+ Yeni Konu aç
Sayfa 20 Toplam 32 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 SonuncuSonuncu
Toplam 191 adet sonuçtan sayfa başı 200 ile 316 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: gitarist1975 çalışmaları

Bu konu 33701 kez görüntülendi 315 yorum aldı ...

gitarist1975 çalışmaları 5.00 33701 Reviews

Konuyu değerlendir: gitarist1975 çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 33701 kez incelendi.

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum uzun bir sure elimdekilerle idare etmek durumundayim. Artik para harcamamam lazim. Biliyorsun birde evlendim. Ama haklisin o gitar bayagi eski normal olarak entonasyonuda cok saglam degil. Mix te biraz yol katettigime inaniyorum. Bora hocanin dersleri faydali oldu. Rme nin preamplarida gayet iyi dimi. Spl i hic kullanmadim. Nt 5 leride kullanmadim. Direk Z 3300 le kaydettim gitarlar ve vokalleri.
    Soundlar gayet iyi geliyor dostum, senin tarzını yansıtıyor, tamamen solid state çalışmanın verdiği biraz steril hava da hissediliyor. lamba işin içine girince harmonikler biraz daha vintage-warm karaktere doğru gidiyor. z3300a gerçekten iyi mikrofon, hiç satasım yok ama onu satmadan da hi-end bir mikrofona para yetiştirmem mümkün değil, son projeden aldığımı da üstüne ekleyip 414'ü denemek niyetindeyim, umarım riske girdiğime değer...

Erhangul, EsbaB, gitarist1975 Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Seyit hocam yanlis hatirlamiyorsam siz istanbul da degildiniz. Ama istanbul a yolunuz duserse se z3300 jz v12 ve k2 var elimde. Kapım her zaman açık.

Bi ricam var bu konu benim demo kismimda konusulmus bunlari mikrofonla ilgili bir baslik altinda toplanirsa sevinirim.
    Teşekkür ederim. Evet İstanbul da değilim. Başka bir başlık altında toplanırsa bende sevinirim.

gitarist1975 Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Öğrencim uğur la demolara devam ediyoruz. söz müzik uğur un. düzenleme gitarlar mix mastering vs hersey bana ait.
    Sanıyorum RME nin ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... dan aldığım mix derslerinin etkisi ile daha temiz bir sound elde ettim gibime geliyor bir de siz dinleyin.

RME Babyface pro
    SPL Mark 2
    JZ V 12
    Cort g 270
    cubase 8 elements
    addictive drums 2
    amplitube 4
    band in a box

averen, BoraUslusoy, Cho®dSolo, EsbaB, gunayahmet, keşanlı mustafa, nacib, tezcankoray, vetoekarte, yiğit alkan Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu gitarist1975 tarafından (29 Mart 2016 Saat 04:40 ) değiştirilmiştir.
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Öğrencim uğur la demolara devam ediyoruz. söz müzik uğur un. düzenleme gitarlar mix mastering vs hersey bana ait.
    Sanıyorum RME nin ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... dan aldığım mix derslerinin etkisi ile daha temiz bir sound elde ettim gibime geliyor bir de siz dinleyin.

RME Babyface pro
    SPL Mark 2
    JZ V 12
    Cort g 270
    cubase 8 elements
    addictive drums 2
    amplitube 4
    band in a box
    İskender Hocam Selamlar,

Elinize sağlık, birşeyler üretmek her zaman güzel. Bizlerle paylaştığın için de ayrıca teşekkür ederim. İzninle parçayla ilgili duyduğum eksiklikleri ifade etmek isterim:

- Parçada bass etkisini pek hissedemedim, bass bir miktar daha öne alınabilir diye düşünüyorum. Zira davul gümbür gümbür kafamıza vuruyor, davulu beğendim.
    - Özellikle nakaratta vokal çok fazla önde kalmış. Sağlı sollu back vokal de olunca, gitarlar baya bir arkada kalmış sanki. Ayrıca, sağdan gelen back vokal'de time shift ayarı biraz fazla olmuş gibi, geriden geliyor biraz. Çok az daha azaltabilirsen tam süper olur
    - Piyano tonu kişisel tercih tabi ki ama, biraz daha Rock Brite Piano tarzında piyano eşliği olsa daha güzel olur gibime geldi (Dediğim gibi kişisel tercih zaten).
    - Vokalde özellikle "s" harflerine otomasyon yapmışsın sanırım. Ancak ses seviyesinde biraz fazla bir etki göstermiş, "s" harflerinin telaffuz edildiği yerde ses çok kesilip geliyor.

Bir sürü şey eleştirdim gibi oldu Ama burada amaç birbirimize mümkün olduğunca eksik duyduğumuz şeyleri söylemek
    Tekrardan ellerinize sağlık.

