+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 407596 kez görüntülendi 2907 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 407596 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 407596 kez incelendi.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yazdığımda vardı. Demek ki ayrılmış. Eee arkadaşlar ne yapıyorsunuz ?
    Ben calisiyorum Mehmet Hocam.

Ama artik gozlerimde pek derman kalmadi.. Yarin da erkenden bankaya gitmem lazim. Su sabah randevularini hic sevmiyorum.

Yavas yavas musadenizi istiyecegim.

Kayahan'in bir sarksii geldi aklima. "Beni Azad Et!..." :

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Ben de Logic Pro X tutorial'larını izliyorum

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azad ol kardeşim.
    Sagolun Mehmet Hocam..

Hepinize hayirli geceler dilerim.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Baran dostum ;

Rahmetli Müzeyyen Senar için açılmış başlığa bir ilan asmıştın. O ilan bir açıdan benim çok dikkatimi çekti.

Bu ilan büyük ihtimalle ya 1930'lu yılların sonlarına ya da 1940'lı yıllara aittir. Bir gazinonun verdiği bu ilana göre ; büyük rakının fiyatı 175 kuruş, envai mezenin fiyatı ise 25 kuruş. Yani bir büyük rakının fiyatı , gazino ortamında 7 adet mezenin fiyatına eşdeğermiş.

Şimdi sen bırak bir gazino ortamını ; ortanın bir tık üstü herhangi bir restorana gittiğin zaman, mezeye ödeyeceğin para 8-10 TL civarında. Bu tip restoranlarda büyük rakının fiyatının min. 150 TL olduğu düşünülürse , bu rakam günümüzde kabaca 15 meze fiyatına denk gelmekte.

Sonuç olarak Türkiye 60 küsur senede nereden nereye gelmiş. Çok dikkate değer bir durum doğrusu.

Ne yapsalar da vazgeçemiyoruz işte içiyoruz yine de
    Ama evde

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

Mehmet Abi konuyu kapattım demiş yazasım gelmedi ama üzüntümü ifade etmemek elde değil.

Aile huzuruda aile sorunlarıda çok önemli. @Xtansion Hocam belliki uzun süre çaba sarfetmiş ( Kimi anlaşamıyoruz, bitti deyip kesiyor )

Kendisine ailesiyle uzun, Saadetli bir hayat temenni ediyorum.
    Eğer ki sorun müzikal kökenli ise; şunu demeden geçemeyeceğim "her müzisyenin veya müzikle uğraşanın kaderinde mi var; ters istikamette kişiliğe/düşünceye sahip bir eş ile yuva kurup sonrasında da ikisindende vazgeçememenin cefasını çekmek?!!!...

Aynı konudan muzdarip olmakla beraber, aynı konumda çok kişi duymuş/tanımışımdır.

Allah müzikle uğraşanlar olarak eşlerimize müzik sevdası, bizlerede hem müziğe hemde evlerimizin ruhu olan eşlerimize bağlılık ve muhabbetini versin.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 www.abdulcelil.com
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Biz habire mix'ti, ekipmandı, akustik düzenlemeydi cebelleşelim adamlar işi iyice ticarete dökmüş, hazır kalıp ayarlı projeyi indiriyomuşuz, sonra batch export edilmiş kanallarımızı presetleri girilmiş kanallara atıyomuşuz , mix tamammış:

MIX TEMPLATES | professional audio mixing templates for Cubase

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Değerli forum arkadaşlarıma duyuru...

Savaşın 100. Yılında Çanakkale'de Barış Beste Yarışması.

forumda bu anlamda çalışmalar yapabilecek arkadaşlar olabilir diye paylaşıyorum.

İlgilenen arkadaşlarım için linki aşağıda veriyorum.

Belge Göster

Not ; Gönlümden geçen forum adına katılmak. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Sevgilerimle...