+ Yeni Konu aç
Sayfa 28 Toplam 32 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 SonuncuSonuncu
Toplam 271 adet sonuçtan sayfa başı 280 ile 316 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: gitarist1975 çalışmaları

Bu konu 33105 kez görüntülendi 315 yorum aldı ...

gitarist1975 çalışmaları 5.00 33105 Reviews

Konuyu değerlendir: gitarist1975 çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 33105 kez incelendi.

Merhabalar. Mastering denemelerim devam ediyor. adını bilen yazsın a yeni bir mastering daha yaptım.sizin fikirleriniz önemli mesela ben adını bilen yazsın a yaptığım ikinci masteringi güzel duyuyordum ama @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... parlak dediler. Şarkıları daha loud yapmaya çalısıyorum. müzikalite azalıyor diyeceksiniz aynen katılıyorum ama piyasa böyle dönüyor maalesef. Bunu öğrenmem lazım.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... çelik @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve diğer arkadaşlar. yorumlarsanız sevinirim acımayın yapıştırın

AŞKIN MAPUSHANE İLK VERSİYON Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

YENİ MASTERİNG Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

ADINI BİLEN YAZSIN İLK VERSİYON Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

İKİNCİ PARLAK OLAN VERSİYON Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

SON MASTERİNG Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Mastering denemelerim devam ediyor. adını bilen yazsın a yeni bir mastering daha yaptım.sizin fikirleriniz önemli mesela ben adını bilen yazsın a yaptığım ikinci masteringi güzel duyuyordum ama @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... parlak dediler. Şarkıları daha loud yapmaya çalısıyorum. müzikalite azalıyor diyeceksiniz aynen katılıyorum ama piyasa böyle dönüyor maalesef. Bunu öğrenmem lazım.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... çelik @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve diğer arkadaşlar. yorumlarsanız sevinirim acımayın yapıştırın

aşkın mapushane adlı çalışmanızı dinledim. mix'iniz hatalı geldi bana / umarım eleştirimi yanlış anlamazsınız ...

şöyle bir edit yaptım

Aşkın mapushane Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Adını bilen yazsın Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu yiğitcan tarafından (19 Nisan 2017 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir.

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aşkın mapushane adlı çalışmanızı dinledim. mix'iniz hatalı geldi bana / umarım eleştirimi yanlış anlamazsınız ...

şöyle bir edit yaptım

Aşkın mapushane Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Adını bilen yazsın Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Mastering i yapilmis bir mp3 uzerinde mixle ilgili nasil bir edit yaptiniz merak ettim yarin ilk is dinlicem

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a

Mastering i yapilmis bir mp3 uzerinde mixle ilgili nasil bir edit yaptiniz merak ettim yarin ilk is dinlicem
    yaptığım edit mix için değildi

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaptığım edit mix için değildi
    Merhaba yaptığınız editleri dinledim zannedersem mid leri azaltıp tiz frekansları açmışsınız ama bu pek tercih ettiğim birşey değil. mid ler neysede tiz ler fazla geldi. ilginize teşekkür ederim. mix le ilgili ne gibi yanlışlar olduğunu detaylı yazarsanız sevinirim

Merhaba yaptığınız editleri dinledim zannedersem mid leri azaltıp tiz frekansları açmışsınız ama bu pek tercih ettiğim birşey değil. mid ler neysede tiz ler fazla geldi. ilginize teşekkür ederim. mix le ilgili ne gibi yanlışlar olduğunu detaylı yazarsanız sevinirim
    merhaba, Evet tizler biraz daha törpülenmesi lazım, sonradan farkettim, daha doğrusu en son bir tape saturation koyacaktım onu yapmamışım
    hocam mix'in yanlışları nedir demişsiniz ama, ben burda çok bilmişlik yapmak istemem ben de deneme yanılma yöntemiyle çalışıyorum birbirimize destek olarak en güzeli bulmaya devam iyi çalışmalar

VSTi'lerde en büyük sıkıntı sıcak bir sound yakalamak ondan sonra mix daha kolay gibi sanki .....

gitarist1975 Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

İskender'ciğim ,

Parçaları ; Antelope Pure2 + SPL Phonitor Mini + ATH-M50x zincirinde dinledim.