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB, gitarist1975, vetoekarte Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İskender Hocam Selamlar,

Elinize sağlık, birşeyler üretmek her zaman güzel. Bizlerle paylaştığın için de ayrıca teşekkür ederim. İzninle parçayla ilgili duyduğum eksiklikleri ifade etmek isterim:

- Parçada bass etkisini pek hissedemedim, bass bir miktar daha öne alınabilir diye düşünüyorum. Zira davul gümbür gümbür kafamıza vuruyor, davulu beğendim.
    - Özellikle nakaratta vokal çok fazla önde kalmış. Sağlı sollu back vokal de olunca, gitarlar baya bir arkada kalmış sanki. Ayrıca, sağdan gelen back vokal'de time shift ayarı biraz fazla olmuş gibi, geriden geliyor biraz. Çok az daha azaltabilirsen tam süper olur
    - Piyano tonu kişisel tercih tabi ki ama, biraz daha Rock Brite Piano tarzında piyano eşliği olsa daha güzel olur gibime geldi (Dediğim gibi kişisel tercih zaten).
    - Vokalde özellikle "s" harflerine otomasyon yapmışsın sanırım. Ancak ses seviyesinde biraz fazla bir etki göstermiş, "s" harflerinin telaffuz edildiği yerde ses çok kesilip geliyor.

Bir sürü şey eleştirdim gibi oldu Ama burada amaç birbirimize mümkün olduğunca eksik duyduğumuz şeyleri söylemek
    Tekrardan ellerinize sağlık.

Saygılar,
    Tezcan
    Merhaba tezcan hocam

Bass ta nedenini bir turlu cozemedigim bir ugultu vardi. O yuzden biraz altta birakmak zorunda kaldim.
    Vokalleri ozellikle birbirinden farkli zamanlarda kullandimki genislik etkisi daha fazla olsun. Fakat bi daha bakarim.

Elestirilerin icin cok tesekkur ederim dostum.

tezcankoray Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a

Merhaba tezcan hocam

Bass ta nedenini bir turlu cozemedigim bir ugultu vardi. O yuzden biraz altta birakmak zorunda kaldim.
    Vokalleri ozellikle birbirinden farkli zamanlarda kullandimki genislik etkisi daha fazla olsun. Fakat bi daha bakarim.

Elestirilerin icin cok tesekkur ederim dostum.
    Yok hocam zaten time shift yapmışsın back vokallerde, ona lafım yok. Gayet de amacına hizmet ediyor. Sadece sağdan gelen back vokalde bir miktar fazla shift olmuş, dikkat dağıtıyor. Bir bütün halinde bize çaktırmadan gelirse daha güzel olacak

Rica ederim hocam

gitarist1975 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok hocam zaten time shift yapmışsın back vokallerde, ona lafım yok. Gayet de amacına hizmet ediyor. Sadece sağdan gelen back vokalde bir miktar fazla shift olmuş, dikkat dağıtıyor. Bir bütün halinde bize çaktırmadan gelirse daha güzel olacak

Rica ederim hocam
    Bi bakayim hocam sagol

Arkadaşlar bu şarkıyı 3 yıl önce yapmıştım. Şarkıya klip çekildi. O yüzden oturdum baştan mix ledim. Fakat bi türlü içime sinmiyor. hafta sonuna yetiştirmem lazım. bi dinleyin yorumlayın eksik gedik hafta sonuna kadar toparlayayım.

impact twin
    rode nt 2 a
    rode nt 5 stereo
    cubase 5
    addictive drums 2
    ez drummer latin percussion
    band in a box

tezcankoray, yiğitcan Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Arkadaşlar bu şarkıyı 3 yıl önce yapmıştım. Şarkıya klip çekildi. O yüzden oturdum baştan mix ledim. Fakat bi türlü içime sinmiyor. hafta sonuna yetiştirmem lazım. bi dinleyin yorumlayın eksik gedik hafta sonuna kadar toparlayayım.

impact twin
    rode nt 2 a
    rode nt 5 stereo
    cubase 5
    addictive drums 2
    band in a box
    İskender hocam bence mix'te gayet güzel geliyor herşey. Parça da gayet yumuşak ve duygu dolu bir şarkı.

İlla ki eleştir dersen; ritm'de sürekli aynı snare atağının tekrar etmesi biraz sıkıcı yapıyor. Parçanın ortasında giren shaker'ları biraz kısabilirsin, fazla çıtır çıtır geliyor (belki de EQ müdahalesi var ise üst frekansları aşağı çekebilirsin biraz shaker kanalı için).

Dediğim gibi herşey gayet güzel, ellerine ve yüreğine sağlık.

Saygılar,
    Tezcan

gitarist1975 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

impact twin
    rode nt 2 a
    rode nt 5 stereo
    cubase 5
    addictive drums 2
    band in a box

hocam şarkı güzel olmuş . benim duyumuma göre 390 Hz - 5 Khz ve 9 Khz ler biraz düşürülmeli solo gitar biraz önde gibi sanki , elinize sağlık ...

gitarist1975 Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: