+ Yeni Konu aç
Sayfa 26 Toplam 32 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 SonuncuSonuncu
Toplam 251 adet sonuçtan sayfa başı 260 ile 316 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: gitarist1975 çalışmaları

Bu konu 33105 kez görüntülendi 315 yorum aldı ...

gitarist1975 çalışmaları 5.00 33105 Reviews

Konuyu değerlendir: gitarist1975 çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 33105 kez incelendi.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili İskender'ciğim ,

Sen ne kadar şanslı bir insansın arkadaş. Allah nazardan saklasın. Kendine hem müzikte eşlik edecek , hem de seni sevecek ( bkz. videonun son sahnesi ) bir insan bulmuşsun. Allah düzeninizi bozmasın. Size sonsuza kadar mutluluklar diliyorum.

Şarkı da gayet iyi olmuş. Bu arada gitarı da muhteşem öttürmüşsün yani.
    Amin mehmet abicim cok tesekkur ederim guzel sozlerin icin. Bu arada aramadin beni laptop icin.

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memet abi de benimle aynı duygularla izlemiş.
    Mutlu huzurlu uzun ve muzik dolu bir hayat diliyorum.

Ayrıca imrendigimi de belirteyim siz beraber takılırken biz müzikle uğraştığımız için tartışıyoruz bu konuda çok şanslısınız.
    Sizi icraat ve şansınızdan yengemizi de önce müziğe ilgi ve anlayışından sonrada performansından dolayı tebrik ediyorum.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Esbab hocam cok tesekkur ederim

EsbaB Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Öğrencim Uğur Özcan ın şarkısı. Apollo twin le ilk kaydım kartın preamplarını kullandım. vokal uad 610 emulasyonu - solo ve ritm gitar spl mark 2 amplitube 4 - mikrofon SE Z3300

şarkının masteringini tiz yapmayayım diye iyice mat yapmıştım sonra queen ve bon jovi track ları dinledim biraz parlattım. umarım fazla tiz olmamıştır.

Aranje ve gitar icraları bana ait.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

averen, EsbaB, nacib, Sativus, tezcankoray Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu gitarist1975 tarafından (07 Mart 2017 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.

Guzel elinize saglik.Bu islerden pek anlamiyorum ama amator bir dinleyi o olarak soyluyorum,vokal hacimli olsa iyi olur muydu?sanki kulagim hacimli bir vokal aradi.Tekrardan kolay gelsin..

gitarist1975 Şu üyeler, kavalcı333 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Öğrencim Uğur Özcan ın şarkısı. Apollo twin le ilk kaydım kartın preamplarını kullandım. vokal uad 610 emulasyonu - solo ve ritm gitar spl mark 2 amplitube 4 - mikrofon SE Z3300

şarkının masteringini tiz yapmayayım diye iyice mat yapmıştım sonra queen ve bon jovi track ları dinledim biraz parlattım. umarım fazla tiz olmamıştır.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Arkadaşım müziklerinizi hep aynı kulaklıkla dinlediğim için ayrım yapabiliyorum.
    Bu son kaydınız biraz farklı olmuş, aslında önceki kayıtlarınızla karşılaştırabilirseniz siz de fark edebilirsiniz.
    Tizler sanki uçmuş biraz...
    Tercih böyle bir soundsa sorun yok tabi...
    Aranje ve performanslar için süper diyorum.
    Kolay gelsin..

gitarist1975 Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hocam aranje ve gitar icraları çok hoş olmuş bence. Gitar soloları da mı sana ait?

Genel sound itibari ile ben tiz bulmadım açıkçası, bence dengeli olmuş. Ancak kanallar itibari ile duyduklarımı / duyamadıklarımı yazayım hocam. Belki de bilinçli tercih yapmışsındır, ona göre değerlendiririz tekrar:

1- Vokali genel olarak cansız buldum ben, parçanın enerjik yapısına göre sönük kalmış.(Gain olarak seviyeden bahsetmiyorum). 1,5 kHz civarına müdahale ettin mi bilmiyorum hocam ama bir miktar boost yapılırsa, sözlerin anlaşılırlığı daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Belki 4-6 kHz arasına da çok az miktar shelf boost yapılabilir.

2- Solo gitar vokale göre önde kalmış, çok az kısılabilir.

3- Piano neden bi tarafa yakın geliyor hocam? Ortadan gelse sanki daha iyi olur gibime geliyor, ben genelde piyano'yu panlamayı tercih etmiyorum.

Saygılar,
    Tezcan

gitarist1975 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

İskender'ciğim son çalışmanı dinledim. Hem de hata yapmamak için bir kaç kez üst üste dinledim. Bu arada geçmiş şarkılarını da tekrar dinledim.

Dinlediğim set up : Antelope Pure2 + SPL Phonitor Mini + ATH-M50x.

Açıkçası bu şarkı ; geçmiş performanslarına göre beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Beğendim desem yalan olur. Bu konuda önce daha uzun bir yazı kaleme aldım ama sonra sildim. Çünkü ekipman konularında Forum'da anlamsız polemiklere girmek istemiyorum. Eğer istersen bu konudaki görüşlerimi telefonda aktarabilirim.

gitarist1975 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Yeni kartın hayırlı olsun hocam..Arkadaşlarında dediği gibi biraz tiz olmuş kayıt.Bende gitaristim,kayıt sırasında 2 farklı tunerdan sürekli akortu kontrol ederim,sanada tavsiye ederim.
    İyi çalışmalar.

gitarist1975 Şu üyeler, korg35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

yorum yapan herkese teşekkür ederim. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @ mehmet uzunosmanoğlu @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

şarkıyı dediğim gibi plaktan queen ve şağlam bir mp3 ten bon jovi dinleyerek mastering yaptım. tiz olmaması lazım diye düşünüyorum.

vokalin belirgin olmaması aslında benim hatam 4.5 k civarını 9db asagı çektim sibilant olmasın diye o yuzden anlaşılırlığı kaybetmişiz

piano ları cok hafif sağ ve sola yatırdım fakat biri duyulmamış yeterince.

nacib, tezcankoray Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Eşimle 1 yılı doldurduk. Evlenmeden önce evlilk şarkısı adında bir şarkı yapmıştım.hemen hemen aynı alt yapıyı kullanarak farklı bir beste ve sözlerle 1.yıl şarkısını yaptım.kick biraz fazla önde galiba emin değilim.bi bakarsınız artık.

buda evlilik şarkısı önce bunu dinlerseniz daha iyi anlarsınız.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ufx plus ınla bi dinle bakalım Bak senden başkasını etiketlemedim haa

Seyit ÖZTÜRK, tezcankoray Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu gitarist1975 tarafından (06 Nisan 2017 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.