtmak lazım.ben çok kullanıyorum.çok kısaca anlatırsak.akorları yazıyorsunuz stili seçiyorsunuz ve otomatik aranje ediyor davul bas piano strings ler çok uyumlu bir şekilde midi olarak geliyor.istediğiniz vst yi kullanıp istediğiniz sesi seçebiliyorsunuz.dolayısıyla davulları ben yazmadım.fakat normalde davullarla oynarım ziller ataklar vs.fakat bu sarkıyı band in a box tan çıktığı gibi bıraktım.burda paylaşırken daha çok mix in nasıl olduğunu merak ettim.yoksa grubumla bu şarkıyı çok daha farklı bir aranje ile canlı davul bas vs kaydedicez.

mix konusunda tecrübe edinmek için bestelerimi bu şekilde düzenliyorum ve mixini kendim yapıyorum.size de yeniden teşekkür ederim videolarınız sayesinde bilgilendim.hs 50 lerde iyi geliyor dediğinize göre mix i beğendiniz galiba ozaman sorun yok

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahadır hocam çok teşekkürler... ilhan irem diyen 3. kişisiniz 80 lerin delisi olmamla ilgili olabilir.kurtulamıyorum o zamanların etkisinden.80 lerde çocuktum ama deli gibi müzik dinlerdim ve araştırırdım.hey dergisini hatmederdim.ses rengimde ilhan irem i andırdığı için olabilir

forumda birşey dikkatimi çekti band in a box programından kimse bahsetmemiş.bu programı biraz tanıtmak lazım.ben çok kullanıyorum.çok kısaca anlatırsak.akorları yazıyorsunuz stili seçiyorsunuz ve otomatik aranje ediyor davul bas piano strings ler çok uyumlu bir şekilde midi olarak geliyor.istediğiniz vst yi kullanıp istediğiniz sesi seçebiliyorsunuz.dolayısıyla davulları ben yazmadım.fakat normalde davullarla oynarım ziller ataklar vs.fakat bu sarkıyı band in a box tan çıktığı gibi bıraktım.burda paylaşırken daha çok mix in nasıl olduğunu merak ettim.yoksa grubumla bu şarkıyı çok daha farklı bir aranje ile canlı davul bas vs kaydedicez.

mix konusunda tecrübe edinmek için bestelerimi bu şekilde düzenliyorum ve mixini kendim yapıyorum.size de yeniden teşekkür ederim videolarınız sayesinde bilgilendim.hs 50 lerde iyi geliyor dediğinize göre mix i beğendiniz galiba ozaman sorun yok

hocam bende de var band in a box...
    ama öylece yatıyor.çözemedim açıkcası...
    bir anlatım iyi olurdu aslında, çünkü müthiş kabiliyetleri olan bir program...

Sonunda Band in a boxı kullanan bir arkadaş daha görmek çok güzel, aslında ben kullanım videosu hazırladım, fakat sesleri kaydetmeyi beceremediğim için paylaşamadım, bu hafta içerisinde söz Bahadır, bir anlatım videosu paylaşacağım.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda Band in a boxı kullanan bir arkadaş daha görmek çok güzel, aslında ben kullanım videosu hazırladım, fakat sesleri kaydetmeyi beceremediğim için paylaşamadım, bu hafta içerisinde söz Bahadır, bir anlatım videosu paylaşacağım.
    çok iyi olur klavye kullanmayı bilmeyenler için (benim gibi) çok faydalı.ben kendi kendime çözdüm ama mutlaka bilmediğim şeyler vardır faydalı olur.

Dostum önceki mixlerinden daha çok beğendim, genel hatlar dengeli, bir iki ufak değişiklikle daha mükemmel olabilir. Mesela girişteki elektro gitar solosunu biraz daha uzun kuyruklu reverb ile kullanmayı deneyebilirsin dostum biraz da volume olarak yükseltebilirsin synth'lerin altında kalmış, bu şekilde karaoke gibi duruyor onu alt yapıya yedirerek sahne algısını yükseltmen gerekiyor, bir de clean tonda akorlarla eşlik ettiğin bölümde akort bozuk gibi geliyor Son bir nokta davul mixini bağımsız kanallara ayırarak yapmalısın, trampet'leri biraz daha midli ve reverbü bol yaparsan eserdeki derinlik artacaktır. Bu arada iyi bir referans monitör alalım sana da artık JBL LSR305 alabilirsin bak bendekinin 5" olanı, iskonto yaptırırız sana da Şaka bir yana Dyaudio'ları dün baya dinledim çok yumuşak ve süper monitorler biraz bassları belirgin geldi ama midside bölgesinde JBL ile birebir aynı sound var, JBL biraz daha tizleri belirgin veriyor ama genel olarak ben çok yakın buldum Dynaudio'nun sound'una. hs50 de vardı yanında testte bildiğin çamur gibi geldi kulağıma (ki çok severdim önceden) Bu zamana kadar neden iyi bir çift monitor almamışım diyeceksin upgrade'den sonra, duyum o kadar netleşiyor ki yaptığın en küçük parametre değişikliği ayna gibi yansıyor kulağına... Bundan sonra Favorim JBL ve Dynaudio