+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 28 ile 28 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Focusrite Scarlett 18i20 Kullanıcı Değerlendirmesi...

Bu konu 4876 kez görüntülendi 27 yorum aldı ...

Focusrite Scarlett 18i20 Kullanıcı Değerlendirmesi... 5.00 4876 Reviews

Konuyu değerlendir: Focusrite Scarlett 18i20 Kullanıcı Değerlendirmesi...

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 4876 kez incelendi.

Niçin midi giriş çıkışı ve çift kulaklık girişi istiyorsunuz, biraz açıklarsanız vereceğimiz fikirlerde daha aydınlatıcı olur.

Elimde dahili maudio audiophile 192 ses karti da var. İ30 org kullaniyorum midi kablosuyla bu karta bağlanti sagliyorum. Ama ben focusrite ile yapmak istiyorum bu isi.org için karttan karta geçiş yapmak istemiyorum. Bu yüzden kart değişikligi yapmak istiyorum. Kulakligin iki cikişli olmasinida arkadaslarla düet kayit yapmak icin istiyorum

Bu istediğin özelliklerden dolayı ekstra çıkışı olan kartlara ihtiyacın var. Artık midi girişi olan kartlar çok az üretiliyor, çünkü usb bağlantısı midi protokolünü aktarabiliyor. Ben senin yerinde olsam klavyemi satar onun yerine midi klavye alırdım. İki kulaklık girişine gelince bence çok elzem değil. Sonuçta arkadaşınla birlikte kayıt yapmak istiyorsan sırayla okuyabilirsiniz. Neden böyle söylüyorum, bahsettiğin ses kartı 3600 tl civarı. Kesinlikle kötü bir kart değil. Ama o paraya üst düzey kartların az girişli bir modelini rahatlıkla alabilirsin. Örneğin rme babyface pro, universal audio apollo gibi. Ben senin yerinde olsam ses kartının bağlantısından çok ses kalitesine bakardım.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu istediğin özelliklerden dolayı ekstra çıkışı olan kartlara ihtiyacın var. Artık midi girişi olan kartlar çok az üretiliyor, çünkü usb bağlantısı midi protokolünü aktarabiliyor. Ben senin yerinde olsam klavyemi satar onun yerine midi klavye alırdım. İki kulaklık girişine gelince bence çok elzem değil. Sonuçta arkadaşınla birlikte kayıt yapmak istiyorsan sırayla okuyabilirsiniz. Neden böyle söylüyorum, bahsettiğin ses kartı 3600 tl civarı. Kesinlikle kötü bir kart değil. Ama o paraya üst düzey kartların az girişli bir modelini rahatlıkla alabilirsin. Örneğin rme babyface pro, universal audio apollo gibi. Ben senin yerinde olsam ses kartının bağlantısından çok ses kalitesine bakardım.
    Kulaklık çoklayıcı Jack kullanmıştım ben bir çalışmamda. İki kişi için gayet pratik bir çözüm

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulaklık çoklayıcı Jack kullanmıştım ben bir çalışmamda. İki kişi için gayet pratik bir çözüm

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bende zamanında onun dörtlüsü nü almıştım, hâlâ duruyor

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Ses kalitesi tabikide çok önemli benim için. Aslında ses kalitesi olarakta sormuştum bu sorumu.elimdeki 2i2 ile 6i6 ya da 18i8 mk2 arasında ki ses kalitesi çok farklımıdır. Değiştirmeye değecek kadar fark varmıdır. Sonuçta aynı marka diye düşünüyorum.

Alıntı akrep1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses kalitesi tabikide çok önemli benim için. Aslında ses kalitesi olarakta sormuştum bu sorumu.elimdeki 2i2 ile 6i6 ya da 18i8 mk2 arasında ki ses kalitesi çok farklımıdır. Değiştirmeye değecek kadar fark varmıdır. Sonuçta aynı marka diye düşünüyorum.
    Üreticisinin verdiği spec'ler incelendiğinde ; 6i6 ve 18i8 modelinin 2i2 modeline göre küçük de olsa sound kalitesi olarak önde olacağını düşünebiliriz. ( THD ve dynamic range değerleri bunu düşündürtüyor.) Ancak aradaki bu fark sizi tatmin eder mi sorusu meselenin diğer bir boyutu. Yalnız kişisel olarak şunu söyleyebilirim : Focusrite Scarlett serisinin özellikle konvertör kalitesi günün sonunda sizi yeterince mutlu etmeyebilir.

Taner kardeşimin size radikal bir değişime gidip , daha üst düzey kartlara yönelmeniz konusundaki tavsiyesi de sanırım bu mesele ile ilintili.

EsbaB, Tanerongunyzb Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro