+ Yeni Konu aç
Sayfa 32 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233 SonuncuSonuncu
Toplam 311 adet sonuçtan sayfa başı 320 ile 328 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: gitarist1975 çalışmaları

Bu konu 36873 kez görüntülendi 327 yorum aldı ...

gitarist1975 çalışmaları 5.00 36873 Reviews

Konuyu değerlendir: gitarist1975 çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 36873 kez incelendi.

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Burak adında bir arkadaşımızın söz ve müziği...TMC nin düzenlediği bir yarışmaya katılacak kısmetse. Vokal hariç tüm prodüksiyon benim.
    İskender'ciğim ellerine sağlık gayet güzel bir çalışma olmuş. Şarkı da güzelmiş. Gerçi sen açık bir şekilde belirtmemişsin ama bu parçaya yaptığın aranje ve enstrüman icraları da çok iyi. Sonlara doğru yaptığın gitar solo sanki Slash çalıyor dedirtti bana.

Yalnız buraya astığın SoundCloud dosyası ile bana dinlemem için yolladığın 320 kbps mp3 dosyası arasında ciddi fark var. SoundCloud'da hem parçanın detaylarının önemli bir bölümü gitmiş hem de bir miktar tizleşmiş. Yazık bu kadar emek harcanıyor ama SoundCloud'un aşırı kompresi sonucu , parçaların detaylarının kaybolması nedeniyle bu emekler heba oluyor.

Dediğim gibi ; su katılmamış bir rock şarkısı olarak çalışmanızı aranje , icra , miks ve mastering olarak çok beğendim. Yarışmada başarılar dilerim.

gitarist1975 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (31 Ağustos 2017 Saat 23:15 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Burak adında bir arkadaşımızın söz ve müziği...TMC nin düzenlediği bir yarışmaya katılacak kısmetse. Vokal hariç tüm prodüksiyon benim.
    Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık. Cep telefonundan dinledim o yüzden mix olarak yorum yapamayacağım ama şarkı güzel olmuş.

2:38 civarı solo gitar bitip vokal başlıyor, oradaki geçişi biraz yedirmek lazım. Pat diye olmuş. Onun dışında herşey gayet güzel...

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gitarist1975 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Guzel olmus, elinize, agziniza saglik. Fakat bende ikinci ses takıntısı var, sanki nakarata olur gibi geldi kişisel fikrim.

gitarist1975 Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel olmus, elinize, agziniza saglik. Fakat bende ikinci ses takıntısı var, sanki nakarata olur gibi geldi kişisel fikrim.

Back vocal var ama onde degil hocam.

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Merhaba,

Bir kaç içtenlikle öneri;

-İlk ''karma karışık'' kısmını sadece 'karışııııık'' yaparsanız daha akıcı duyulabilir diye düşünüyorum.

-Davulu canlı çaldırın yahut biraz gerçek davulcu gibi düşünerek midi kanalınızla oynayın. Yahut en azından atakları basitleştirebilirsiniz. Makinalı tüfek etkisi gerçeklikten uzaklaştırıyor ve şarkınızı soğutuyor diye düşünüyorum.

-Master bustaki Comp/Limiter ı biraz hafifletirseniz dinamikler daha iyi gelebilir diye düşünüyorum.

-Geri vokalleri biraz açsanız ne güzel olur.Hard Pan!

-Davuldaki shuffle hissini azaltırsanız ritm kanalı daha sağlam aslanlar gibi duracak gibi geldi bana.

-Kelime sonlarında harfleri yemesin solistiniz!

-Nakarat öncesine bir kaç lead gtr tema yazılabilir böylelikle hissi yükseltebilirsiniz. Ve nakaratta 1-5 overdrive chord iyi yakışacaktır diye düşünmekteyim. Pad tadında!

-İntrodaki solonun ikinci tekrarına 3 lü bir e gtr alınabilir mi ki? Yakışır sanırım... Belki birde oktav pes mono bir kanal daha.

-B temada strum over drive gtr chord alınabilir belki. Chris Rea tadında!

-Tüm bunlardan sonra soliste tekrar okutun. Tüm duygusunu katarak tabii ki!

Ruhunuza sağlık...Bol yaratımlı günler diliyorum...

Cho®dSolo, EsbaB, gitarist1975, Tanerongunyzb Şu üyeler, Murat Engin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sevgili dayım Murat Morkaya nın sesinden....SENSİZ SAADET NEYMİŞ

averen, Cho®dSolo, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a

Sevgili dayım Murat Morkaya nın sesinden....SENSİZ SAADET NEYMİŞ
    Emeklerinize sağlık çok güzel olmuş.
    Ders çalışıyordum müzik arası olaraktan çok iyi geldi ve dinlendirici oldu.

Sadece "S" harfleri biraz kazaya uğramış gerisi perfect.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gitarist1975 Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerinize sağlık çok güzel olmuş.
    Ders çalışıyordum müzik arası olaraktan çok iyi geldi ve dinlendirici oldu.

Sadece "S" harfleri biraz kazaya uğramış gerisi perfect.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Esbab hocam bende S leri fark ettim fakat deesser bile kullanmadim dayimin vokali ile ilgili bir problem o

EsbaB Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

İskender hocam dayın vokal konusunda eğitimli sanırım. Seslere basması, ağız açıklıkları vs. Ben çok beğendim. Birkaç yerde ufak detone var ama o da nazarlık olsun. Gayet temiz bir okuma yapmış bence.

Back vokal kaydederken biz çok dikkat etmiyoruz ama, back vokal yapan kişi, ana vokalin tavrını birebir taklit ederse daha başarılı oluyor. Hece uzunlukları ve ana vokalin es verdiği yerler aynı olmalı. Erken ya da geç girmemeli. (Geç girince pek sorun olmuyor ama erken girince sırıtıyor). Bunu bu demo özelinde söylemiyorum. Ben kendi back vokallerimde alışkanlıktan dolayı dikkat etmeme gerek kalmıyor çünkü ana vokal de back vokal de ben olduğum için genelde aynı tavırda söylüyorum ister istemez. Başkası yaptığı zaman kaydederken dikkat etmek lazım. Gerekirse uyararak yönlendirmek gerekli.

De-esser a gerek yok bence arkadaşlar burada naptınız ya O kadar da duyulsun s ve z harfleri, bu okumada sibilans bence kesinlikle yok )) Diğer türlüsü peltek olacak bunlara basarsak.

Gitarları yine çok beğendim hocam ellerine sağlık. Çok temiz çalıp, bi o derece temiz kaydediyorsun

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gitarist1975 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...