Dinlediğim parçalar ; "Aşkım Mapushane"nin ilk versiyon ve yeni mastering hali ile "Adını Bilen Yazsın" ın ilk versiyon ve son mastering hali. Parçaları pasajlar halinde dinledim. Yani aynı pasajı önce bir versiyonda , sonra durdurarak diğer versiyonda hemen akabinde dinlemeği tercih ettim. Bu şekilde kendime göre daha bir mukayeseli dinleme koşullarını oluşturmağa gayret ettim. Bu dinleme yöntemim bittikten sonra da ; baştan sona hiç durdurmadan bütün şarkıları tekrar dinledim.

Son yaptığın mastering'ler dediğin gibi çok daha "loud" olmuş. Yeni mastering'li hali dinlerken ; her seferinde volume potunu kısmak zorunda kaldım.

İlk versiyonların miks ve mastering'i daha dingin ve yumuşak geldi bana. Son mastering'ler ise sanki bir hara güre içinde insanın beynini delip geçiyor gibi bir hissiyat uyandırıyor. Gerçi piyasa bunu istiyor diyorsun da ; eminim ki bilinçli dinleyiciyi bu rahatsız edebilecektir diye düşünüyorum. Tabii diyeceksin ki ; ülkemde ne kadar bilinçli ve kulağı eğitilmiş dinleyici kitlesi var ? Evet bu sayının çok az olduğuna eminim. Son mastering'li versiyonların bir çok amatör ve kulağı yıllardır yanlış eğitilmiş dinleyiciye daha çok hitap edeceği yüksek ihtimal. Bir de insanlar artık günümüzde bu tarz müzikleri ; cep telefonu , mp3 player ve bilgisayar benzeri mecralarda dinliyorlar. Dolayısıyla görece olarak daha kalitesiz dinleme sunan bu mecralarda , senin tabirinle "load" parçalar daha bir ilgi çekici ve tercih edilebilir olabiliyor. Ancak senin de söylediğin gibi esasında "kazın ayağı öyle değil". Bu konuda Levent Bey'in Forum'da paylaştığı makalesinin linki de mevcut.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bir de şu noktaya dikkat çekmek istiyorum : Plug-in'lerle yapılan mastering'ler bir noktaya kadar performanslı. Bu işin esası ; senin de bildiğin gibi , üst düzey hardware ekipman parkurundan geçiyor. Üst düzey konvertör, üst düzey eq , üst düzey kompressor, üst düzey monitor vs. Bunu da unutmamak lazım.

Sonuç olarak sevgili dostum ; bence denemelere devam. Eminim bir noktada sen bu işin optimumunu tutturursun. Çünkü sen bu işe ciddi ölçüde gönül vermiş azimli bir insansın. Kendi imkanların içerisinde dahi olsa başaracağından eminim.

abdullahatalan, gitarist1975, Kerem Çelik Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İskender'ciğim ,

Parçaları ; Antelope Pure2 + SPL Phonitor Mini + ATH-M50x zincirinde dinledim.

Dinlediğim parçalar ; "Aşkım Mapushane"nin ilk versiyon ve yeni mastering hali ile "Adını Bilen Yazsın" ın ilk versiyon ve son mastering hali. Parçaları pasajlar halinde dinledim. Yani aynı pasajı önce bir versiyonda , sonra durdurarak diğer versiyonda hemen akabinde dinlemeği tercih ettim. Bu şekilde kendime göre daha bir mukayeseli dinleme koşullarını oluşturmağa gayret ettim. Bu dinleme yöntemim bittikten sonra da ; baştan sona hiç durdurmadan bütün şarkıları tekrar dinledim.

Son yaptığın mastering'ler dediğin gibi çok daha "loud" olmuş. Yeni mastering'li hali dinlerken ; her seferinde volume potunu kısmak zorunda kaldım.

İlk versiyonların miks ve mastering'i daha dingin ve yumuşak geldi bana. Son mastering'ler ise sanki bir hara güre içinde insanın beynini delip geçiyor gibi bir hissiyat uyandırıyor. Gerçi piyasa bunu istiyor diyorsun da ; eminim ki bilinçli dinleyiciyi bu rahatsız edebilecektir diye düşünüyorum. Tabii diyeceksin ki ; ülkemde ne kadar bilinçli ve kulağı eğitilmiş dinleyici kitlesi var ? Evet bu sayının çok az olduğuna eminim. Son mastering'li versiyonların bir çok amatör ve kulağı yıllardır yanlış eğitilmiş dinleyiciye daha çok hitap edeceği yüksek ihtimal. Bir de insanlar artık günümüzde bu tarz müzikleri ; cep telefonu , mp3 player ve bilgisayar benzeri mecralarda dinliyorlar. Dolayısıyla görece olarak daha kalitesiz dinleme sunan bu mecralarda , senin tabirinle "load" parçalar daha bir ilgi çekici ve tercih edilebilir olabiliyor. Ancak senin de söylediğin gibi esasında "kazın ayağı öyle değil". Bu konuda Levent Bey'in Forum'da paylaştığı makalesinin linki de mevcut.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bir de şu noktaya dikkat çekmek istiyorum : Plug-in'lerle yapılan mastering'ler bir noktaya kadar performanslı. Bu işin esası ; senin de bildiğin gibi , üst düzey hardware ekipman parkurundan geçiyor. Üst düzey konvertör, üst düzey eq , üst düzey kompressor, üst düzey monitor vs. Bunu da unutmamak lazım.

Sonuç olarak sevgili dostum ; bence denemelere devam. Eminim bir noktada sen bu işin optimumunu tutturursun. Çünkü sen bu işe ciddi ölçüde gönül vermiş azimli bir insansın. Kendi imkanların içerisinde dahi olsa başaracağından eminim.
    Mehmet abi detayli incelemen icin tesekkur ederim. Dediklerine katiliyorum. Aslinda en son cumlen benim hedefim. Yani optimum duzeyde hem guclu hemde abarti loud olmayan bir seviye yakalamak. Bu denemelerde sonuna kadar yuklendim. Bi dahakilerde daha dengeli olmasina ugrasicam. Gorusuruz abi.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam başlığını gördüm ancak sağlıklı bir dinleme ortamı için fırsat bulamadığım için yorum yapmak istemedim.

Normal multimedya ortamında dinlerken de, ses seviyesi farkı olduğu için kıyaslama yapmak zor oluyor.

Kıyaslama yapabilmek için önemli bir diğer nokta da şu bence, kıyaslama yapacağımız parçaların yüklendiği yerler de aynı olmalı bence. Soundcloud sesi bir miktar bozuyor gibi geliyor bana, youtube ortamı daha naturel sanki.. bilmiyorum belki psikolojiktir ) yani aynı parçanın eski hali youtube'da, yeni hali soundcloud da olursa sağlıklı bir kıyaslama olur mu emin değilim.

Gerçi diyeceksin ki, her ortamda iyi duyulması lazım, o konuda da haklısın ancak sen öyle bir seviyede kıyas yapıyorsun ki artık sineğin yağını hesaplıyorsun gibi geldi bana bu konuda da bence bu kadar didik didik etmene bence gerek yok ama kişisel düşüncem sadece... bunu samimiyetimize dayanarak söylüyorum, hayat kısa hocam, enerjimizi daha verimli şeyler için kullanmalıyız bence. Bunlar önemsiz demiyorum yanlış anlama, ama mastering yaparken belli bir kaliteyi yakaladıktan sonra gerisi o kadar da önemli değil bence.

Mehmet abinin de dediği gibi, artık çoğu insan bunları cep telefonu ve kulaklıkla dinliyor. En azından benim çalışmalarımı çevremdekiler öyle dinliyor, yani ne bileyim biz o kadar ince eleyip sık dokuyoruz ama...

Tabi sen stüdyo kurdun ve maksimum düzeyi yakalamak istiyorsun, bu konudaki kaygını da anlıyorum. Piyasaya iş yapacaksın ve ister istemez piyasanın nabzını tutmaya çalışıyorsun. Bu konuda nacizane önerim, kulağına güvenerek iş yapman bence... sana göre hangisi daha kaliteli duyuluyorsa o şekilde çalışabilirsin. En azından için rahat ederek işini teslim edersin, herhangi bir eleştiri geldiğinde de kendi duyumunu yorumlamak daha kolay olur )

yine ilk fırsat bulduğumda yorumlamaya çalışacağım hocam,

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gitarist1975 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Abi az gelişmiş bir fikrimi sunayım tabi ben çok anlamıyorum mix ve mastering den ama bana kaliteli müzikler net ve düşük desibelli olanlar olarak geliyor.Yani ben hep müzikleri hoparlörlerin ses seviyesi %25 30 geçmeden dinliyorum bana böyle daha kaliteli geliyor.O yüzden adını bilen yazsın ilk versiyon bence daha iyi 2sini de - Mehmet dedenin yaptığı gibi şaka yapıyorum tabi - Mehmet abimin hocamın yaptığı gibi aynı saniyeleri not ettim dinledim yani parlak olmayan, ben son ses yapsamda bağırmayacak parçalar ve mix masteringler bence daha kaliteli en azından daha duygu yüklü

gitarist1975 Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc