NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1737 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: 64 bit vst sorunu

Bu konu 3402 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

64 bit vst sorunu 3402 Reviews

Konuyu değerlendir: 64 bit vst sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3402 kez incelendi.

64 bit vst sorunu

win 7 64 bit işletim sistemim var cubase 5 kullanıyorum.stylus rmx ve virtual basist 64 bit sistemde çalısıyormu bilgisi olan varmı.

yada aynı işleri yapan daha güncel vst ler varmı???

Cubase 5.2 ve üstü kullanmıyorsan zaten 64 bit vst kullanamazsın, sistemin 64 bit olsada 32 bit programları kullanabilirsin, yani evet spectrasonic kullanabilirsin.

Aynen İskender dostum 64 bit win7 kullanıyorum ancak vst'ler ve Cubase 5 program files(x86) klasörüne kuruluyor, ama şu ana kadar en ufak bir takılma ya da programdan atma yaşamadım gayet stabil ve sorunsuz.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen İskender dostum 64 bit win7 kullanıyorum ancak vst'ler ve Cubase 5 program files(x86) klasörüne kuruluyor, ama şu ana kadar en ufak bir takılma ya da programdan atma yaşamadım gayet stabil ve sorunsuz.
    yani win 64 bit olsada vst ler 32 bit olarak çalısıyor.o zaman sorun yok.çalışsında 32 bit olsun fakat vizoo darbuka kurdum geçenlerde açılmadı.bende 64 bit diye açılmadı sandım o zaman programın kendi set up ında sorun var demekki cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar

Dostum program files(x86) altında VSTPlugins (aynen yazdığım gibi ilk 4 harf büyük) klasörü oluşturup 32 bit olan bütün vst'leri buraya kurarsan cubase sorunsuzca görüp çalıştırır. Bu arada vizoo darbuka'nın yerine Sonivox Silk Road Percussions tavsiye ederim, vizoo gibi hazır looplarla değil tek tek seslerle çalışıyor nette araştırıp ulaşabilirsin.

Dostum program files(x86) altında VSTPlugins (aynen yazdığım gibi ilk 4 harf büyük) klasörü oluşturup 32 bit olan bütün vst'leri buraya kurarsan cubase sorunsuzca görüp çalıştırır. Bu arada vizoo darbuka'nın yerine Sonivox Silk Road Percussions tavsiye ederim, vizoo gibi hazır looplarla değil tek tek seslerle çalışıyor nette araştırıp ulaşabilirsin.
    uğur (x86) yı inceledim steinberg klasöründe VstPlugins klasörü mevcut vst lerin neredeyse hepsi bunun içinde kurulu..ayrıca steinberg klasörünün dışarısında yani program files(x86) içinde VstPlugins mevcut fakat senin yazdığın gibi ilk dört harfi büyük değil ayrıca içi boş.tüm bunların dısında senin yazdığın gibi yeni bir klasör mü açmalıyım ?

Hayır steinberg' in içindeki vstplugin klasörünün içine dll dosyalarını kurar yada atarsan sorun çıkmaz. İlk önce cubase kurduğun yada cubase haricinde daw kullanmadığın için vstplugin klasörü oraya açılmış. Yani farketmez.

Çoğu plugin kurulum esnasında VSTPlugins klasörünü program files altında otomatik oluşturur ya da mevcutsa otomatik olarak oraya kurar. Steinberg'in içerisindeki vstplugins'e kursan da olur mantık cubase'in vst paths olarak bu klasörü tanımış olması. Device settings-plugin information-vst plugin paths kısmından klasörü ekleyip güncelleyebilirsin. Cubase'in de x86 altında kurulu değil mi? (5.1.2 için konuşuyorum)

Çoğu plugin kurulum esnasında VSTPlugins klasörünü program files altında otomatik oluşturur ya da mevcutsa otomatik olarak oraya kurar. Steinberg'in içerisindeki vstplugins'e kursan da olur mantık cubase'in vst paths olarak bu klasörü tanımış olması. Device settings-plugin information-vst plugin paths kısmından klasörü ekleyip güncelleyebilirsin. Cubase'in de x86 altında kurulu değil mi? (5.1.2 için konuşuyorum)
    evet cubase x86 da kurulu. eyvallah